Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Kde sehnat tipy na filmy?

6. července 2014 v 22:41 | Vendula Kreplová |  Kulturní koutek
Co se týče filmů, nejčastěji slýchávám dva typy otázek. Zaprvé - doporučila bys mi nějaký dobrý film? Viděla jsi v poslední době něco zajímavého? (a já se potom vždy rozpačitě kroutím, protože si v danou chvíli nedokážu nic vybavit) A zadruhé - jaký je tvůj oblíbený film? (žádný, odpovídám neméně rozpačitě, protože na oblíbence příliš nehraji)

Nedávno mi ale kamarádka položila otázku trochu jiného ražení. Takovou, která mě přiměla se zamyslet a soudím, že by odpověď na ni mohla být ku prospěchu i vám.

"Kde bereš tipy na filmy?"


"Mám své zdroje," odpověděla bych, kdybych chtěla znít jako mafián, který má pod palcem rozsáhlé kriminální podsvětí.

Tipy na zajímavé filmy čerpám hned z několika míst. Každé z nich má své výhody i nevýhody, jak už to tak bývá. Posuďte sami.

Místo činu č. 1: recenze (na internetu)

V dnešní době, kdy má internet každý druhý (a kdo ho nemá, ten na něj chodí do knihovny), není nic jednoduššího, než si najít stránku věnovanou filmům, začíst se do recenzí a do notýsku si jeden po druhém psát názvy filmů...

STOP!

No jo, ale problém je, že podobných stránek je na jednu stranu příliš mnoho, než aby se v nich dalo hned zorientovat, a na druhou stranu zase ne tolik, abychom mohli mluvit o opravdu bohatém výběru. Jen jejich množství porovnejte s počtem stránek věnovaných literatuře a knižním recenzím a uvidíte, že mám pravdu. My milovníci filmu to holt máme těžké (a já už začínám být alergická na tvrzení, že filmy jsou horší než knihy. Nejsou. Jsou jiné.).

Spousta blogů vedle ostatních rubrik obsahuje též rubriku věnovanou filmům, ale články tohoto typu bývají krátké a po obsahové stránce nevyhovující. ("Viděl/a jsem ten a ten film, ne/líbilo se mi to. Konec.")

Do problematiky psaní recenzí tu ale nyní zabředávat nechci, místo toho vám napíši několik odkazů, kde se můžete dočíst o filmech. Je jich pochopitelně víc, ale kdybych měla vypsat všechny, které znám, byl by tento článek třikrát tak dlouhý. Třeba někdy jindy.

Stránky, kde rubrika o filmech je jedna z mnoha
 • Selenne L. Athi - Z blogu Selenne jde poznat, že má filmy a seriály velmi ráda, neboť články o nich tvoří přibližně třetinu obsahu. Co se týče výběru filmů, jedná se o docela slušnou směsici (fantasy, drama, komedie, romantika, atd.), v níž si snad každý najde to své.
 • Melanie - Melanie doposud uveřejnila menší množství článků věnovaných filmům, nicméně i přesto na jejím blogu třeba najdete tip na zajímavý (nejčastěji hororový) snímek.
 • Kristýna - Kristýna studuje v Británii filosofii a politologii, ale rovněž se zajímá o film, divadlo a kulturu obecně. Zbožňuje Shakespeara, jejím velkým oblíbencem je Kenneth Branagh.
 • Dragell (filmy, seriály, dokumenty) - Blog Dragell je zaměřený na kulturu, takže na něm kromě článků o knihách, výstavách, apod., nesmí chybět články o filmu, které jsou rozdělené do tří rubrik. Články jsou stručnější, nicméně základní náhled na film vám poskytnou dostatečně.
 • Turmë (filmy, seriály) - Turmë filmy a seriály zbožňuje a na jejím blogu to jde vidět. Já zase zbožňuji její články, protože z nich srší obrovské nadšení pro věc. Jako bonus musím zmínit, že Turmë čas od času realizuje tematické recenzní okruhy, v nichž se věnuje konkrétnímu žánru (takto již přišla řada na romantické filmy, hororové filmy, filmy s tematikou Vánoc...).
 • Moteelka (le cinéma, kultůra) - Blog Moteelky jsem objevila teprve nedávno a jsem ráda, že se tomu stalo. Kromě článků čistě o filmech na blogu najdete i povídání z nejrůznějších filmových festivalů, na které Moteelka jezdí.
Stránky celé věnované filmu
 • Alena Prokopová - Stránky známé filmové kritičky Aleny Prokopové. S jejími texty se můžete setkat v nejrůznějších periodikách, jako jsou např. Lidové noviny. Její recenze jsou obsáhlé, ale výstižné, a netrpí tím, co já nazývám "syndrom zbytečného o(b)kecávání".
 • Radomír D. Kokeš - Stránky mého vyučujícího Radomíra "Douglase" Kokeše. Ještě jsem nepotkala člověka, který by o filmu dokázal vyprávět natolik zasvěceně a s takovým nadšením jako on. S tím se ale pojí jistá náročnost jeho textů, které je nutné číst pozorně a stejně se může stát, že něčemu neporozumíte. Nic na relax u kávy, ale informačně k nezaplacení.
 • František Fuka - Stejně jako dva výše zmínění, i František Fuka je člověk, který se filmu věnuje na profes(ionál)ní úrovni. Na rozdíl od Aleny Prokopové a Douglase jsou ale jeho texty naopak poměrně stručné a často obsahují velké množství spoilerů. Ještě zábavnější než jeho články jsou ale diskuze pod nimi, při jejichž čtení mi občas obočí vylétává ještě výš než Spockovi ze Star Treku.
 • Film Noir - Stránky zasvěcené filmu noir. Jeho milovníci si přijdou na své, stejně jako ti, které nejvíce fascinují černobílé filmy. Stránky jsou aktualizované méně často, ale pořád se na nich dočtete o mnoha zajímavých filmech. Upozornila bych na skutečnost, že se v létě v Čechách koná Noir Film Festival.
 • Alex - Blog Alex čtu velmi dlouho, a dalo by se říct, že se jednalo o první impuls, který mě navedl k mému současnému studijnímu oboru. Píše ho totiž moje služebně starší kolegyně. Posledních pár let je aktivita velice nízká, ale archiv je opravdu obsáhlý, takže tipů na filmy na blogu najdete víc než dost. Co se týče vkusu, Alex o sobě píše, že má ráda mafiánské filmy, Hannibala Lectera a její nejoblíbenější film je The Dark Knight z roku 2008.
 • O filmu - Tuto stránku zatím nemám příliš prozkoumanou, takže nemohu soudit. Očividné je však minimálně to, že má dlouhou tradici (od roku 2006) a nevěnuje se pouze filmovým recenzím, ale i dalším věcem souvisejícím s filmem.
 • Fionor - Blog profesionálního střihače. Pokud vás zajímá zákulisí této práce, nenajdete lepšího místa. Plus recenze na filmy opět z trochu jiného úhlu pohledu.
 • Zbyněk Slívka - "Zbychova Movie Storm" - název v tomto případě mluví za vše. Autor uveřejňuje kratičké postřehy o filmech. Pokud chcete bleskově načerpat inspiraci a nečíst dlouhé články, zde máte příležitost. Osobně u článků postrádám nastínění obsahu (vyhledávat, o čem ten který film je, může být zdlouhavé).
PLUSY:
 • Můžete si na stejný film přečíst víc recenzí od různých autorů, abyste se seznámili s co nejširším záběrem názorů.
 • Není těžké najít člověka, který má podobný vkus a je větší šance, že vám jeho doporučení sednou.
 • Nestřílíte naslepo, díváte se na filmy, které již předtím někdo vyzkoušel a líbily se mu. Nebo také nelíbily, ale jak často se necháte zlákat k tomu, abyste se podívali na film, o němž váš oblíbený recenzent napíše, že je to naprostý odpad?
MÍNUSY:
 • Nikdo není stejný a snadno se může stát, že film, který se líbil někomu jinému, vás nezaujme.
 • Recenzenti většinou píší o filmech, kterým se v ČR dostalo větší propagace (šly v kinech, vyšly na DVD, vysílaly se v televizi,...). Takto se dostanete k největším hitovkám, ale snadno vám může uniknout napůl zapomenutý klenot, který v republice málokdo zná.
Jak sami můžete vidět, stránek, kde najdete tipy na filmy, je relativně dost. Nejedná se však o jediný zdroj, kde se můžete nechat inspirovat, to ani omylem.

Místo činu č. 2: oblíbení herci, herečky, režiséři, skladatelé... (a další zvířena)

Pokud se stejně jako já s oblibou kocháte výbornými hereckými výkony, nejspíš se vám již přihodilo totéž co mně. Díváte se na film, jedná se o slušné dílo, v tom vás zaujme výkon nějakého herce, řeknete si: "Jo, ten je fakt dobrej," po skončení filmu si zjistíte jeho jméno, podíváte se na jeho další snímky a už se vezete.

Podobný scénář jen s lehkou obměnou může proběhnout u hereček, režisérů a v podstatě jakýchkoliv osob, ať už film vytváří nebo v něm vystupují. Já takto například s oblibou hltám filmy mých nejoblíbenějších herců a hereček.

PLUSY:
 • Můžete takto najít spoustu prakticky neznámých filmů, pod něž se váš oblíbenec podepsal (jak myslíte, že jsem se dostala k filmu Jude, který často v dobrém zmiňuji? Díky, Christophere!).
 • Nemusíte se cítit trapně, když říkáte, že se vám líbí způsob hraní nějakého člověka a přitom jste z jeho filmografie viděli všehovšudy dvě nejznámější ságy, v nichž si střihl jednu z hlavních rolí a byl v obou případech naprosto geniální (tímto zdravím Sira Iana McKellena coby Gandalfa a Magneta... oba dva miluji, ale Magneta přece jen víc, protože je to záporák a scéna jeho útěku z vězení byla prostě cool, tak).


MÍNUSY:
 • To, že v nějakém filmu hraje váš oblíbenec, či ho natočil režisér, jehož filmy vás až doteď oslovovaly, neznamená, že to nemůže být hloupost. Bohužel. Nicméně mohu potvrdit, že ten risk za to (většinou) stojí.
 • Méně známé a starší filmy může být obtížné sehnat, obzvláště pokud k jejich zhlédnutí vyžadujete české titulky, o dabingu raději ani nemluvě.
Místo činu č. 3: žebříčky filmů (na ČSFD, Wikipedii, TOP 10/100/1000...)

Když mám volnou chvíli, mé kroky mě občas vedou na Československou filmovou databázi, konkrétně do žebříčku filmů. Tam zadám výběr země (Velká Británie), zvolím období, které mě zajímá, a z filmů, které mi vyhledávač nabídne, si vybírám skoro jako dítě v cukrárně. V praxi to vypadá nějak takto (pro zvětšení klikněte pravým tlačítkem a dejte zobrazit obrázek):


Čas od času jsou mi ale české seznamy malé. Spousta filmů na nich chybí, buď že neměly premiéru nebo mají málo hodnocení a do žebříčků se nezapočítávají. V takovém případě zavítám na anglickou verzi Wikipedie, kde kromě spousty zaručeně pravdivých informací, jak jinak, můžete najít i seznamy filmů. Podle země původu, žánru, stáří... Nikoho snad nepřekvapí, když napíši, že nejvíce mě zajímá seznam britských filmů. Ale na výběr máte z velkého množství možností.

Další (ale nikoliv poslední) zdroj tipů na filmy mohou být nejrůznější publikace. Docela oblíbené jsou např. knihy amerického filmového kritika, teoretika a producenta Stevena Jay Schneidera (1001 filmů, které musíte vidět, než umřete, 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete a 101 hororů, které musíte vidět, než umřete). Všechny tři seznamy najdete i na internetu, přičemž ten první bývá pravidelně aktualizován a přibývají do něj nové filmy. Pod ruku mi rovněž přišla kniha Slavná filmová klasika Ondřeje Slaniny nebo méně známá Encyklopedie fantastického filmu (jejíhož autora si momentálně nevybavuji). Na výběr máte též z bezpočtu filmových časopisů, které v ČR vychází. Nejznámější z nich je nejspíš Cinema, ale rozhodně není jediný.

PLUSY:
 • V knižních publikacích se většinou dočtete o časem prověřených filmech, které sice nemusí sednout vám osobně, ale mívají nesporné kvality.
 • U žebříčků tomu tak být nemusí, ale zato poskytují širší výběr filmů, ať už hledáte podle žánru, námětu, původu filmu, atd.
 • Je určitě jednodušší proklikat se žebříčkem než přečíst desítky recenzí.
 • Na ČSFD a Wikipedii můžete najít i méně známé filmy, o nichž recenzenti třeba vůbec nepsali. Což neznamená, že jsou špatné.
MÍNUSY:
 • Žebříčky vám neposkytnou tolik informací o filmu jako recenze a nedokážou na něj tak nalákat, ani nastínit, zdali by se mohl líbit právě vám.
 • Vesměs se jedná o starší filmy, což na jednu stranu může prohloubit vaši znalost filmové klasiky, ale také to znamená, že se kolikrát pořádně zapotíte, než se k filmu dostanete.
Možností, jak natrefit na zajímavé filmy, je dost, a to jsem zmínila jen pár, které využívám nejvíc. Jak se o filmech dozvídáte vy? Máte nějakého oblíbeného recenzenta, jehož stránky čtete? Či jsou vám bližší filmové časopisy? Anebo ani jedno a necháváte se inspirovat jiným způsobem? Ať už tak či tak, myslím, že kromě toho správně si vybírat je důležité, abychom čtením o filmech nestrávili tolik času, že již pak nebudeme stíhat se na ně dívat. :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Znovuzrozený | E-mail | Web | 6. července 2014 v 23:02 | Reagovat

Hlavně poslední dobou vyhledávám přes podrobné vyhledávání na csfd. Zadám s parametry, odškrtnu, aby mi to nacházelo filmy, které jsem nehodnotil a pak si vesele vybírám. Plus bavím se s jakousi spolužáckou filmovou komunitou, takže mám pořád na co koukat. Někdy prostě zkouknu jen filmy určitého tématu, režiséra nebo podobně.

2 sarush ef | Web | 6. července 2014 v 23:59 | Reagovat

Prostě ČSFD.

3 Viallen | Web | 7. července 2014 v 2:59 | Reagovat

Ak mám byť úprimná, napriek tomu, že recenzie ma veľmi bavia, rada ich píšem a snažím sa zachytiť všetko, čo sa mi na filme páčilo aj nepáčilo, veľký význam im nedávam. Ak mám záujem o nejaký film, pozriem si ho, aj keby bol zhodnotený pól hviezdičky... Každý sme nejaký a možno ja budem práve ten blázon, ktorému sa to bude páčiť :D
Ja najčastejšie chodím na youtube. Zadám názov filmu, čo sa mi páči a pozerám aké trailery mi vyhodí. A takto skúšam, skúšam a skúšam.
Druhá možnosť je, že hľadámna internete filmy podľa žánrov...

4 Zdeněk | E-mail | 7. července 2014 v 4:03 | Reagovat

nejlépe je hledat filmy na www.kinotip.in. Vyzkoušejte, problémy které byly na původním www.kinotip.cz jsou odstraněny.

5 Yima | E-mail | Web | 7. července 2014 v 9:53 | Reagovat

Já jsem člověk zaostalý, já jsem za celý svůj život viděla ani ne 100 filmů a nijak je nevyhledávám. Avšak předevčírem jsem viděla film, který mě naprosto učaroval!
A tím přidávám Místo činu č. 4: Televize. Většinou jsou tam ty americké akční filmy, které nestojí za nic, nebo na druhou stranu americké romantické komedie, které nestojí za nic, ale výjimky se najdou. Hlavně má asi každý jiný vkus. Onehdy mi spolužák tvrdil, že Pulp Fiction je báječný film a já na to, že jsem se na to nemohla ani koukat.
Ten film, na který jsem narazila, byl "Howl". Ještě se na něj budu dívat jednou a podruhé a potřetí... a doporučuji. :D

6 Melanie | Web | 7. července 2014 v 9:54 | Reagovat

V první řadě moc děkuju, že jsi na můj blog a recenze v článku upozornila.
A za druhé, já používám všechny tři způsoby. Recenze na horory čtu hlavně u Hanyuu, a mám i like na pár stránkách o hororech na FB, takže tak se dostanu k něčemu zajímavému. Co se týče oblíbených herců a hereček - strašně zbožňuju Sigourney Weaver, takže se dívám na spoustu filmů s ní. I když je pravda, že bohužel kvalitní herecké obsazení nerovná se kvalitní film. (Například Červená světla se mi vůbec nelíbila, a to tam hraje kromě S. W. i Cillian Murphy a toho mám taky ráda.)
Na čsfd občas brouzdám, díky tomu jsem už přišla na spoustu zajímavých filmů. A párkrát nám něco dobrého pustili ke konci školního roku ve škole (například na konci tohohle roku jsem měla trochu šok, když nám náš jinak přísný chemikář pustil Červenýho trpaslíka. :-D Byla jsem jediná ze třídy, kdo to znal, a jediná, kdo se u toho smál, ale co. :D)

7 Marillee | E-mail | Web | 8. července 2014 v 11:42 | Reagovat

S přítelem to máme jednoduché - když se chci podívat na nějaký pořádný hit, nejlépe drama, tak se ptám přítele. Pokud se on chce podívat na nějakou komedii, na oddych, ptá se on mě. :D Jinak to dělám podobně jako ty, totiž proklikávám ČSFD skrz podobné filmy a herečky. :)

8 necroparanoia | E-mail | Web | 8. července 2014 v 12:08 | Reagovat

Taky používám podrobný vyhledávání na čsfd, je tam hodně kategorií, podle kterých hledat a navíc tam je i možnost tagů, který vystihujou jednotloivý filmy, pak si najdu film přesně o tom, o čem chci.

9 Em Zet | Web | 8. července 2014 v 12:56 | Reagovat

Pokud je pro mě něco horšího, tak recenze, která mi dopodrobna vylíčí, co se ve filmu stalo. Poté mě opouští jakákoliv touha na film se podívat. Proto ráda čtu recenze a názory lidí až potom, co se na film podívám - abych je mohla porovnat s tím svým. :-)
Podle oblíbených herců, hereček jsem také zkoušela se na filmy dívat. Ovšem jsem zjistila - to, že v tom a tom filmu hraje moje oblíbená herečka, ještě neznamená, že ten film bude dobrý. :D
A CSFD, místo, kde se schází všemožní rádoby chytří pseudokritici... :D Tam se jít podívat možná tak pro pobavení, k ničemu jinému ta stránka není.
O filmech se nejčastěji dozvídám od přátel, nebo z YouTube po zhlédnutí trailerů. :-) Často si na uložto najdu náhodný film a ten si stáhnu - je to zajímavé nevědět, na co se budu dívat. :D

10 izuleasasetka | E-mail | Web | 8. července 2014 v 13:18 | Reagovat

já se o filmech dozvídám hlavně díky stránkách city parku :D

11 | soreia | creyativite | E-mail | Web | 8. července 2014 v 14:14 | Reagovat

Skvelý článok! :) Na tie stránky čo si vypísala sa určite pozriem. Ja veľa filmov nepozerám, maximálne tie čo sú online. Ale niekedy keď mám na niečo chuť si pozrieť, tak neviem čo mám pozerať. Prirodzene som závislá od toho čo je online a čo ide.

12 Lemonie | E-mail | Web | 8. července 2014 v 15:10 | Reagovat

Já teda poslední dobou kromě sledování tvorby mých oblíbenců vybírám filmy hlavně podle trailerů. Na youtube stačí kliknout na jeden a pak to doporučí stovky dalších a tak se tam někdy klidně i na hodinu zapomenu a ukládám do seznamu, co mě zaujalo. Recenze moc ráda nečtu, protože mi pak ovlivní při samotném sledování filmu.

13 Miloš | Web | 8. července 2014 v 15:33 | Reagovat

Pěkný přehled zdrojů.

Ještě si dovolím jeden odkaz:
Britské listy http://www.blisty.cz/
I když je hlavně zaměřen na politiku, jeho provozovatel mimo jiné učí na univerzitě v Glasgowě českou literaturu a film a také píše recenze na filmy, teď např. na ty, které se promítají na festivalu v Karlových Varech, je tam recenze na nejnovější Menzelův film a řada dalších.

14 Trinity Estridge | Web | 8. července 2014 v 16:51 | Reagovat

Já většinou brouzdám na CSFD, většinou ale spíš kvůli seriálům. :) Britské filmy mám hrozně ráda, ale začala jsem se na ně koukat až v posledních třech letech, takže jsem se k těm nejzajímavějším nejspíš ještě nedostala. :)

15 Adele ♥ Kate Middleton | Web | 8. července 2014 v 20:11 | Reagovat

jéé díky za tipy na zajímavé stránky :) akorát s kamarádkami hledáme nějaké filmy na prázdninové přespávačky. Tvé tipy se nám určitě budou hodit ;)

16 Turmë | Web | 8. července 2014 v 20:25 | Reagovat

Moc děkuju za pochvalu:). Skvělý informativní článek, který se výborně četl (taktéž se přidávám ke zdravení Sira Iana McKellena). Zaznamenám si všechny doporučení, hlavně co se týče blogů. Z profesionálnějších stránek čtu pravidelně jen Alenu Prokopovou a Františka Fuku, se kterým můžu také vřele doporučit rozhlasový pořad Radia 1 Odvážné Palce (v rámci programu Film o páté), kde recenzenti probírají každý týden nové kinopremiéry. Mám dojem, že se vysílá ve čtvrtek v 17 hodin, videozáznam pak lze najít druhý den na Stream.cz.
Pokud můžu doporučit i nějaké zahraniční polo-profesionální kritiky: Nostalgia Critic, Leon Thomas (pořad Renegade Cut) a pak Jeremy Jahns, Schmoesknow  a Pretty Much It na YouTube.

17 Zaarsa | 9. července 2014 v 10:29 | Reagovat

Využívam druhú metódu (obľúbení herci alebo herečky) - takto som došla k filmom ako Expendables, Ghost Rider, Spy Kids (najviac sa mi páčila trojka, ale všetky boli dobré, aj keď mala asi najhoršie hodnotenie zo všetkých, nechápem prečo, čo je zlé na tom kybermaniakovi O_O)

18 Lyra | 9. července 2014 v 12:04 | Reagovat

[1]:V podstatě to dělám podobně, akorát na tipy od spolužáků a kamarádů jsem zapomněla, to je taky dobrý zdroj a člověk se tak dostane k jiným k filmům, než třeba obvykle sleduje.

[2]:Ano, ČSFD, co se do množství zajímavých filmů týče, málokdy zklame.

[3]:Tak to je samozřejmě pravda, ale obrovský význam recenzí podle mého názoru spočívá právě v tom, že člověka navedou k filmům, o nichž by se třeba jinak vůbec nemusel dozvědět. Například já, protože se specializuji na britskou tvorbu, takto získávám doporučení na většinu filmů rozdílného původu, které jsem viděla, protože mi již nezbývá tolik času sama je vyhledávat.

[4]:Díky za tip, ale tento článek je spíš o tom, kde se dozvědět o zajímavých filmech, a ne, kde se na ně dívat online.

[5]:To z tebe nedělá zaostalého člověka, jednoduše někoho, kdo má jiné zájmy. :-) Televize je určitě dobrý zdroj, na tu jsem úplně zapomněla. Má to ale svůj důvod - televize většinou vysílá filmy s dabingem a jeho existenci se snažím co nejvíce ignorovat. Dá se v ní ale dobře dívat na starší české filmy, to musím uznat. A mimochodem, jsem ráda, že nejsem jediná, komu se film "Pulp Fiction" nelíbí. :-) Děkuji za tip na Howl, zapíši si ho do seznamu, abych na něj nezapomněla. :D

19 Lyra | 9. července 2014 v 12:19 | Reagovat

[6]:Není za co. Vidíš, zrovna Hanyuu jsem nezmínila, a to přitom píše o filmech dočela často, zrovna v poslední době se rozjela.
Na Červená světla jsem se podívala kvůli Cillianovi, kterého mám též ráda, a stejně jako ty jsem byla zklamaná.
Na střední nám také občas pouštěli filmy, ale tam to bylo tak 50 na 50 - buď se jednalo o filmy, které se mi líbily, ale již jsem je v minulosti viděla, anebo snímky, které jsem naopak předtím neznala, ale silně při jejich sledování psychicky trpěla.
Červený trpaslík je výborná klasika, nechápu, že ho tolik lidí nezná. :D Asi ho budu muset zkouknout znovu a napsat o něm pořádně nadšený článek. :-D

[7]:Tak to se vzájemně hezky doplňujete. :-) Filmografie herců a hereček je takřka nekonečná zásobárna zajímavých filmů. :-)

[8]:Ano, na tagy jsem zapomněla. Je to relativní novinka, mám ten dojem, ale šikovně vymyšlená. Akorát je škoda, že spousta filmů doposud nemá žádné tagy, takže trochu zapadnou. Třeba se to časem změní.

[9]:Tomu bych já osobně snad ani neříkala recenze, proto mě zaráží, kolik lidí podobným stylem píše. V mých článcích se snažím psát tak, abych neprozradila nic zásadního, protože moc dobře vím, jaké to je, když se člověk na film těší a někdo mu jeho děj vyzradí dopředu. Zabít málo. :-D Takže mé recenze klidně číst můžeš, v nich žádné extra velké spoilery nejsou. ;-)
To je pravda, bohužel. Je to tak trochu loterie - jednou vyhraješ (tj. podíváš se na dobrý film) a jindy ne.
Já bych ČSFD neodsuzovala. Je to dobrá stránka pro ty, co si chtějí udržovat přehled o tom, co už viděli za filmy. Sama opravdu nejsem schopná si zapamatovat stovky názvů filmů, takže v tomto směru mi ČSFD poskytuje cennou službu. To, že tam lidi často píší nesmysly, je druhá věc. Najdou se tam ale i uživatelé, kteří píší inteligentně a k věci. A co se týče vyhledávání v žebříčcích, k tomu komentáře uživatelů nepotřebuješ a můžeš je vesele ignorovat, pokud chceš. :-)
Metodu sehnat si nějaký film naslepo a podívat se na něj jsem ještě nezkoušela, ale je to zajímavý postup. Pravděpodobnost, že tak natrefíš na něco, co tě nebude zajímat, se ale tímto zvyšuje geometrickou řadou. :-D

[10]:Vida, ty zrovna neznám. Díky za tip. :-)

20 Lyra | 9. července 2014 v 13:09 | Reagovat

[11]:Děkuji. :-) Doufám, že se ti některé z nich zalíbí. Přiznám se, že s online zdroji nemám příliš velké zkušenosti, ale to málo, co jsem viděla, mě příliš neuchvátilo. Nízká kvalita obrazu, dabing, pomalé přehrávání, časté zasekávání... to ovšem neznamená, že jiným lidem tento způsob nemůže vyhovovat.

[12]:Trailery jsou také dobrý způsob, jak se dostat k novým filmům, ale mají hned několik nedostatků. Jako největší bych viděla to, že často jsou sestříhané tak, aby vzbuzovaly dojem, že film je o něčem úplně jiném, takže když se člověk nechá nalákat takovýmto klamavým trailerem a poté se na film podívá, může být zklamaný. A trailery též často obsahují velké množství spoilerů, už jsem viděla i takové, které se neostýchaly vyzradit závěr filmu, což mi přijde jako naprostý nesmysl.

[13]:Děkuji za tip, zrovna Britské listy znám, ale nikdy jsem je aktivně nenavštěvovala.

[14]:Ano, seriály na ČSFD též vyhledávám, obzvláště ty nové, protože seriálům se v ČR věnuje snad ještě méně pozornosti než filmům. Nejsi v tom sama, také jsem spoustu filmů doposud neviděla, ale aspoň se máme obě dvě na co těšit! :-D

[15]:Není za co, doufám, že si dobře vyberete a budou se vám filmy líbit. :-)

[16]:Není zač. :-) Též děkuji. Odvážné Palce jsem zkoušela na Streamu sledovat, ale bohužel se mi přenos natolik zasekával, že se na něj nedalo dívat. Za tipy na zahraniční kritiky děkuji, uvažovala jsem, jestli některé zahrnout i do tohoto článku, ale pak jsem si řekla, že musím počítat s tím, že ne všichni umí anglicky. Třeba někdy příště. :-)

[17]:Ani jeden z tebou zmiňovaných filmů jsem neviděla, takže nemohu soudit, ale souhlasím, že díky zájmu o herce a herečky se jde dostat k velkému množství filmů, které by byly zajímavé samy o sobě, a když v nich ještě vystupuje oblíbenec toho člověka, jedná se o příjemný bonus navrch. :-)

21 Lenny | E-mail | Web | 13. července 2014 v 13:52 | Reagovat

Vybírám podobně. Alex jsem četla taky už kdysi dávno, teď čtu tebe :) Z herců jsem si třeba oblíbila Deppa a tak jsem našla skvělé filmy jako třeba Arizona Dream, Benny a Joon, Než se setmí... Jinak jdu většinou spíš po režisérech a občas po autorech hudby. A samozřejmě čtu recenze na ČSFD. Na svém blogu chystám rubriku literárních filmů (buď podle knižní předlohy, nebo třeba o spisovateli atd.), ale zatím je to v nedohlednu...

22 Lyra | 14. července 2014 v 8:29 | Reagovat

[21]:Je škoda, že Alex už prakticky nepřispívá, její články jsem četla moc ráda.
Johnny Depp je dobrý herec, zrovna v jeho případě jsem viděla jen několik známějších filmů, z těch, co zmiňuješ, neznám žádný (alespoň zatím). Viděla jsi jeho nejnovější film, Transcendence? Pokud ano, co na něj říkáš? Docela mě ten film zajímá, protože mám sci-fi ráda, ale na druhou stranu mě odrazují všechny ty negativní recenze, a že jich není zrovna málo.
Jít po režisérech je dobrá strategie, protože jejich úroveň bývá konzistentnější a je menší pravděpodobnost, že režisér, který až doteď točil výborné filmy, najednou vyprodukuje naprostou hloupost. Kdežto herec snadno může přijmout roli ve filmu, z kterého se nakonec vyklube špatné dílo.
Na rubriku literárních filmů se budu těšit, toto téma mě velice zajímá. :-)

23 Lenny | E-mail | Web | 14. července 2014 v 11:48 | Reagovat

[22]: Transcendenci jsem zatím neviděla, chvíli mi trvá, než se k novým filmům dostanu. Ale myslím, že to brzy napravím, pak dám vědět.

24 Lea | Web | 15. července 2014 v 9:36 | Reagovat

Já důvěřuji staré dobré ČSFD, i když ani tu nevyužívám moc často. Většinou totiž pořád dokola koukám na to, co se mi už líbilo. Třeba Pána prstenů jsem viděla snad už milionkrát, stejně tak Hru o trůny, Červeného trpaslíka atp. Na druhou stranu za poslední dobu jsem začala sledovat spoutu (pro mě) nových seriálů (Pán času, Sherlock), což se u mě rovná menší revoluci. :-D Jinak kromě ČSFD dávám na doporučení známých a také sleduji filmy a seriály, které byly natočeny podle knih. Ne vždy se sice stane, že se mi líbí kniha i film/seriál, ale ve většině případů jsem se nezklamala. :-)

25 Lyra | 15. července 2014 v 21:14 | Reagovat

[23]:Dobře, jsem zvědavá, co na ni řekneš.

[24]:Červeného trpaslíka jsem taky viděla hodněkrát, na tomto seriálu jsem vyrůstala a dodnes doma používáme hlášky z něj, takže v tom nejsi sama. Co se týče nových seriálů, vždycky jsem lehce nedůvěřivá, když začínám něco sledovat, ale zrovna u Doctora Who a Sherlocka se mi to vyplatilo a oba dva seriály patří k mým nejoblíbenějším. Doporučení známých rovněž občas využívám, i když myslím, že jim docela vadí, že jak jednou spustím o filmech a seriálech, mluvím velmi, velmi a ještě jednou velmi dlouho. :D Sledovat filmy a seriály natočené podle knih je dobrá strategie, dá se takto natrefit na zajímavá díla, a nejlepší na tom, že to funguje i obráceně. Takto jsem se například nedávno podívala na film Nadaný žák z roku 1998, který se mi docela líbil, a poté jsem si přečetla knižní předlohu od Stephena Kinga, která je ještě mnohonásobně lepší. Již dlouho na mě žádná takto kniha nezapůsobila, mohu vřele doporučit, pokud jsi nečetla. :-)

26 Lenny | E-mail | Web | 15. července 2014 v 21:19 | Reagovat

[25]: Tak jsi mě navnadila, že jsem se na to včera musela podívat - bylo to hodně zajímavé, a to i přesto, že mě většinou klasické sci-fi moc nenadchne (dala bych 4,5/5). Chvilku mi připadalo, že to směřuje k Matrixu, ale ten konec byl překvapivý a dojemný... Mám ráda filmy, kde není jasná hranice mezi dobrem a zlem :)

27 Lea | Web | 16. července 2014 v 20:29 | Reagovat

[25]: Mám podobný problém, jakmile se s někým potkám a dojdou konverzační témata "jak se máš" a "co je nového", nasadím dlouhý monolog na téma "tenhle seriál musíš vidět", což asi musí připadat spoustě lidí velmi otravné. :-D
Stephena Kinga mám ráda a poslední dobou přemýšlím, co bych si od něj měla zase jednou přečíst, takže díky za tip. :-)

28 Lyra | 18. července 2014 v 8:04 | Reagovat

[26]:V tvém podání film vyznívá dobře, ještě si rozmyslím, jestli se na něj podívám, ale nejspíš si ho ujít nenechám, na to mám sci-fi přece jen příliš ráda. Díky za názor. :-)

[27]:Těší mě, že nejsem jediná, kdo je podobným způsobem "úchylný". Nejlepší by pochopitelně bylo najít člověka, který nejenže to bude tolerovat, ale bude dělat totéž, co ovšem není vůbec jednoduché. :D
Není zač, pak dej vědět, jak se ti Nadaný žák líbil. Osobně se mi zamlouval dokonce ještě víc než Kingovy knihy, v nichž se objevuje nějaký nadpřirozený prvek - protože mám pocit že na rozdíl od nich by se podobný příběh jako v této knize ve skutečnosti klidně i odehrát mohl.

29 Shayla, Mop, Glady atd. | Web | 17. srpna 2014 v 10:11 | Reagovat

Tyjo... a já dlouhatánsky dlouho zkoumala, kdo to vlastně toho Gandalfa hraje (neptej se, proč jsem byla tak blbá a nevygooglila si to, sama netuším :D). Ale Gandalf VS Magneto? Určitě Magneto :3 A plně s tebou souhlasím s názorem na scénku :-D
No... a já většinou dostávám tipy na filmy od ostatních za to, že jim ty filmy pak někde seženu (že byli v kině a nemůžou to najít nikde na stažení... ano! Illegal!).

30 Lyra | 18. srpna 2014 v 21:00 | Reagovat

[29]:Přesně, nic proti Gandalfovi, je to sympaťák a navíc čaroděj :-), ale Magneto je v úplně jiné lize.

To je zajímavý způsob, v podstatě se jedná o takový výměnný obchod - něco za něco, ale přijde mi, že ty z toho vycházíš lehce nevýhodně, protože uděláš nejsložitější práci, tj. seženeš samotný film. :D

31 Jarin | 16. září 2014 v 17:31 | Reagovat

Já sleduju filmy online na http://kinotrip.cz/, takže vždycky koukám, co je nového a pak zkouknu hodnocení :)

32 Lyra | 17. září 2014 v 8:26 | Reagovat

[31]:To je také možnost, ačkoliv sama bych nejspíš byla lehce rozpačitá ohledně obrazové kvality filmů na oné stránce. :-)

33 sabinča | Web | 14. prosince 2014 v 17:15 | Reagovat

hele určitě koukněte na http://filmyv.cz , vždycky jsou tam funkční filmy a konečně se tam i vyznám :) 8-O

34 Lyra | 21. prosince 2014 v 14:58 | Reagovat

[33]: :-) To je hezké, gratuluji.

35 Rand | Web | 21. října 2015 v 21:01 | Reagovat

Já třeba doporučuji http://filmy-zdarma-online.webnode.cz/ :)

36 Lyra | 3. listopadu 2015 v 23:31 | Reagovat

[35]:Prosím, odkazy na filmy online nepřidávejte, díky. Tento článek je úplně o něčem jiném.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama