Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Literární deníček (7.-13.3. 2016)

14. března 2016 v 20:32 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
Další týden uběhl, takže uveřejňuji již třetí pokračování literárního deníčku. Tentokrát jsem si vedla o něco lépe, ale pořád jsem nepsala tolik, jak bych si představovala.

O co jde?
Každý den si zapíšu, na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu po kterou jsem se věnovala práci a nějakou osobní poznámku. (Pokud se ten den psaní nebudu věnovat, přeskočím.) Každé pondělí večer seznam zveřejním.

S čím vstupuji do tohoto týdne?
Učím se na státnice a nadávám na počasí. Prostě idylka.

Pondělí 7.3. 2016

Pracuji na: nový román
Čas: 22 minut v noci
Rozsah: 3624 znaků

Tak to dopadá, když vás Múza ošu... políbí pozdě v noci. Napíšete jednu scénu a jste zralí na to padnout do postele a spát jako zabití.

Úterý 8.3. 2016

Pracuji na: nový román
Čas: hodina večer
Rozsah: 6991 znaků

Začínala jsem si myslet, že se toho už nedožiji, ale konečně jsem se znovu rozepsala. Opět jsem stihla jen jednu scénu, tentokrát naštěstí slušně dlouhou. Však já jim ještě ukážu! (Neptejte se komu, existují otázky, na které je lepší neodpovídat.) Dnes jsem mimochodem překonala první významný milník - dvacet stran. Nevím, jak vy, ale u mě to funguje tak, že když zvládnu napsat prvních dvacet stran, mám velkou šanci příběh opravdu dokončit. Jaká je vaše zkušenost v tomto směru?

Čtvrtek 10.3. 2016

Pracuji na: nová kapitola k fanfikci + jednodílná fanfikce
Čas: 28 minut večer + 23 minut v noci
Rozsah: 4536 znaků + 3790 znaků

Chtěla jsem psát, ale v románu jsem se momentálně malinko zasekla a nevím, jak dál. Tak jsem místo toho napsala další část fanfikce, kterou mám rozepsanou už od září (jsem ostuda, já vím). Aspoň ukojím těch pár nebohých dušiček, které ji četly a možná doteď čekají na pokračování.

A ano, občas (jen výjimečně, ale přece) si pro odreagování napíši fanfikci. Deal with it.

Ještě o něco později, asi aby toho nebylo málo, mě znovu přepadla Múza a donutila mě napsat krátkou fanfikci. Oči se mi klížily, ale stejně jsem ji naťukala na notebooku. Proč ta mrcha nemůže chodit o něco dřív než pozdě v noci?

Pátek 11.3. 2016

Pracuji na: nový román
Čas: 13 minut v noci
Rozsah: 2876 znaků

Opět jsem si na chvilku sedla k psaní a načala další scénu románu. Vyloupl se mi z ní pokus o proniknutí do zamčeného objektu. Proč jen mám pocit, že oba mí hlavní hrdinové jsou naprosto šílení? (Mě se neptej, to tys je stvořila.)

Neděle 13.3. 2016

Pracuji na: povídka do bleskovky
Čas: 21 minut odpoledne
Rozsah: 3225 znaků

Napsala jsem povídku do bleskovky Triumvirátu. Vyšlo z ní postapo s mytologickým nádechem. Nápad přišel dnes dopoledne a po návratu ze zkoušky v divadle jsem povídku sepsala. Ať už si povede v bleskovce jakkoliv, osobně jsem s ní spokojená. Od dob mé puberty stále platí, že když mám špatnou náladu, píšu lépe. Ironie života par excellence. Pro představu atmosféry povídky si můžete pustit následující píseň, která mi při tvoření posloužila jako hudební podklad. Předem upozorňuji, že se zříkám zodpovědnosti za případné navození deprese.

Minulý záznam

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama