Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Festival fantazie (2013) očima nováčka - část čtvrtá

22. července 2013 v 21:30 | Vendula Kreplová |  Z mého života
Po předchozích dvou zběsilých dnech nastal ve středu a čtvrtek lehký útlum - tedy alespoň co se týče počtu navštívených přednášek. Jinak jsem se ale na Festivalu fantazie i nadále rozhodně nenudila. :-)

3.7. (středa)

Co se dělo? Symbolika, detektivky, mytologie, konspirační teorie, získávání nových informací a především poznávání nových fajn lidí
Počet absolvovaných přednášek: šest

6. den na festivalu začal přednáškou Symboly v životě, na kterou jsem šla spíše z nedostatku lepšího programu a také mě její obsah příliš nezaujal. Následně jsem chtěla jít na přednášku Individuálně do Londýna, ale zatímco jsem čekala na její zahájení, přečetla jsem si SMS od Selenne, v níž psala, že za chvilku bude v Chotěboři. Sešly jsme se u kulturního domu, kde jsem Selenne mezi ostatními lidmi okamžitě poznala. Je to sympatická a inteligentní dívka, která miluje kvalitní fantasy literaturu a poměrně často používá slovo "pecka". :o)

Po registraci jsme zavítaly na Detektivní příběhy 19. století a poté se vydaly na oběd. Selenne šla do restaurace, zatímco já jsem se vydala do bufetu hotelu, kde mívám jídla, a snědla další jakékoliv chutě prosté jídlo. Po obědě jsme se potkaly a šly na přednášku Finská mytologie, což byl Selennin nápad (já jsem zase předtím měla na triku ty detektivní příběhy). Obsah přednášky byl zajímavý, ale vydýchaný vzduch v místnosti, kde se konala, již moc příznivý nebyl. Následně jsme se rozdělily, já šla na přednášku Ilumináti - skrytí vládci světa? a Selenne zamířila na přednášku o Pánovi prstenů. Přednáška o Iluminátech mi přišla velmi kreativně vymyšlená, ale popravdě jsem nevěřila ani slůvku z ní a rozhodně mě nepřesvědčila, abych podobné teorie začala brát vážně. Poté se Selenne musela rozloučit a tak jsem ji šla vyprovodit. V průběhu času, který strávila v Chotěboři, jsme ale ještě stihly zajít do knihkupectví (moc drahé!), prohrabat placky a především se obě nechat vyfotit u TARDIS! Zkoušela jsem na ni zaklepat 4x, aby mi Doctor otevřel, ale neobjevil se (nejspíš se zrovna potuloval někde po festivalu). Tak třeba příště. :-)

Řekněte sami - neslušelo by mi to jako Doctorově společnici? :-) Za pořízení fotky a svolení uveřejnit ji na tomto blogu děkuji Selenne.

Šla jsem nakoupit a v 6 večer se vydala na přednášku Argumentace a rétorika, která byla velmi poučná, takže jsem si udělala spoustu poznámek. V osm večer jsem pak měla sraz s Rebelkou a šly jsme společně do čajovny, kde jsme popíjely maté s kokosovou příchutí (zajímavá chuť) a dlouho si povídaly o všem možném, než se k nám připojili Rebelčini přátelé. Následně mě Rebelka přesvědčila, abych šla na přednášku Krásnější než láska mužů, kterou pořádala její kamarádka Kleio. Přednáška obsahovala spoustu zajímavých infomací, které Kleio navíc dokázala dobře podat, i když se přiznám, že podobné téma jde poněkud mimo mě. Po skončení přednášky mě Rebelka, její bratr a Keneu doprovodili stezkou hrůzy na můj úžasný hotel, za což jsem jim doteď neskonale vděčná.

Tento den byl z hlediska počtu zhlédnutých přednášek slabší, ale co se týče socializování se s lidmi naopak mnohem silnější než předchozí (kromě prvního setkání se Selenne a s Rebelkou do této kategorie počítám i poměrně dlouhý rozhovor s mou spolubydlící o literatuře, filmech a seriálech poté, co jsem se vrátila na hotel), takže hádám, že mise byla splněna. :-)

4.7. (čtvrtek)

Co se dělo? Lucemburkové, Jack Rozparovač, "psychologie", internetové kurzy, Star Trek
Počet absolvovaných přednášek: čtyři + kino

Tento den jsem opět nenavštívila příliš mnoho přednášek, částečně protože jsem šla do kina a také protože jsem se rozhodla si udělat oddechový večer na hotelu a trochu si odpočinout.

V 11 dopoledne jsem tak z nedostatku lepšího programu šla na přednášku Neprávem opomíjení Lucemburkové, která se ukázala mnohem zajímavější, než jsem původně předpokládala. Následovala přednáška Příběhy Jacka Rozparovače, která se z větší části věnovala filmovým a seriálovým zpracováním točícím se okolo této nechvalně známé figury. Poté jsem šla na přednášku Psychologie blondýn a jim podobných..., pod jejímž názvem jsem si představovala něco úplně jiného a která mě nikterak nezaujala. Na trochu vážnější notu byla laděna přednáška Internet je na porno - a na vzdělání, která představovala různé internetové vzdělávací kurzy, které můžeme absolvovat a třeba i získat nějaký pěkný diplom. Následně jsem měla skoro hodinu čas a tak jsem dodělala zápisky za poslední 2 dny.

Na pátou hodinu jsem vyrazila do kina na Star Trek (ten z roku 2009 - pokud by vás zajímaly bližší informace, můžete si přečíst mou recenzi). Přiznám se, že mě, jakožto někoho, kdo na originální sérii a částečně i ostatních vyrůstal, trochu rozčilovaly poznámky typu: "Proč se tomu říká jedenáctý Star Trek?" a třeba "Ony byly i nějaké starší?", ale nakonec jsem to nechala být a dobře udělala, protože film už začínal. Ještě předtím však diváky přišli uvítat trekkies (v patřičných kostýmech, samozřejmě) a pozvali nás na nadcházející ST linii. Film samotný se mi líbil (však jsem ho taky viděla již alespoň počtvrté) a vážně jsem si užívala možnost vidět Leonarda Nimoye na plátně kina déle než jen zhruba půl minuty. Po skončení filmu a večeři jsem se vrátila na hotel, umyla si vlasy... a následně asi do jedné hodiny v noci páchala zločiny proti lidskosti v podobě noční hudebně-doctorovsky-psací seance, jejíž výsledky se tu možná objeví, takže se máte na co těšit (a nebo se čeho děsit? :-).

Pomalu se blížíme do finále - poslední část mého FF deníku se tu objeví někdy v závěru tohoto týdne. :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama