Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Literární deníček (22.-28.2. 2016)

29. února 2016 v 20:59 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
Literární deníček je projekt, který vymyslela Temnářka. Nejvíc se prosadil kolem roku 2012, poté pozvolna vymizel, ale já ráda křísím mrtvé, a to nejen ve svých povídkách. Jde o skvělý způsob, jak se přimět k tomu opravdu psát pravidelně. Co je veřejné, více zavazuje, a proto deníček budu uveřejňovat i na blogu. Nechcete se přidat?

O co jde?
Každý den si zapíšu, na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu po kterou jsem se věnovala práci a nějakou osobní poznámku. (Pokud se ten den psaní nebudu věnovat, přeskočím.) Každé pondělí večer seznam zveřejním.

S čím vstupuji do tohoto týdne?
Nový (poslední na bakaláři) semestr. To mluví za vše. Čím víc práce mám, tím víc píši. Jedno z pravidel vesmíru (nebo prokrastinujícího studenta se spisovatelskými sklony).


Pondělí 22.2. 2016

Pracuji na: scénář Hladová přání
Čas: 17 minut dopoledne
Rozsah: 2682 znaků

Jukata si vyřizuje účty s Kerdeou. Tak to dopadá, když zamilované skoro puberťačce lezete do zelí. Končí to průjmem a zničeným šatníkem.

Úterý 23.2. 2016

Pracuji na: scénář Hladová přání
Čas: hodina večer
Rozsah: 8327 znaků

Další kapitola zpracována. Jupí! Už mi zbývá jen jedna. Rozuzlení celého příběhu se blíží, a je to maso, vážení.

Středa 24.2. 2016

Pracuji na: načínám nový zatím bezejmenný román
Čas: dvě hodiny odpoledne
Rozsah: 2212 znaků

Zkusili jste si někdy psát na přednášce, kde je polovinu času zhasnuto (= syndrom svítícího notebooku) a polovinu času se vám chce spát (= syndrom usínajícího studenta)? Není to jednoduché. Přesto jsem napsala začátek nového románu. Měla by to být humorná fantasy, ale my už se známe, že ano?

Čtvrtek 25.2. 2016

Pracuji na: scénář Hladová přání
Čas: 52 minut večer
Rozsah: 6310 znaků

Pomalu se blížím k závěru. Věděli jste, že nejlepší způsob, jak bojovat proti příšerám je za pomocí písní a pohádek? Psaní jde pomaleji, protože zároveň s Temnářkou přes Facebook řeším neutěšený stav českých fantasy filmů a kuji pikle (kujme pikle, pikle kujme, obvyklé i... fajn, nechám toho).

Pátek 26.2. 2016

Pracuji na: scénář Hladová přání
Čas: 81 minut dopoledne
Rozsah: 9555 znaků

Hurá! Dopsala jsem první verzi scénáře. Teď text nechám chvilku uležet a poté se vrhnu na opravování. Každopádně pokud jste někdy zažili ten pocit úlevy a hrdosti po dokončení díla, na němž jste pracovali delší dobu, víte, jak se teď cítím. :)

Sobota 27.2. 2016

Pracuji na: drabble na téma týdne + nový román
Čas: 47 minut odpoledne
Rozsah: 577 znaků (drabble) + 7141 znaků (román)

Občas neuškodí napsat si stranou něco malého, nenápadného... Jako třeba drabble na současné téma týdne. O něco později si znovu sedám k psaní a dopisuji úvodní scénu nového románu. Hlavní hrdina se dostal do pěkného průšvihu a vůbec netuší jak, proč a čí vinou se to stalo. Což je špatné pro něj, ale ideální pro mě, protože mi to umožňuje ho ve všech těch problémech pořádně vymáchat a omlátit mu je o obličej. Ale jinak jsem vážně hodná osoba, čestné skautské (Chodila jsi vůbec někdy do Skauta? - Ticho buď, na tom přece nesejde!).

Neděle 28.2. 2016

Pracuji na: nový román
Čas: 34 minut v noci
Rozsah: 2966 znaků

Dneska docela slabé. Byla jsem na soustředění v divadle, vstávala jsem brzo a když jsem se vrátila, nic moc se mi nechtělo dělat. Psaní šlo ztuha a nepokročila jsem ani zdaleka tolik, jak jsem chtěla.

Připojí se příští týden někdo z vás?

P.S. zavedla jsem novou rubriku, kde budu uveřejňovat články o psaní a zápisky z literárního deníčku, dělit se o svoje dojmy, a hlavně přidávat ukázky z románů a dalších prací. Máte se na co těšit *zlověstný smích*.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aidee | Web | 6. března 2016 v 14:24 | Reagovat

Tenhle projekt je zábavný, nějakou dobu jsem ho taky vedla... mohla bych se k tomu vrátit :D

2 Lyra | E-mail | Web | 24. března 2016 v 22:52 | Reagovat

[1]:Jen do toho, čím víc nás bude, tím lépe. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama