Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Výhled na červen 2015

4. června 2015 v 23:32 | Vendula Kreplová |  Zaujalo mě
Květen zmizel dřív, než jsem měla čas se zastavit a trochu si oddechnout. Červen bude ještě horší, protože zkouškové je v plném proudu. To však neznamená, že se v červnu není na co těšit.

Filmy

Z hlediska filmových premiér mi tento měsíc přijde slabší. Pár kousků jsem ale přesto vybrala.

Sedmero krkavců (premiéra 4.6.): česká pohádka. Co si budeme nalhávat, v posledních letech se urodilo jen málo kvalitních pohádek a když už se chceme na nějakou podívat, většina z nás sahá do archivu. První ohlasy na tento film ale nevyznívají úplně nejhůř. Pokud bude aspoň zpola tak dobrý jako psycho verze z 90. let, mohl by stát za zhlédnutí.

Jurský svět (premiéra 11.6.): pravděpodobně nejočekávanější film tohoto měsíce. Přiznám se, že se na něj sice těším, ale zároveň jsem lehce skeptická a obávám se, aby nešlo jen o nastavovanou kaši. Spielbergův původní film jsem pochopitelně viděla a mám dojem, že vyhovět vysokým očekáváním mnoha diváků nebude lehké. Každopádně filmu držím palce.

Temné kouty (premiéra 18.6.): k tomuto filmu mě nepřitáhl ani nástin děje nebo režisér či herci, ale jméno jediné osoby: Gillian Flynn. Autorka románu Zmizelá, který posloužil jako předloha ke stejnojmennému skvělému filmu. A podle jejího dalšího románu vznikl tento film. Už to stačí, aby vzbudil můj zájem.

Dáma ve zlatém (premiéra 25.6.): konečně tu mám i jeden britský film! Film vypráví o ženě (Helen Mirren), která se s pomocí mladého právníka (Ryan Reynolds) pokusí získat zpět cenné rodinné dědictví ukradené za války nacisty. Nejvíce se ze všech premiérových filmů těším právě na Dámu ve zlatém.

Seriály

V červnu se na televizní obrazovky podívá několik zajímavých seriálů. Na své si přijdou především milovníci sci-fi, kteří se dočkají premiéry hned sedmi nových kousků.

The Whispers (1. série - premiéra 2.6.): mimozemšťané podniknou invazi na Zemi prostřednictvím nejzranitelnějších bytostí - dětí.

Stitchers (1. série - premiéra 3.6.): Kirsten má schopnost číst myšlenky nedávno zemřelých. Stane se členkou organizace, která vyšetřuje vraždy.

Sense8 (1. série - premiéra 6.6.): osmi lidem se super schopnostmi jdou po krku lovci ve snaze je zlikvidovat.

Dark Matter (1. série - premiéra 13.6.): sci-fi podle komiksu vypráví o posádce vesmírné lodi, která se probudí z dlouhého spánku a netuší, co se děje.

Proof (1. série - premiéra 17.6.): seriál o problematice reinkarnace. Hlavní postavou je doktorka, která se po smrti svého syna snaží zjistit, jestli existuje život po smrti.

Killjoys (1. série: premiéra 20.6.): příběh o trojici lovců odměn, kteří se snaží zůstat nestranní i uprostřed meziplanetárního boje.

Humans (1. série - premiéra 29.6.): poslední sci-fi, tentokrát z britské produkce. Obyčejná rodina si domů pořídí výkonného robota, aby vzápětí zjistila, že soužití se strojem není ani zdaleka jednoduché. V seriálu se těším hlavně na mého oblíbence Colina Morgana (seriálový Merlin ze stejnojmenného BBC seriálu).

Knihy

Tentokrát mě upoutaly jen dvě knihy.


Naučná kniha, která se zabývá stále aktuálním tématem druhé světové války. Konkrétně zobrazuje průběh osvobozování Dachau, Osvětimi a Terezína. Jakou podobu měl konec války na těchto místech?

Pomsta (Nancy Holder)

Modernizovaná verze pohádky Kráska a zvíře, která vychází ze stejnojmenného seriálu. Seriál jsem neviděla, ale kniha mě zaujala, mám ráda nové verze starých příběhů. Jen doufám, že se příběh příliš neutopí v cukrkandlu a bude řešit i něco jiného než jen vztah mezi hlavními hrdiny.

Události

Zajímavých akcí se i v červnu bude konat víc. A to jsem vybrala jen zlomek z toho, co mě upoutalo.

6.6. si můžete ve Vaňkovce zdarma zacvičit jógu a uvolnit mysl i tělo (já bych to zrovna v těchto dnech ocenila, ale nebudu mít čas jet do Brna). Cvičení jógy se naštěstí pravidelně koná každou červnovou sobotu, takže když to nestihnete tento týden, vždycky můžete vyrazit někdy jindy.

V divadle Polárka se hraje představení Sherlock Holmes Explosion. Sherlock Holmes a doktor Watson se stěží seznámili a již společně budou řešit první případ. Dny představení: 6.6., 8.6., 9.6., 10.6. a 11.6.

O mém zájmu o druhou světovou válku jsem se již zmínila. 11.6. se v Literární kavárně Academia koná beseda Mezi Němci, Čechy a Židy na Moravě nad knihou spisovatele Michela Huttarsche, který na vlastní kůži zažil hrůzy války.

14.6. Yima pořádá již IV. Psací odpoledne, tentokrát v kavárně Klášter. Já tam s trochou štěstí nebudu chybět. A co vy?

16.6. si přijdou na své všichni milovníci filmu. V kině Scala se koná filmový kvíz. Přihlašovat se můžou týmy o 1 až 5 členech. Uvažuji, že bych se zúčastnila. Nechcete se někdo přidat a vytvořit se mnou tým? :)

Do 28.6. je možné v brněnském Planetáriu zhlédnout program s názvem Temný vesmír, který diváky seznámí se záhadami vesmíru.

To je z mé strany vše. Na co se tento měsíc nejvíce těšíte vy? Zaujal vás některý z bodů zmíněných v tomto článku?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lisi | Web | 25. června 2015 v 19:22 | Reagovat

Temné kouty byly zajímavé, i když jsem si u některých detailů říkala, že je může pochopit snad jen čtenář knihy.

2 Lyra | 25. června 2015 v 22:58 | Reagovat

[1]:Tak to u filmů podle knižní předlohy často bývá. Každopádně se na tento film těším, i když jsem knihu nečetla, měla bych na něj do kina zajít v průběhu července. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama