Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Výhled na září 2015

6. září 2015 v 21:00 | Vendula Kreplová |  Zaujalo mě
Září je protichůdné období. Začíná nová sezóna vysílání seriálů, na něž se člověk může těšit... a zároveň končí prázdniny a čas dovolených, takže stejně není čas se na seriály dívat. :) Přesto jsem opět i v tomto měsíci našla nejednu věc, kterou očekávám s radostí.

Filmy

Oproti nabitému srpnu je nabídka zajímavých filmů slabší, ale něco málo jsem přece jen vybrala. Náhoda tomu chtěla, že v obou případech jde o druhé díly.

Vetřelci (režisérský sestřih) (premiéra 1.9.): film Vetřelec režiséra Ridleyho Scotta se právem řadí mezi klasiku a pokračování od Jamese Camerona si s ním z hlediska atmosféry v ničem nezadá. Příležitost vidět tento film na velkém plátně za to stojí, o to víc, že jde o rozšířenou režisérskou verzi.

Trailer:

Labyrint: Zkoušky ohněm (premiéra 17.9.): druhý díl fantasy ságy. Skupina mladíků (a jedna dívka) uniká ze svého krutého vězení a myslí si, že věci se změní k lepšímu. Nemají ani ponětí, jak moc se mýlí... První díl byl přes všechny nedostatky a klišé napínavá oddechovka a otevřený konec dokázal vzbudit zvědavost a natěšenost na pokračování. Navíc se v tomto filmu objeví irský herec Aidan Gillen (Littlefinger ze seriálu Hra o trůny).

Trailer:

Seriály

Zatímco nabídka kin mě příliš nezaujala, se seriály jsem na tom úplně obráceně. Ať už jde o nové kousky nebo pokračování starších, bude se na co dívat.

The Bastard Executioner (premiéra 17.9.): historická řežba o rytíři bojujícím ve službách krále Eduarda I. Hluboký středověk, useknuté hlavy, potoky krve... Nemuselo by to být špatné.

Trailer:

Limitless (premiéra 23.9.): sci-fi o muži, který začne brát drogu propůjčující mu zvláštní schopnosti. Založeno na stejnojmenném filmu (který jsem doposud neviděla, ale do uvedení seriálu na něj mrknu). Seriálů vycházejících z filmů se v poslední době vyrojilo hodně, schválně jak na tom kvalitativně bude tento kousek.

Trailer:

Scream Queens (premiéra 23.9.): pravděpodobně horký favorit mnoha diváků. Hororová komedie se bude odehrávat v prostoru university, kde začne docházet k brutálním vraždám. Největším lákadlem jsou jména tvůrců, kteří stojí za výborným seriálem podobného žánru - American Horror Story.

Trailer:

Heroes Reborn (premiéra 25.9.): spin-off seriálu Hrdinové. Zrušení tohoto seriálu po čtvrté sérii jsem oželela a tak mě těší, že vzniklo pokračování, i když můj nejoblíbenější hrdina se v něm neobjeví. Ze zářijových premiér jde o mého jasného favorita, jakkoliv byly reakce na první ukázky spíš rozpačité.

Z již rozjetých seriálů se znovu začne vysílat Doctor Who (9. série - premiéra 19.9.) a Gotham (2. série - premiéra 22.9.)... a tím to teprve začíná, v říjnu nás čeká opravdová nálož. :)

Knihy

Zajímavosti ze světových dějin 1 (Stanislava Jarolímková)

Vždy se ráda něco nového přiučím o historii, obzvlášť pokud jde o zajímavosti podané čtivou formou. Samozřejmě k tomu často dochází na úkor věrohodnosti, ale třeba to nebude případ tento knihy, uvidíme.

Captain America a Falcon: Utajená říše (Steve Englehart, Mike Friedrich)

Filmového Kapitána Amerika mám ráda, ale s komiksovým jsem zatím neměla tu čest. Proč to nezměnit díky tomuto komiksu, v němž Kapitánovi půjde o to nejcennější - vlastní pověst?

Budoucnost (Dmitry Glukhovsky)

Sci-fi odehrávající se v Evropě roku 2400. Z nástinu děje vyplývá, že by mohlo jít o napínavý příběh, který zároveň vybídne k zamyšlení nad lidskou společností a jejím směřováním.

Kavárna POTMĚ (Ilona Fryčová)

Kniha nabídne náhled do světa nevidomých. Víte, co je na tom nejlepší? Kavárna tohoto typu opravdu existuje!

Události

Festival zdraví a pohody (19.9.): festival se koná v parku Lužánky. Program nabízí velké množství možností k zabavení se (např. cvičení jógy, dílny meditačních technik, herní koutek atd.). Vstup je zdarma.

Filmová noc - Alfred Hitchcock (25.9.): ve Vaňkovce se budou promítat dva snímky Alfreda Hitchcocka - Vražda na objednávku a Cizinci ve vlaku. Vstup opět zdarma.

Na co se v měsíci září těšíte vy?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Trinity Estridge | Web | 6. září 2015 v 22:20 | Reagovat

Na Budoucnost od Glukhovskyho se docela těším, teď se chystám na Metro 2033 a z těch pár stránek mám dojem, že to bude opravdu stát za to. Ze seriálů jsem zatím o žadném neslyšela, ale to bude spíš tím, že teď mám těch seriálů rozjetých tolik, že žádný další bych už opravdu nestíhala. Sám o sobě mluví fakt, že v Supernatural jsem v druhé sérii. Z jedenácti. :D

2 Boudicca | Web | 8. září 2015 v 23:18 | Reagovat

Šup šup, dopsat do událostí Swing It! Tomu aspoň říkám kulturní záležitost :D Filmové novinky úplně nezaujaly, no není vždy posvícení. Před pár dny jsem si listovala nabídkou Scaly i Artu a skoro jsem si nevybrala. Nakonec jdu zítra na Age of Adaline, tak jsem zvědavá. Romantickým slaďákům se totiž normálně vyhýbám.

3 lina | Web | 11. září 2015 v 10:44 | Reagovat

Na všechny zmíněné seriály hodlám koukat taky :) Uvidíme, u kterého vydržím nejdéle...Z kina mě v září nic moc nezaujalo, to v říjnu to asi bude lepší...

4 Kelíns | Web | 13. září 2015 v 11:01 | Reagovat

Labyrint 2.díl chci vidět, ale nejdřív bych si ráda přečetla knížku :)
Já se těším až se konečně podívám na Papírová města, protože jsem je v srpnu nestihla. Ale teď nejsou nikde online ani ke stažení, což mě mrzí :(

5 Lyra | E-mail | Web | 26. září 2015 v 20:48 | Reagovat

[1]:Tak to se budu těšit na nové recenze knih. :) To s těmi seriály moc dobře znám, věř mi, že v tom vážně nejsi sama. :-D Na druhou stranu, dobré věci se musí vychutnávat, takže proč spěchat, abychom měly seriál co nejdříve zhlédnutý?

[2]:Pozdě, pozdě, ale pokud bude někdy nášup, už ho do podobného článku napíši. :) Jo, filmové novinky se tentokrát moc nepovedly, snad to bude v říjnu lepší. Na Age of Adaline jsem četla převážně pozitivní recenze a také se na něj chystám mrknout. Jak se ti film líbil?

[3]:Těší mě, že máme podobný vkus, pak můžeme aspoň porovnávat, jak se nám konkrétní seriály líbily nebo nelíbily. :) Září je z hlediska zajímavých filmů takové mrtvé období, ale jak jsme si řekly v čajovně, v říjnu tomu bude přesně naopak. ;-)

[4]:Však Papírová města se dřív nebo později někde objeví, vždycky to chvíli trvá. Jen aby ti Labyrint v kinech neutekl, zatímco budeš číst knihu a nemuselas na něj taky čekat, to by byla škoda. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama