Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Literární deníček (14.-20.3. 2016)

21. března 2016 v 20:30 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
S psaním je to stále poněkud polovičaté. Přesto se našlo pár dnů, kdy jsem do svého literárního deníčku mohla něco přidat. Příští týden bych ráda zkusila psát opravdu každý den, i kdyby jenom na chvilku.

O co jde?
Každý den si zapíšu, na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu po kterou jsem se věnovala práci a nějakou osobní poznámku. (Pokud se ten den psaní nebudu věnovat, přeskočím.) Každé pondělí večer seznam zveřejním.

S čím vstupuji do tohoto týdne?
Stále se učím na státnice. Všimli jste si někdy, že čím méně času máte, tím víc se vám chce psát? Aspoň že to proklaté počasí už je o něco lepší.

Pondělí 14.3. 2016

Pracuji na: nový román
Čas: 50 minut v noci
Rozsah: 8477 znaků

Scéna vloupání dopsána. Zavzpomínala jsem si na krásná léta na střední, když jsem jako místo děje využila gymnázium, na které jsem chodila. Akorát náš pan ředitel místo kartiček s hráči baseballu sbíral kaktusy a jeho pracovna byla mnohem uklizenější než v mém románu. Tomu se, milé děti, říká autorská invence (nebo autorské šílenství, chcete-li).

Středa 16.3. 2016

Pracuji na: nový román
Čas: půl hodiny v noci
Rozsah: 5268 znaků

Píši psycho snovou scénu. Občas mám pocit, že psycho scény mi jdou psát nejlépe. Zajímalo by mě, co to o mně vypovídá...

Dneska mi jako zdroj dobré nálady posloužil krátký film Superhero Fight Club. Pro fanoušky seriálů Arrow a The Flash povinnost. Snímek mě utvrdil ve třech věcech: 1) až dostuduji, chci být superhrdina/superzáporák, 2) záporáci jsou pro všechny příběhy o superhrdinech životně důležití, 3) John Barrowman je jako Dark Archer ještě víc sexy než kapitán Jack Harkness z Torchwoodu a Doctora Who (šokující, já vím). S tímto smrtelně důležitým poselstvím se s vámi pro tento den loučím.
Superhero Fight Club v plné kráse

Pátek 18.3. 2016

Pracuji na: nový román
Čas: 12 minut v noci
Rozsah: 2342 znaků

Další krátká scéna dopsána. Těžká jsou rána opilcova... A co teprve když jste nepili, ale probudili jste se z krásné noční můry. To se vám po ránu tuplem nechce výskat a usmívat se na celý svět. Můj hrdina o tom po dnešku ví své.

Sobota 19.3. 2016

Pracuji na: Bratři krve (korektury)
Čas: 11 minut v noci
Rozsah: 768 znaků (přibližně)

Opravuji jednu scénu v Bratřích krve, vysvětluji jistou nejasnost týkající se návaznosti na předchozí děj, na kterou mě upozornila betačtenářka. Přesně kvůli tomuhle ráda slýchám názory betačtenářů, protože mi poskytují unikátní pohled na věc.

Neděle 20.3. 2016

Pracuji na: Bratři krve (korektury)
Čas: přibližně půl hodiny odpoledne
Rozsah: 877 znaků (korektury) + 2999 znaků (nová scéna)

Během soustředění v divadle stíhám dodělat dílčí opravy v závěrečné části románu. Kromě toho píšu kompletně novou scénu, která vrhne trochu jiné světlo na chování jedné z postav. Konečný (aspoň v tuto chvíli) rozsah románu? 138 normostran. Upíři rulezz!

Minulý záznam

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama