Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Zlo už dorazilo i na tento blog...

4. prosince 2013 v 0:18 | Vendula Kreplová |  Výzvy a projekty
a to v podobě řetězového dotazníku Liebster Blog Award, který ještě před pár týdny ve velkém koloval mezi blogy, nyní se situace již z větší části uklidnila.

Přiznám se, že mě do tohoto projektu prvně zapojila Dragita, a to již 14. října. Skoro celé dva měsíce jsem se ale k němu nedostala, takže ho přidávám až teď. A mezitím mě stihly zapojit rovněž Alex a Selenne. Tak honem do toho, než mě označí ještě někdo jiný. :-)


O co jde?
 1. Řekněte o sobě 10 věcí.
 2. Odpovězte na 10 otázek blogerky, která vás nominovala.
 3. Vymyslete 10 otázek pro ty, které budete nominovat.
 4. Nominujte 5 blogerů, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů.
 5. Informujte blogery o tom, že jste je nominovali.
10 věcí o mně
 1. Celkem dva dny svého života jsem se jmenovala Romana.
 2. Miluji čaje. Nejraději mám černé, ale vypiji i zelené, ovocné, bílé... Pokud mi chcete udělat radost, pozvěte mě do čajovny, kde si s chutí dám svou nejoblíbenější Dátu Masalu (nebo cokoliv jiného). Pokud mi chcete věnovat nějaký dárek, čaj to vždy jistí. :-)
 3. Jedna z prvních věcí, kterou jsem udělala po nástupu na gymnázium, byla, že jsem vrátné hodila na hlavu peněženku.
 4. Kdybych mohla vypadat jako jakákoliv celebrita, vybrala bych Ninu Dobrev. Pokud bych byla muž, zvolila bych Davida Tennanta.
 5. Mám slabost pro britské herce se skotským přízvukem. Mám slabost pro britské herce, tečka.
 6. Má nejoblíbenější vánoční koleda je "I'm gonna spend my Christmas with a Dalek".
 7. Vůbec neumím zpívat, ale přesto mě to baví. Přála bych si mít hlas jako Edith Piaf (bohatě by mi stačila třetina jejího hlasu a byla bych šťastná).
 8. Jeden ze seriálů, na kterých jsem vyrůstala, byl Star Trek. Nejraději jsem měla Spocka (a Vulkánce obecně). Dodnes umím udělat vulkánský pozdrav - na obou rukou.
 9. Ráda pozoruji lidi, které shledám hezkými a/nebo zajímavými. Není v tom nic sexuálního, jednoduše mě fascinují lidské tváře, které se od sebe často v úžasných detailech liší.
 10. Kvůli škole mi nezbývá prakticky žádný čas na sledování filmů a seriálů. Obzvláště ironické, uvážíme-li, co studuji. Ale neměnila bych. :-)
Otázky od Dragity
 1. Kniha, kterou by jsi podle tebe měl každý přečíst.
  Každý má jiný vkus a zajímají ho jiné knihy, ale jako první mě napadla Lolita od Nabokova. Jedná se o velice inspirativní dílo, které obsahuje spoustu zajímavých myšlenek a navíc je psáno neuvěřitelně poutavým stylem - tak poutavým, že se snadno přenesete i přes těch pár potenciálně nudnějších pasáží, které příběh obsahuje.
 2. Který seriál nebo film by jsi doporučila ostatním - který podle tebe stojí za to.
  Opět - každému se líbí něco jiného. Všem ale mohu vřele doporučit seriál Doctor Who (verzi od roku 2005). Jedná se o klenot BBC, sci-fi seriál, který obsahuje kanibalské kontejnery, vraždící sochy, masožravé stíny, nesmrtelné krasavce a jednu modrou policejní budku, která je zevnitř větší než zvenčí. To už za to stojí, nemyslíte?
 3. Proč jsi začala s blogováním.
  Á, to si náhodou pamatuji naprosto přesně! Začala jsem chodit na blogerské srazy pořádané Temnářkou a protože dokáži být občas převelice soutěživá, hnětlo mě, že všichni ostatní píší blogy a já žádný nemám. Tak jsem si řekla, že když to dokážou mí přátelé, já taky... a zrodil se tento blog. :-)
 4. Co tě přivedlo ke čtení? A jaké žánry preferuješ?
  Už odmalička jsem měla bujnou fantazii a jednou z mých oblíbených zábav v době, kdy jsem ještě neuměla číst, bylo to, že jsem si vzala knihu a dle obrázků jsem si vymýšlela své vlastní příběhy. Když jsem se naučila číst, k obrázkům se přidala rovněž písmenka... a už to bylo.
  Co se žánrů týče, preferuji fantasy, historické romány a sci-fi, ale jsem schopná přečíst prakticky cokoliv.
 5. Kterou knihu by jsi nejraději viděla zfilmovanou?
  Takových je více, ale například Oheň je tvým osudem od Barbary Erskinové - velice silný historický román odehrávající se ve 13. století a vyprávějící příběh dlouhého a složitého života princezny Eleyne z Walesu.
 6. Kdyby byla ta možnost, vstoupit do knihy, který příběh by jsi navštívila?
  Pravděpodobně svět Harryho Pottera. Líbilo by se mi navštívit Bradavice, Prasinky, Příčnou ulici... Svět magie bezpochyby musí být v mnoha ohledech kouzelný! (slovní hříčka zamýšlena :D)
 7. Co nejraději děláš ve volném čase, když nečteš?
  Já popravdě poslední dobou moc nečtu. Ne že bych nechtěla, ale času je málo. Když přečtu dvě knihy za měsíc, je to hodně. Kromě čtení ale pochopitelně ráda sleduji filmy a seriály, píši tento blog, kreslím, píši... je toho víc.
 8. Máš nějakou vizi, nebo představu, čeho bys chtěla v budoucnu dosáhnout?
  Tato otázka je příliš osobního rázu, tak mi promiňte, pokud odpovím jen stručně - ano, mám.
 9. Líbí se ti víc bydlení představa bydlení uprostřed města v nějakém moderním bytě, nebo mít dům obklopený přírodou kam jen oko dohlédne?
  Jednoznačně uprostřed města. Přírodu mám ráda, ale ještě raději mám po ruce větší množství možností, pro které nemusím jezdit příliš daleko.
 10. Jestli máš ráda zvířata, kterým by ses chtěla stát?
  Zvířata mám docela ráda, ale nejsem si jistá, jestli bych se chtěla nějakým stát. Ledaže... počítá se lochneska? Bavilo by mě plavat v jezeře a děsit náhodné kolemjdoucí uprostřed noci.
Otázky od Alex
 1. Která tři místa by jsi chtěla navštívit, než zemřeš?
  Skotsko, Wales a Itálie.
 2. Které zvíře bys chtěla být, kdybys měla možnost dostat se do jeho těla na jeden den?
  Viz odpověď č. 10 na Dragitinu otázku. :-)
 3. Jmenuj jednoho herce nebo herečku, jehož obličej tě v posledních letech nejvíce zaujal, a napiš, proč je to právě on/ona.
  David Tennant. Nejenže je to velmi talentovaný herec, který své role prožívá naplno, navíc působí jako velmi sympatický člověk, ale tato otázka se týkala obličeje a David má naprosto úžasnou mimiku, že bych skoro nevěřila, co všechno je schopen vykouzlit za výrazy.
 4. Máš nějakou oblíbenou báseň?
  Villonovu Baladu ze soutěže v Blois. Já u pramene jsem a žízní hynu...
 5. Věříš na lásku na první pohled?
  Ne - maximálně na sympatie na první pohled. Na nich se ovšem dá stavět a časem z nich třeba může vzniknout i ta láska.
 6. Budeš mít dvojčata - kluka a holku. Jak je pojmenuješ a proč právě takto?
  Kluka bych pojmenovala Sherlock a holku Tardis. Mé potenciální děti by mě s velkou pravděpodobností v budoucnu nenáviděly. :-)
 7. Jsi ráda, že tvůj mateřský jazyk je čeština? Pokud ano, jaké má podle tebe výhody oproti jiným jazykům? Pokud ne, co ti na češtině vadí?
  Tuto otázku pro mě bude trochu komplikovanější zodpovědět. Češtinu mám ráda, myslím si, že je to krásný (byť těžký) jazyk, ale pocitově je mi mnohem bližší angličtina. Spíše to ale má co dočinění se státem a nikoliv s jazykem samotným. Jednoduše jsem se v ČR nikdy necítila stoprocentně jako doma.
 8. Vyber si jeden z geometrických útvarů. Proč jsi vybrala právě tento?
  Krychle. Vždy jsem ji ráda kreslila. :-)
 9. Stojíš před dvěma lidmi, kteří mezi sebou drží napnutý provaz. Tvým úkolem je jakýmkoliv způsobem se dostat za něj (provaz) na druhou stranu. Co uděláš pro to, abys splnila zadání? (vše je dovoleno)
  Pokud mám nůž, přeříznu provaz. Pokud mám pistoli, zastřelím ty, co provaz drží. Pokud nemám nic, pokusím se ho přeskočit, nebo popřípadě podlézt.
 10. Napiš aspoň jednu písničku/říkadlo/básničku/rozpočítadlo kterou sis říkala s kamarády jako malá.
  Nevím, jestli s kamarády, ale pár říkadel si pamatuji dodnes. Tak například -
  Dvoumetrová potvora
  vkročila k nám do dvora.
  Už k nám asi nevkročí,
  má motyku v obočí.
  Pokud se nyní podivujete, co jsem se to učila za říkadla... tak tuto básničku mě, prosím pěkně, naučil můj tatínek. :-)
Otázky od Selenne
 1. V jakém knižním/filmovém/seriálovém světě bys chtěla žít?
  Jednoznačně ve světě Doctora Who. Cestovat časem a prostorem, potkávat se s mimozemšťany, poznávat cizí kultury... Kdo by odolal?
 2. Viz. ot. č. 1 - co za postavu (ať už jmenovitě, nebo třeba postavení - např. člen rodiny Lannisterů) bys chtěla být?
  Jedním slovem - DOCTOR! (A nebo kapitán Jack.)
 3. Co si myslíš o řetězových otázkách jako jsou tyhle?
  Už jsem viděla i mnohem horší. :-) Zdaleka to nepřebíjí otázky toho typu, které často můžete vidět v řetězácích, např. "Co máš právě na sobě?"
 4. Byla jsi na něčem někdy opravdu závislá? (myslím tím film, seriál, kniha - ne jídlo, nebo 'obyčejné' závislosti)
  Nemyslím si. Sice existují věci, bez nichž by můj život byl chudší a ani zdaleka tolik zábavný (tento blog, DW atd.), ale přežila bych bez nich. Zvlášť pokud by mi nic jiného nezbývalo.
 5. Jakou bájnou bytost bys chtěla potkat?
  Pravděpodobně upíra, abych se ho zeptala, co si myslí o tom, jak ho zpodobňují současná literatura a filmy.
 6. Být či nebýt - toť otázka?!
  Nevím, jak vy ostatní, ale já se mám příliš ráda na to, abych chtěla nebýt.
 7. Jak dlouho už máš svůj blog?
  Za dva dny (5. prosince) to bude rok a dva měsíce. Oops, to mi připomíná, že jsem chtěla napsat článek o prvním výročí blogu a ještě jsem se k tomu nedostala...
 8. Viz. ot. č. 7 - Přemýšlela jsi někdy o tom, že se úplně stáhneš z blogového (popř. internetového) světa?
  Z internetového světa se nemohu stáhnout už z principu, protože jeho prostřednictvím řeším většinu školních a dalších důležitých záležitostí. Z blogového světa bych se mohla stáhnout snáz, ale nepřemýšlela jsem o tom. Blogování mě baví a když se stane, že holt nemám čas (jako třeba v toto období :-), tak se na chvilku vzdálím a nic nepíši. Což mě sice mrzí, nicméně ve stejnou dobu vím, že blog nikam neuteče a že se k němu můžu vrátit, jakmile toho času bude více.
 9. Nějaký interpret/skladatel/zpěvák/zpěvačka/kapela, kterého bys doporučila všem?
  Momentálně mě nikdo nenapadá. Mám několik oblíbených interpretů a ještě mnohem víc, od nichž se mi líbí třeba jen jedna dvě písničky, avšak nalézt někoho dostatečně univerzálního, aby se jeho hudba zamlouvala všem, je velice těžký oříšek.
 10. Jak moc mě budeš po tomhle řetězáku nenávidět? :D
  Na stupnici od jedné do deseti? Jedenáct. :D Ne, dělám si legraci. Nezlobím se, jen mi slib, že mě hned tak zase do něčeho podobného nenamočíš. Přece jen jsem se zařekla, že se tento blog nezvrhne v čistokrevný deníček a toho bych se chtěla i nadále držet.
Co se týče dalších šťastlivců, které bych nyní měla zapojit, rozhodla jsem se, že tuto část dotazníku vynechám. Zlu se musí zabránit v šíření, dokud ještě není úplně všude. Každopádně doufám, že se vám toto vybočení z obvyklých příspěvků líbilo a třeba jste se i dozvěděli něco zajímavého.

Lyra.

P.S. mimochodem, pořád platí, že v případě jakýchkoliv dotazů můžete psát na můj e-mail lyra-journal@seznam.cz To jen tak na okraj. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lowri | Web | 6. prosince 2013 v 10:38 | Reagovat

Výborně, další rebel, který se rozhodl to zlo zastavit:D Jsem ráda, že v tom nejedu sama. Ale je fakt, že tohle není zas tak bezduché a něco se z toho o daném nešťastníkovi dozvím :-)

2 Lyra | 8. prosince 2013 v 10:24 | Reagovat

[1]:Jsem ráda, že se tento komentář konečně po několika dnech zobrazil a já na něj mohu odpovědět :-) Máš pravdu, že tento dotazník zase tak špatný není, ale otázkou je, kolik čtenářů podobné informace o autorovi zajímají. Já osobně si myslím, že by bez toho, co jsem na sebe prozradila, potenciální čtenáři mého blogu mohli naprosto v pohodě žít, ale když už mě do dotazníku namočila třetí osoba v řadě, nemohla jsem říct ne :-D

3 Boudicca | Web | 21. prosince 2013 v 13:22 | Reagovat

První část řetězáku se mi líbí, plánuji se taky zapojit (už celkem dlouho to plánuji, no). Člověk se dozví zajímavé věci :-D

4 Lyra | 22. prosince 2013 v 9:44 | Reagovat

[3]:Kdybych věděla, že se chceš zapojit, tak bych i těch deset otázek vymyslela. Tak třeba příště. :-)
Souhlasím, že se čtenář může díky tomuto dotazníku dozvědět o autorovi blogu zajímavé věci, ale zase všeho moc škodí a když jsem na každém druhém blogu nacházela článek "Liebster blog award", za chvíli už mi z toho šla hlava kolem. :-D

5 Boudicca | Web | 23. prosince 2013 v 11:45 | Reagovat

[4]: Souhlasím, že všeho moc škodí, a proto mám tak jako tak v plánu jen první část s deseti zajímavostmi :D

6 Lyra | 24. prosince 2013 v 8:19 | Reagovat

[5]:V tom případě se budu těšit, co zajímavého na sebe prozradíš. :-D

7 Teu | E-mail | Web | 7. února 2014 v 23:39 | Reagovat

Já se o tomhle teda dozvídám až teď :D zajímavý :D asi jsem něco zaspala :D Každopádně na te na blogů: ,,Profil" kde si může každý přečíst o autorovi,jaké má oblíbené knihy,filmy,hudbu,atd.atd.Ale je to i zajímavé :)

8 Lyra | 10. února 2014 v 9:30 | Reagovat

[7]:To se docela divím, protože jeden čas byl tento dotazník na každém druhém blogu. Ale třeba se jen každá pohybujeme v jiných blogových kruzích. :D Jinak o možnosti vyplnit profil vím, dokonce ho mám i zčásti vyplněný, ale toto je zase přece jenom trochu o něčem jiném - takové podrobnější, řekněme. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama