Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Jak jsem byla na Conci (světa) 2015

20. září 2015 v 15:11 | Vendula Kreplová |  Z mého života
Na brněnský festival sci-fi, fantasy, orientu a seriálů Conec jsem chtěla vyrazit už loni, ale nevyšlo mi to. Tak jsem se vypravila až letos. Tentokrát nebylo vyhnutí: na festival mě pozvala Temnářka, která měla mít přednášku o svém fantasy světě Podmoří. A co bych to byla za nečlověka, kdybych nešla svou kamarádku podpořit?

Na festival jsem se vypravila v sobotu nechutně brzo ráno. Během cesty tramvají jsem znovu prokázala své úžasné dedukční schopnosti hodné samotného velkého detektiva Sherlocka Holmese, když jsem ve slečně s batohem za použití metody dedukce odhalila návštěvnici festivalu. Ze slečny se nakonec vyklubala jedna z přednášejících. Společně jsme nalezly cestu do ZŠ Svážná, kde se akce konala. Cesta do školy byla dost kuriózní, vedla například i skrze úzkou cestičku obehnanou křovím a větvemi. Chvílemi jsem měla pocit, že jsem se opravdu ocitla na konci světa.

Tento dojem pominul, když jsem vstoupila do budovy. Za 200,-KČ jsem si koupila lístek a dostala stylovou placku, kterou jsem se následně prokazovala při opětovném vstupu do budovy. Vyrazila jsem najít Temnářku a Dragitu, což se mi po kratším bloudění povedlo. Společně jsme vyčkaly na začátek Temnářčiny přednášky v 10 hodin, na kterou nakonec dorazili 4 posluchači, takže to bylo příjemně komorní.

Tři ženy v akci - zleva já, Temnářka a Dragita

Temnářka povyprávěla o Podmoří, k čemuž využívala přehlednou a krásnými ilustracemi doplněnou prezentaci. Poté jsme se já, Temnářka, Dragita a Medroš vypravili si zahrát deskovky. Postavili jsme si planety s Malým princem ve hře Malý princ: Udělej mi planetu! Dámské osazenstvo zcela rozdrtilo nebohého Medroše, který Malého prince nejspíš nebude chtít hodně dlouho ani vidět. :)

Jely jsme vyvenčit Temnářčiny psy a na Conec jsme se vrátily tak akorát včas na přednášky ve tři hodiny. Já jsem si nenechala ujít přednášku Ženy s meči od Martina Dariona Antonína. Ačkoliv se naše názory v této oblasti neshodují, musím uznat, že přednáška byla zajímavá. Tak to holt vypadá, když člověk za: a) umí přednášet, b) ví, o čem mluví. Někteří lidé by se v zájmu zachování vlastní důstojnosti do přednášení raději pouštět neměli, ale to rozhodně není Darionův případ.

S Temnářkou a Dragitou jsme se znovu sešly poté, co jim skončila přednáška o steampunku, a vydaly se na druhé kolo deskovek. Tentokrát jsme si troufly na daleko větší ligu, než byl Malý princ, a rozbalily jsme hru Zeměplocha: Čarodějky. Než Temnářka dočetla dlouhá a komplikovaná pravidla, třeštila mi hlava a měla jsem silné nutkání začít jí tlouct o stůl (hlavou, nikoliv Temnářkou). Hru jsme stejnak nejspíš nehrály úplně podle pravidel a trvalo nám dobré dvě hodiny ji dohrát, ale je výborná a mohu ji vřele doporučit. Pokud bude příležitost, určitě jsem ji nedržela v rukou naposled. A to neříkám jenom proto, že jsem nad holkami zvítězila. :)

Poté jsme si střihly ještě jednu hru, kterou byl Sabotér. Tato hra se mi na rozdíl od předchozích dvou ani zdaleka tolik nelíbila, naštěstí skončila poměrně rychle. Nemám totiž příliš v lásce hry, které jsou založeny na náhodě a štěstí, spíš ráda taktizuji a vymýšlím možná řešení. Zatímco Princi a Čarodějkám bych tak bez váhání dala hodnocení 90%, Sabotérovi stěží 50%.

Po skončení druhého kola her byl čas jít. Svezly jsme se do centra, a tím zazvonil zvonec, a Conci (světa) byl konec. Z festivalu jsem odcházela poměrně unavená, ale dobře naladěná díky příjemnému odpoledni strávenému ve společnosti mých kamarádek a kromě toho bohatší o dvě krásné placky - jednu s nápisem Smart is the new sexy a druhou s nápisem If TEA cannot fix it it is a serious problem (svatá pravda).

Tak zase příští rok, pokud to (čarodějná) síla dovolí!

Děkuji Michalu Pospíšilovi za svolení použít v článku jeho fotografii.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness | E-mail | Web | 20. září 2015 v 18:27 | Reagovat

Pěkně napsané :-)

2 Dragita | Web | 21. září 2015 v 9:11 | Reagovat

Bylo to super :) A myslím, že na chichotání, baobaby a sopky dlouho nezapomenu. Deskové hry mají vážně kouzlo a někdy polechtají i nervy :-D

3 all-is-magic | E-mail | Web | 21. září 2015 v 20:55 | Reagovat

Sabotéra znám, pěkná zábavička :) Jinak tenhle zážitek ti závidím, škoda, že mám Brno tak daleko... jednou bych chtěla Temnářku poznat osobně :)

4 Lyra | E-mail | Web | 26. září 2015 v 21:02 | Reagovat

[1]:Děkuji, snažila jsem se co nejvěrněji zobrazit své dojmy z festivalu, tak snad se mi to povedlo.

[2]:Chichotání mě bude ve snech strašit ještě hodně dlouho. :D Naštěstí vždycky můžu zajít na čaj se spřízněnou čarodějskou duší, kdyby mi začalo příliš strašit ve věži. :D Deskové hry jsou kapitola sama pro sebe, ale jak sama říkáš, mají kouzlo a život by bez nich byl o něco chudší.

[3]:Vida, každý má očividně jiný vkus, mě Sabotér teda vůbec nebavil. :D Jinak sice nevím, odkud jsi, ale Temnářka často pořádá akce i v jiných městech, nedávno například byla v Ostravě, teď bude něco v Litvínově a myslím, že jako další by měla přijít na řadu Praha, takže by neměl být zase takový problém si ji dřív nebo později někde odchytnout. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama