Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Festival argentinského filmu, sborník(y) a další novinky

26. října 2014 v 16:30 | Vendula Kreplová |  Aktuality
Jak si užíváte říjen? Doufám, že lépe než já. Teprve nedávno se mi podařilo jakžtakž uzdravit poté, co jsem válčila s chřipkou. Každopádně se za dobu mého nuceného odpočinku nashromáždilo několik novinek, o které bych se s vámi chtěla podělit.

V první řadě bych vás chtěla pozvat na Festival argentinského filmu, který se bude konat v brněnském kině Art ve dnech 1. až 4. listopadu. Pokud máte rádi jihoamerické filmy, případně se vám zastesklo po troše exotiky, neváhejte a přijďte, třeba se na festivalu potkáme. :) Během čtyř dnů se bude promítat sedm filmů, já osobně se nejvíc těším na film Fantom z Buenos Aires (fantastiku mohu ve všech podobách) a v posledních dnech hojně probírané Divoké historky (protože přece nemůžu být jediná, komu občas rupnou nervy).


Od filmu přejdu k literatuře. Možná si vzpomínáte, že jsem se na blogu několikrát zmiňovala o literárních dílnách pořádaných Temnářkou. Po dlouhých a dlouhých měsících psaní jsme vytvořili sborník na téma zapadlý kout, který nám následně Mahenova knihovna vydala. Od 1. listopadu si sborník můžete zakoupit v knihovně za příznivých 82 KČ. Ale dlouho neváhejte, protože podle toho, jaký je o něj zájem, nejspíš za chvíli nebude. Pokud nejste z Brna a chtěli byste jeden výtisk, napište mi na e-mail lyra-journal(zavináč)seznam.cz a domluvíme se. :)


Kromě sborníku literárních dílen, v němž vedle děl mnoha mladých a talentovaných autorů najdete mimo jiné i mou povídku Dcera smrtihlavova, na mě nedávno čekalo příjemné překvapení v podobě získání čestného uznání v letošním ročníku soutěže Tachovská reneta. Má povídka Sanctus Espiritus byla zařazena mezi nejlepší a otištěna ve sborníku. Menší úspěch, ale potěší. :)

Dnešní novinkový článek bych zakončila upozorněním na nejbližší aktualizace blogu. Vzhledem k tomu, že na začátku října blog oslavil druhý rok existence, napadlo mě uspořádat soutěž. Ještě nevím, jakou bude mít podobu a kdy se mi ji podaří zrealizovat, ale nejpozději do konce roku 2014 se na ni můžete těšit (stejně jako na souhrnný článek... a samozřejmě jiné články).

To je ode mě prozatím vše. A jak se daří vám?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Boudicca | Web | 26. října 2014 v 22:21 | Reagovat

Celkem by mě zajímalo, do jaké míry do průběhu festivalu zasahuješ, co všechno tam máš na starosti? Přijde mi úžasné účastnit se organizace takové obrovské akce :D Na Historky si určitě chci zajít, snad mi to vyjde časově. A snad hned o týden později začíná Festival francouzského filmu, na ten se těším už půl roku minimálně! :D

2 Lyra | 27. října 2014 v 8:12 | Reagovat

[1]:Nic velkého, jsem to nejmenší kolečko v síti ozubených koleček, které se na chodu festivalu podílejí. Mou náplní práce je propagace festivalu, což v překladu znamená hlavně udržování a pravidelné aktualizování FB stránky události. Na Historky se taky těším, doufám, že stihnu první termín promítání, tak se tam třeba potkáme. :) Festival francouzského filmu zní skvěle, přiznám se, že jaksi unikl mé pozornosti, ale že bych na něj taky zašla? Francouzský film mám ráda. Každopádně si ho užij. :)

3 Boudicca | Web | 27. října 2014 v 17:17 | Reagovat

[2]: Na Historky se také chystám v sobotu, tak se ještě domluvíme, jo? Ráda tě po dlouhé době uvidím! A Festival francouzského filmu bude od 20.11. ve Scale, tak to se můžeme domluvit taky :D

4 Lyra | 28. října 2014 v 20:54 | Reagovat

[3]:Určitě ano, ještě si napíšeme. Také bych tě ráda znovu viděla. :-) Na detailní naplánování návštěvy Festivalu francouzského filmu je ještě brzo, ale děkuji, že jsi mi o něm dala vědět. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama