Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

To nejzajímavější ze světa blogerů (srpen 2013)

1. září 2013 v 20:54 | Vendula Kreplová |  Zaujalo mě
Založila jsem novou rubriku TOP světa blogerů a v souvislosti s jejím vznikem jsem se rozhodla rozjet nový blogový projekt. Tuze ráda čtu články na blozích ostatních a poměrně často se mi stává, že natrefím na příspěvek, který mě opravdu zaujme a jsem toho názoru, že by mohl zaujmout i ostatní a ráda bych ho na ně upozornila. Jenže jak to udělat? Facebook mi nepřijde jako nejlepší řešení a tak jsem nakonec vymyslela, že vždy na začátku měsíce zveřejním článek, v němž shrnu to nejzajímavější, na co jsem za poslední čtyři týdny natrefila.

Pravděpodobně bych měla poznamenat, že tento výběr je přirozeně velmi subjektivní a může se snadno stát, že tu nenajdete něco, co naopak uchvátilo vás. Například alespoň protentokrát tu zcela chybí povídky a básně, protože literární tvorbu na internetu čtu spíše sporadicky a víceméně pouze od lidí, které znám osobně a vím už, s kým mám tu čest (jako např. Temnářka).

Přeji příjemné čtení a pokud se vám některý příspěvek z tohoto výčtu zalíbí, popřípadě jestli budete mít jakékoliv připomínky, doporučení na další zajímavé články atd., budu za ně moc ráda. :-)

Fotografie, kresby, komiksy

 1. Akvarel: Slunečná zima
  Lillian Bann kromě toho, že fotografuje a vyrábí šperky, umí též nádherně malovat. Jen se podívejte a posuďte sami.

 2. Foto: Kočičí
  Lillian Bann nám ukázala několik krásných fotografií svých neméně krásných kočiček. Pokud jste stejně jako já milovníky těchto úžasných zvířat, doporučuji k prohlédnutí.

 3. Morava
  Taychi se zamyslela nad tím, jak vnímá vesnici v porovnání s městem a článek navíc obohatila svými vlastními vydařenými fotografiemi.

 4. Můj život s tužkou, pastelkami a fotoaparátem
  Brabikate se svěřuje, co ji přivedlo k jejím zájmům a jak se v průběhu času vyvíjely a měnily.

 5. Nýdnol 1/2 a Londýn 2/2
  Telenta byla na týden v Londýně a kromě mnoha zážitků si s sebou přivezla i spoustu krásných fotografií.

 6. Výběr toho nej z července
  Krejdom ukazuje, jak se jí během minulého měsíce fotilo. Mně osobně se nejvíce líbí druhá a poslední fotografie. A co vám?

 7. Vzdávám se
  Slovča ukazuje světu svou kresbu, která nastiňuje situaci, v níž se někdy ocitl určitě nejeden člověk.

Názory, rady, zážitky

 1. A dáme si zase jednou takovej Očistec pro AK, co vy na to...
  m. uveřejnila další článek, v němž rozebírá nešvary blogů, které se nacházejí v Autorském klubu. A nevím, jak vy, ale já myslím, že na jejích názorech rozhodně něco je.

 2. Temnářka upozorňuje na další záludnosti jazyka českého, které často lidi nevědomky dovádějí k omylům. Nepropadejte však panice - i když uděláte nějakou tu chybku (například napíšete tchýně místo tchyně), vepřová žárovka to vždy jistí. :-)

 3. Deutsch ist schwer, so schwer
  Dadulka zábavnou formou píše o svém (samo)studiu němčiny. Po přečtení jejího článku jsem si řekla, že bych pravděpodobně měla v budoucnu zapracovat na své francouzštině, ať zcela nezahodím základy, které jsem získala na střední škole. J'ai lavé la chat noir à l'aéroport!

 4. David píše o svém souboji s fyzikou na vysoké škole a ptá se čtenářů na jejich postoj k tomuto předmětu. Já se přiznám, že jsem se na hodiny fyziky většinou těšívala... protože mi jako jedny z mála dávaly příležitost si vytáhnout knížečku sudoku, kreslit si a nebo psát básně. Z učiva jsem si toho přirozeně příliš mnoho nepamatovala... ovšem nikdy jsem z fyziky nepropadla, takže by se myslím dalo říct, že skóre já vs. fyzika je 1:0 pro mě. :-)

 5. Doporučuji k přečtení každému, kdo se pokouší změnit svůj životní styl - jakožto někdo, kdo se snaží žít co nejzdravěji, mohu navíc potvrdit, že to, co Matt v článku píše, opravdu funguje.

 6. Jak se zachovat během bouře?
  Dragell radí, jak postupovat během bouřky, pokud nechcete dojít újmy na zdraví a na majetku.

 7. Na sociálních sítích
  Brabikate představila čtyři sociální sítě, které využívá (Facebook, Twitter, Instagram a Pinterest) a nastínila čtenářům, proč jí přijde dobré mít na těchto stránkách svůj profil. A jak jste na tom vy? Máte na některé z nich účet a nebo popřípadě uvažujete o jeho založení?

 8. Po českých hradech a zámcích 2013 - Houska
  Annika píše o své návštěvě strašidelného hradu Houska. Podařilo se jí najít bránu do pekel, která se má v hradě údajně nacházet? Co za strašlivé překvapení na ni čekalo na hradním nádvoří? To vše a ještě mnohem více se dočtete v jejím článku.

 9. Postcrossing - napříč světem díky pohlednicím
  Kelly píše o fenoménu postcrossingu, který se poslední dobou rozmáhá mezi českými blogery. Pokud jste o postcrossingu již někdy slyšeli a nevíte, o co přesně jde, tento článek vám vše vysvětlí. A kdo ví? Třeba se i zapojíte. :-)

 10. Monica Otmilli píše o své brigádě, jejíž náplní je vybírat finanční příspěvky na výcvik asistenčních psů pro postižené lidi.

 11. Průřez bakalářským studiem (část 2. - První dny vysokoškoláka)
  Sentencia rozjela na blogu seriál, ve kterém rozebírá vše, co na vás čeká po přijetí na vysokou školu (což mně osobně přijde poměrně vhod, protože zrovna letos nastupuji do prvního ročníku). První díl seriálu se týkal přijímacího řízení.

 12. Hogreta strávila měsíc ve Vietnamu a nyní se na blogu podělila se svými postřehy o zvyklostech panujících v této pro většinu z nás stále víceméně neznámé a exotické zemi.

 13. "Vydělává tady nakladatel anebo recenzent?"
  Polgara se rozepsala o nešvaru některých knižních blogerů, který jí leží v hlavě. Jaký je váš názor na lidi, kteří dostávají zdarma recenzní výtisky od nakladatelství a poté je prodávají a vydělávají si tak peníze?

Recenze, tipy

 1. 5 filmových počinů s duší
  Lillian Bann má ráda staré filmy a v tomto článku se rozepsala o pěti svých oblíbencích. Necháte se inspirovat ke zhlédnutí některého z nich?

 2. Bubble tea
  Boudicca čtenářům představila typ čaje, který se teprve nedávno začal prodávat i v České republice a podělila se o svůj názor na něj. Nevím, jak vy, ale já ho jakožto čajomilec určitě někdy ochutnám.

 3. Hýčkejte si svou vizi
  Brabikate představila ve své recenzi knihu, která by dle jejího názoru mohla pomoci všem, kteří touží realizovat svou vizi (a nebo vybudovat vlastní firmu, ale začněme pomaličku, polehoučku, ano? :o)

 4. Marie Krøyer (Dánsko, 2012)
  Nebožka píše o dánském historickém filmu, který zhlédla a zaujal ji (a mně díky jejímu popisu rovněž, takže se na něj někdy podívám).

 5. On the road?
  Máte rádi road movies? Iswida ne. I přesto nicméně dokázala najít dva filmy tohoto žánru, které se jí zalíbily (z nichž jeden - Interstate 60 - je shodou okolností jedním z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, tudíž uznale zvedám palec a vřele doporučuji).

 6. Předpremiéra Mortal Instruments: Město z kostí (2013)
  Polgara píše o novém fantasy filmu, který byl natočen podle známé knižní předlohy autorky Cassandry Clare. Osobně jsem knihu sice nečetla, ale na film se podívám, i když se mu nedostává nejlepších hodnocení. A co vy?

Rozhovory

 1. Petra Neomillnerová: "Přes magii jsem se vlastně dostala k fantastice."
  Polgara udělala rozhovor se slavnou českou spisovatelkou fantasy Petrou Neomillnerovou, jejíž knihy určitě stojí za pozornost (sama jsem sice četla jen jednu - Sladká jak krev, ale líbila se mi a doufám, že se časem dostanu i k dalším).

Tak co, líbilo? Zaujal vás některý z doporučených příspěvků? Mám v projektu pokračovat a nebo byste tu raději viděli něco jiného? Nestyďte se a pište! :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Boudicca | Web | 2. září 2013 v 13:38 | Reagovat

Moc pěkně vybrané články, pár jsem jich přelouskala. Milým překvapením byl i odkaz na jeden můj - díky za sdílení :-)

2 Kája Havlová | E-mail | Web | 2. září 2013 v 19:38 | Reagovat

Ahoj máš krásný blog plný zajímavých článků! Jak to děláš? :D
článek je zajímavý, vše si přečtu :D

Máš hezký desing, já jsem na tohle blbá :D
Návštěvnost je kráásná, ani nevíš, jak Ti blog závidím :D

3 Lyra | E-mail | Web | 2. září 2013 v 21:37 | Reagovat

[1]:Jsem ráda, že se ti můj výběr líbí. Snažím se vybírat takové články, které jednak zaujaly mě a také si o nich myslím, že by mohly něco říct i ostatním čtenářům. Tvůj článek zapadá do obou těchto kategorií, takže mi vážně nemusíš děkovat. Každopádně není zač :-)

[2]:Děkuji za pochvalu :-) Jak to dělám? To by bylo na delší vyprávění a vlastně ani nevím, co bys přesně chtěla slyšet. Prostě píši, protože mě to baví a ráda komunikuji s lidmi.
V tom případě přeji příjemné čtení :-)
Těší mě, že se ti design líbí. Nedělala jsem ho však já - odkaz na jeho autorku najdeš v bočním menu. Dělá moc pěkné layouty, které jsou volně k dispozici, tak si klidně můžeš také nějaký vybrat :-)
Ještě jednou děkuji, návštěvnost by sice mohla být lepší, ale já si nestěžuji, přece jenom je tento blog docela mladý a komentáře mi stejnak říkají mnohonásobně víc než čísla na toplistu :-)

4 Brabikate | Web | 3. září 2013 v 14:00 | Reagovat

Tentokrát mě zaujal článek od Polgary a taky článek o Bubble tea - skoro půl roku chodím kolem jednoho stánku s bubble tea a pořád jsem si nebyla jistá, jestli do toho jít. :)
A moc díky za zmínku, dokonce dvojnásobnou! :)

5 Lyra | Web | 3. září 2013 v 21:09 | Reagovat

[4]:To jsem velice ráda, sama také bubble tea někdy okusím, až se mi naskytne příležitost. Snad ti bude chutnat :-)
Není vůbec zač, umíš dobře psát a tvé články jsou zajímavé, tak proč na ně neupozornit? ;-)

6 Mňoukla&vymňoukla | Web | 4. září 2013 v 20:55 | Reagovat

Jé, já se těším, až si na konci tohohle týdne položím na stůl hrnečky s kafem a kvetoucím čajem, dám si nožičky na stůl a začtu se. Fotky jsem prolétla už teď, je to krásně uklidňující :)

7 Lyra | Web | 4. září 2013 v 22:57 | Reagovat

[6]:To zní jako velice dobrý plán, který všemi deseti schvaluji (obzvláště tu část s čajem) :-) Doufám, že si příjemně počteš a články, které jsem vybrala, se ti budou líbit stejně jako fotografie.

8 Dragita | Web | 7. září 2013 v 22:54 | Reagovat

zajímavý projekt, na mnohé články jsem už narazila, protože blogy pravidelně sleduji, ale i tak jsou tu dobré tipy. Muselo to dát pěknou práci. Ani jsem nevěděla, že existuje nějaký Bubble tea :-)

9 Lyra | E-mail | Web | 8. září 2013 v 12:58 | Reagovat

[8]:Já také ne, právě dokud jsem si to nepřečetla u Boudiccy :-) S těmi články je to ošemetné... protože stíhám sledovat pouze mé oblíbence a příspěvky AK, objevují se tu převážně články z vysoce navštěvovaných blogů, které jsou většině známé. Pokud bys měla tip na nějakou zajímavou stránku, sem s ním! ;-) Jinak jsem ráda, že se ti projekt líbí... alespoň mám o to větší motivaci v něm pokračovat.

10 Kelly | Web | 13. září 2013 v 21:49 | Reagovat

Jéje, já jsem ten článek jen tak prolétla a až napodruhé jsem si všimla, že se zmiňuješ i o mně. Páni, to je pro mě úspěch, děkuji! :)

11 Lyra | Web | 13. září 2013 v 23:11 | Reagovat

[10]:Těší mě, že ti to udělalo radost :-) Já si myslím, že když už si někdo dá s článkem práci a píše ho pro druhé, aby z něj něco měli a ne jenom pro sebe, zaslouží si to ocenit (ne že by tedy na blogování jen pro sebe bylo něco špatného, ale víš, co myslím, ne?). :-D

12 David | E-mail | Web | 10. ledna 2014 v 14:49 | Reagovat

Potěšilo mě, že i tady jsem našel svůj článek. :-)

13 Lyra | 10. ledna 2014 v 22:27 | Reagovat

[12]:To jsem ráda, mě zase potěšilo, že jsem si ho mohla přečíst a zavzpomínat tak na stará dobrá léta s fyzikou. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama