Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Festival fantazie (2013) očima nováčka - část šestá (a poslední)

31. srpna 2013 v 20:42 | Vendula Kreplová |  Z mého života
Po měsíci a něco přidávám poslední část mého deníku z Festivalu fantazie. Vážně se omlouvám, že jsem ji nezveřejnila dřív, ale má to své opodstatnění. Jako jediný jsem poslední den na FF nestihla zaznamenat a k jeho následnému sepsání jsem se stále nemohla dostat - až do této chvíle. Abych vám to vynahradila, napadlo mě vytvořit během září ještě jeden extra článek, ve kterém bych shrnula vše, co jsem ohledně FF v rámci příprav musela vyřešit. Třeba by mé know-how mohlo pomoci někomu, kdo by na FF rovněž rád vyjel, ale ještě na něm nebyl a nemá se na koho obrátit s případnými dotazy. Co říkáte, líbil by se vám podobný článek? Za názory budu ráda, nicméně nyní k mému poslednímu dnu na Festivalu fantazie!

7.7. (neděle)

Co se dělo? Star Trek, odjezd
Počet absolvovaných přednášek: dvě

V neděli jsem vstávala poměrně časně, abych si ještě stihla dobalit věci. Naštěstí jsem se částečně sbalila již předchozího večera a tak jsem neměla příliš mnoho práce. Po překontrolování pokoje, jestli je v něm všechno v pořádku (žertovně jsem zvažovala, že z něj něco ukradnu na památku, ale nakonec jsem tak neučinila), jsme já a mé spolubydlící opustily hotel. Byla jsem docela ráda, že jsem si vzala batoh a nemusím se do kopce táhnout s kufrem jako obě sestry. Na náměstí jsme se rozloučily, protože jsem měla domluvenou snídani a naše cesty se tak rozešly (byť ne definitivně).

Ačkoliv jsem v ten samý den odjížděla, nehodlala jsem ho zcela promarnit. Uložila jsem si zavazadla do šatny a v 10 hodin ráno jsem se vydala na přednášku Spoofs, jejíž program sestával z pouštění humorných Star Trekovských videí. Jednalo se o docela pěknou tečku za celým FF. Po jejím skončení jsem znovu narazila na mé v onu chvíli již bývalé spolubydlící a ještě si s nimi chvíli povídala, než dojel speciální autobus, který je měl odvézt do Prahy.

Poté jsem navštívila už jen jednu přednášku, a to záznam divadelního představení Jean-Lucu podejte mi PADD. Jak název napovídá, jednalo se o parafrázi na známý český film "Marečku, podejte mi pero!" Přiznám se, že mě představení příliš nezaujalo - originální verze mi přišla lepší. Ostatním divákům se ovšem líbilo a zůstali i na bonus, zatímco já odešla na oběd.

Následně jsem čekala na odjezd, který byl naplánovaný zhruba na třetí hodinu odpolední. Mezitím jsem stihla zajít na internet a poprvé za celou dobu trvání FF zjistit, jestli během mé nepřítomnosti online něco nevybuchlo a některý z mých přátel ze samého stesku po mně nespáchal sebevraždu. Vypadalo to, že jsou všichni v pořádku a tak jsem mohla v klidu nasednout na vlak nejprve do Havlíčkova Brodu a následně přestoupit na spoj do Brna. Nakonec nás jelo deset, takže jsme výrazně ušetřili na jízdném. Protože jsem byla poměrně unavená a navíc mi nebylo příliš dobře, po většinu cesty jsem poklimbávala. V Brně jsem si počkala na příjezd vlaku, který mě zavezl do mého bydliště... a to byl konec mého pobytu na Festivalu fantazie. Jen ten batoh jsem si vybalovala ještě pěkných pár dní po návratu. :-)

Na závěr tohoto článku ještě pár postřehů nashromážděných během FF:
  • s mladší ze sester jsem hrála deskovou hru Timeline Události a vyhrála jsem dvě kola ze dvou. Alespoň k něčemu mi ta maturita z dějepisu je. :-)
  • když už jsem neutrácela za knihy, přivezla jsem si alespoň pár odznáčků. Celkem jich mám šest - jeden "I believe in Sherlock Holmes" se Sherlockovým obrázkem, "I am Sherlocked", TARDIS, "I have PhD in Horribleness" (jehož vlastnictvím štvu bratra, který takový nemá), "I think... therefore I'm single" (ten by snad mohl odradit některé nevítané nápadníky, ale iluze si nedělám) a poslední má na sobě TARDIS a nápis "Don't blink. Blink and you're dead." Jednoduše samá užitečná životní moudra. Plus jsem bratrovi jako dárek přivezla odznáček s nápisem "Exterminate!". Měl z něj velkou radost, protože Daleky zbožňuje.
  • v průběhu FF si mě dvakrát našel jeden mladík a vášnivě mě přesvědčoval o tom, že se velice podobám americké herečce Summer Glau. Dokonce se mě ptal, jestli nejsem její utajená dcera, což by nebylo kvůli věku možné (Summer se narodila v roce 1981). Bylo to od něj docela milé, ale já tam vážně žádnou podobnost nevidím. :o)
  • jaké ingredience potřebujete, když chcete spáchat literární katastrofu? Stačí jedna osoba navíc (to aby se mohla smát vašim vtípkům), notebook, soundtrack z Doctora Who a především vlastní značně šílená mysl.
  • někteří lidé by očividně nedokázali pochopit odmítnutí, ani kdybych jim ho namalovala na čelo a třikrát podtrhla.
  • nahoře můžete vidět, jak vypadá vstupenka na Festival. Jelikož se jí musíte prokazovat při každém vstupu do budovy, ta moje byla po týdnu a něco používání značně pomačkaná.
  • ověřila jsem si, že jsem vážně příšerná zpěvačka. K jejich smůle to zjistily i ulice noční Chotěboře, když jsme se já a mladší sestra jimi potácely, poslouchaly písničky ze sluchátek (např. mou oblíbenou Enjoy the Silence) a hlasitě si je prozpěvovaly.
  • a stejně to bylo moc fajn a pokud budu mít příští rok dostatek prostředků, možná pojedu zase. :-) Co vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sentencia | Web | 4. září 2013 v 22:34 | Reagovat

na tento festival jsem se vždycky chtěla jet podívat, ale z nejrůznějších důvodů mi to zatím nikdy nevyšlo, což mě hrozně mrzí... :( Doufám, že to napravím konečně příští rok :)

2 Lyra | Web | 5. září 2013 v 9:45 | Reagovat

[1]:Určitě jeď, pokud budeš mít tu možnost - FF za návštěvu stojí. A kdo ví? Třeba se tam i potkáme :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama