Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Brněnský blogový sraz (16.3.2013)

24. března 2013 v 13:42 | Vendula Kreplová |  Z mého života
16. března (tj. minulý týden v sobotu) se celé Brno otřáslo v základech, když se v jisté čajovně Chajovně sešlo přibližně dvacet blogerů na srazu, který zorganizovala strůjkyně všeho zla... ehm, Temnářka (fotografie napravo).

Moje příprava na tento sraz byla poměrně vtipná. Domluvila jsem se s Terkou, že krátce popovídám o britských seriálech (taky o čem jiném, že ano), což samozřejmě v praxi znamenalo, že si budu muset koncept mé "přednášky" připravit předem, abych tam potom jen tak nestála a netahala všechno ze zadku odněkud z paty. To by nebyl takový problém, kdybych ovšem neměla ve zvyku dělat věci na poslední chvíli. Sice jsem si jakýsi náčrt připravila už předem, ale kompletní obsah mého povídání jsem nakonec sestavovala až v sobotu dopoledne a příliš mnoho z mého původního nápadu nezbylo. Po důkladném zvážení jsem se s ohledem na částečně fantasácký ráz celé akce rozhodla probrat pouze fantasy a sci-fi seriály, i když jsem původně zvažovala zmínit i seriály žánru krimi, historické, komedie a adaptace klasických děl. To bychom tam potom byli ale aspoň hodinu. I tak se moje vystoupení protáhlo, poněvadž jsem pro zpestření mého povídání na závěr zahrnula krátký vědomostní kvíz týkající se britské kultury, jehož výherce se mohl těšit (a nebo netěšit?) na obdržení DVD s filmem Merlin.

Nastal den D, dopravila jsem se do Brna a cestou do Chajovny jsem narazila na skupinku vedenou Monicou Otmili a Taychi. Společně jsme tedy došly na místo, vyčkali příchodu organizátorky Temnářky, která dorazila o něco později (na vině jsou zde České dráhy) a sraz mohl "oficiálně" začít.

Postupně jsme se střídali a každý z nás mluvil o něčem jiném, zájmu jeho srdci blízkém. První vystoupila Temnářka, která uvedla celý sraz a poté přečetla krátkou ukázku ze své připravované knihy (mimochodem, jak to jde s korekturami? :-) Vílí kruhy. Po ní následovala Elinor, která přečetla část své povídky Cena svobody, která se umístila v soutěži Dračí řád a vyšla i ve sborníku (víte, co to znamená - našetřit penízky a koupit). Po ní nám napínavý začátek svého příběhu Ještěří lidé představila Dragita. Následovalo mé vystoupení (fotografie nalevo). Následně Monica Otmili popovídala o výrobě šperků a nechala nás se kochat jejími krásnými výtvory. Neodolala jsem a později si za velice přívětivou cenu od Monicy zakoupila úchvatný prstýnek s černou růží (černá, to je barva moje). Další přednáška byla značně odbornějšího rázu, neboť vystoupila Lenny, která pracuje jako výživová poradkyně, a seznámila nás s mnoha zajímavými fakty o vegetariánství a zdravé výživě obecně. Jediné, čeho jsem během jejího povídání litovala, je, že jsem na střední v biologii nedávala větší pozor a místo toho raději luštila sudoku pod lavicí, v důsledku čehož jsem se na pár místech tak úplně neorientovala.

Poté se blogeři již střídali rychleji a já jsem ztratila přehled, kdo kdy vystupoval, takže to vezmu na přeskáčku. Představila se příběhy píšící Melanie, fotografky Krejdom, Alča a Taychi (přičemž poslední dvě jmenované momentálně shánějí do svých projektů někoho, kdo by se chtěl nechat vyfotografovat, proto v případě zájmu pište na jejich blogy a nebo na Facebook), kreslířka Nika Caesaris, řezbář Tomáš Bátěk, který nám přinesl ukázat jeden ze svých výtvorů, Džejkej, který momentálně rozjíždí Komiksoidní štafetu v Autorském klubu (všichni výtvarně nadaní milovníci komiksů - víte, co máte dělat), Wulfric, který představil svůj Knižní pořad (a rozdal samolepky - moje již trůní na monitoru :-) a neblogující básník Petr Steindl, který v Brně plánuje založení Literární skupiny, takže mladí moravští literáti, pokud se rádi scházíte s podobně založenými lidmi... doopravdy to sem musím znovu psát? :-)

Kromě výše zmíněných se na srazu objevili dále i Matt, Awia, Opti-Mystique (která vyhrála můj malý vědomostní kvíz - ještě jednou gratuluji), Bels, Daniel Hloušek a Alexandra Gryffin-Fox. Pokud jsem snad na někoho zapomněla, prosím, připomeňte se do komentářů a já vás přidám.

Poté, co všechna povídání skončila, se již rozproudila volná zábava a každý se začal družit dle libosti. Já jsem většinu času strávila tak, že jsem naslouchala vášnivé literární diskuzi mezi Temnářkou, Elinor a Wulfricem a nebo jsem obdivovala Moničiny šperky, kromě onoho prstýnku (fotografie napravo) především překrásné steampunkové hodinky :-) a mezitím usrkávala můj skořicový čaj, který nebyl
vůbec dobrý a po skořici vážně nechutnal.

Ze srazu jsem odešla něco po půl osmé, abych stihla vlak, který mi jel v 20:10. V tu dobu se již většina blogerů rozloučila a zůstala nás sotva polovina. Domů jsem dorazila unavená, ale spokojená, poněvadž sraz se opravdu vydařil a bylo příjemné poznat tolik zajímavých a úžasně kreativních lidí. Jediné, co mě malinko mrzí, je, že jsem si více nepopovídala s některými blogery, jako například s Alex, Awiou, Monicou Otmili a Opti-Mystique. Ale co, není všem dnům konec a srazům doufejme také ne. Nesmím zapomenout poděkovat i Temnářce, že se organizace srazu ujala. Svou povinnost vůči blogovému světu a přátelům jsem tímto splnila a mohu se vrátit k učení. Eh...

Tak zase někdy na viděnou!

P.S. Další články na toto téma najdete na blogu Monicy Otmily, Opti-Mystique, Alex a Wulfricův report na Srdci blogu. Jestli ještě někdo o srazu napíšete, ozvěte se a já vás sem přidám.

P.S.2. Mnohokrát děkuji Alči za dovolení použít k tomuto článku jako ilustrace její fotografie. :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama