Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Festival fantazie (2013) očima nováčka - část druhá

12. července 2013 v 23:03 | Vendula Kreplová |  Z mého života
Pokračování mých deníkových zápisků z Festivalu fantazie. Jaké to bylo? Podařilo se mi zdárně přežít první víkend v Chotěboři? Snad nebudu spoilerovat, když prozradím, že odpověď na druhou otázku zní ano. Jinak bych o tom ostatně jen stěží mohla nyní psát na blog. :-)

29.6. (sobota)

Co se dělo? Simpsonovi, hudba.
Počet absolvovaných přednášek: čtyři.

Vstala jsem něco po osmé. Spalo se mi sice docela dobře, ale obtížnější ranní hygiena (již zmíněné jediné funkční umyvadlo) mi příliš na náladě nepřidala. Později jsem si našla hotel, ve kterém mám domluvená některá z jídel. Snídaně byla ucházející, snad až na meruňkový čaj, který se opravdu čajem nazývat nedal.

Po snídani jsem si v kině zakoupila za 30,-KČ lístek na Star Trek (2009) a za 50,-KČ lístek na Star Trek: Into Darkness (2013). Spocky si přece nemůžu nechat ujít! Z kopýtka jsem si následně vyhodila ještě o něco víc, když jsem si zakoupila místenku na besedu s Davidem Nyklem a poukaz na společnou fotografii s ním, což mě dohromady stálo 450,-KČ.

Kromě utrácení jsem byla i na dvou přednáškách - Známé osobnosti ve Futuramě a Sci-fi klasika pro začátečníky. Přednáška o sci-fi mi přinesla pár zajímavých tipů k přečtení a slavné osobnosti (na které jsem šla hlavně kvůli Leonardu Nimoyovi) mě pro změnu pobavily. Obzvláště Nimoyovo video, v němž zpívá o Bilbovi, stálo za to. Mindfuck třetího stupně! (aneb tak špatné, až je to geniální)

No není skvělý?

Večer jsem šla na Pottervečer spojený s výrobou vlastních hůlek, ale záhy jsem odtamtud odešla, protože jsem nechtěla skončit celá od barev (s mou šikovností by byl podobný chod věcí téměř zaručen). Zašla jsem tedy místo toho na přednášku A tuhle znáte? o slavných písních v Simpsonových (velmi dobré, navíc jako příjemný bonus zazněla i má milovaná píseň Nights in White Satin) a poté jsem z nedostatku lepšího výběru zavítala na přednášku Hudba z pohádek 80. let - pokrač. To už ani zdaleka tak zajímavé nebylo, ale nejspíš je to tím, že mi podobné téma nic moc neříká a na pohádky příliš nejsem.

Poté jsem se vrátila na hotel a polomrtvá šla po půl dvanácté spát, v čemž mi nezabránila ani hudba, která velmi hlasitě vyhrávala v nedaleké hospodě. Byla jsem unavená a navíc na mě zítra čekalo časné vstávání.

30.6. (neděle)

Co se dělo? David Nykl, Stargate Atlantis, Simpsonovi.
Počet absolvovaných přednášek: čtyři + beseda s Davidem a následné fotografování.

Ráno vstávání o půl osmé, následované brzkou snídaní, abych včas dorazila na přednášku David Nykl - filmy a seriály, která byla velmi poučná. Následovala přednáška Kdo to tu hraje? o slavných kapelách v Simpsonových. Nebylo to špatné, ale z informačního hlediska poněkud osekané a zároveň roztahané (příliš dlouhé originální klipy kapel - i když musím uznat, že pohled na The Who, kterak demolují své okolí, stál za to).

Poté jsem došla na besedu s Davidem Nyklem. Ze svého místa v šesté řadě (fotografie napravo) jsem dobře viděla i slyšela a tak mi snad nic důležitého neuniklo. David působí opravdu sympaticky a s humorem odpovídal na všechny otázky publika. Stejně tak se bez námitek zúčastnil přehrávání scének ze Stargate a Stargate Atlantis, které si na něj připravili moderátoři. Beseda trvala necelé dvě hodiny a po jejím skončení se konalo focení a autogramiáda. Naštěstí jsem nemusela čekat příliš dlouho, neboť většina lidí se pravděpodobně s Davidem vyfotila včera po jeho společné besedě s Tonym, a tak jsem na řadu přišla brzy. Fotka samotná se poměrně povedla, ale zde ani tolik nejde o její obrazovou kvalitu jako spíš význam.

V 5 hodin jsem tak již měla volno a zašla na Komplexní test profesora Frinka, kde se mi podařilo v Simpsonovském kvízu o ceny získat 12 bodů z 20. Jako cenu útěchy jsem si odnesla osvěžovač vzduchu v podobě Barta na skateboardu. Pak jsem šla na hotel a přetrpěla dlouhé umývání vlasů uzoučkým proudem vody a ještě delší kudlání vlasů ve snaze je rozčesat. Na devátou jsem se vydala zpět, abych zhlédla díl SGA 2x04 Duet. Nechtěla jsem si tuto epizodu nechat ujít, protože nejen že je výborná a velmi vtipná, ale také se jedná o první díl Atlantis, který jsem kdy viděla. Ještě víc jsem však oproti minulosti ocenila skvělý herecký výkon Davida Hewletta.


Následně jsem se vrátila na hotel a po velmi zajímavé debatě o fanfiction, (ne)soudnosti některých autorů a glosách, při níž jsem se mimo jiné dozvěděla, že jedna ze sester píše fanfiction a shipuje Sherlocka a Johna a také jsme společně vymyslely, jak Sherlocka přelstít, jsem šla spát.

Pokračování bude v pondělí, nechci vás svým FF deníkem zcela zahltit. :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Turmë | Web | 14. července 2013 v 21:38 | Reagovat

Páni, závidím. FF mě už pár let láká, ale zatím jsem neměla možnost – snad příští rok:). Těším se na pokračování.

2 Lyra | Web | 15. července 2013 v 22:09 | Reagovat

[1]: Taky jsem pár let váhala, než jsem se k tomu rozhoupala, ale ani trochu nelituji, že jsem letos konečně jela. Určitě pokud budeš mít příští rok možnost, tak na FF zavítej - stálo to za to, a ne málo :-) Jinak mě těší, že se ti tyto mé články líbí - nebyla jsem si jistá, jestli si někdo v nich najde své :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama