Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Výhled na březen 2016

3. března 2016 v 22:38 | Vendula Kreplová |  Zaujalo mě
Březen... za kamna vlezem. Inu, vlézt za ně sice můžeme, ale ještě zábavnější by bylo vyrazit do kina, pustit si seriál nebo přečíst knihu. Či se zúčastnit zajímavé akce. Příležitostí ke všem těmto činnostem totiž opět bude víc než dost. :)Filmy

Ave, Caesar! (premiéra: 3.3.): nový film bratří Coenů, který je zasazený do prostředí hollywoodské továrny na sny. Filmy o natáčení filmů mám ráda, většinou vrhají na celou tuto mašinerii nové světlo. Navíc podle traileru to vypadá, že o absurdní humor v tomto filmu nebude nouze.

Kmotr (premiéra: 3.3.): opětovné uvedení mafiánského eposu Francise Forda Coppoly a jedna z nejproslulejších rolí Marlona Branda (a to natočil spoustu nezapomenutelných filmů!). Kdo jste tento film doposud neviděli, neváhejte a vychutnejte si ho na velkém plátně.

Grimsby (premiéra: 10.3.): britská komedie. Superschopný agent MI6 (Mark Strong) bude proti hrozbě teroristického útoku muset bojovat s pomocí největšího blbce pod sluncem - svého bratra (Sacha Baron Cohen - Borat, Bruno). Čichám, čichám další zábavnou špiónskou šílenost.

Série Divergence: Aliance (premiéra: 10.3.): viděla jsem předchozí dva díly, četla jsem všechny knihy, tak se chci podívat i na tento díl. Hlavní hrdinka mě štve, přesto jsou filmy zábavnější a akčnější než knižní předloha.

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (premiéra: 24.3.): Batman a Superman budou stát proti sobě v pravděpodobně nejočekávanější březnové novince. Jako fanynka komiksových filmů si ani tento nenechám ujít. Komu budete fandit?

Humr (premiéra: 24.3.): absurdní příběh o hotelu, jehož obyvatelé si musí najít během časově omezeného období partnera, jinak budou proměněni ve zvířata. To pravé pro milovníky netradiční fantastiky.

Seriály

Damien (premiéra: 7.3.): sequel hororové klasiky Přichází satan! z roku 1976. Největším lákadlem je pro mě účast Bradleyho Jamese (Merlin, iZombie) v hlavní roli. Myslím, že úloha Antikrista by mu mohla sednout a vytvořit zajímavý kontrast s jeho na pohled nevinně působícím vzhledem.

The Aliens (premiéra: 8.3.): mimozemšťané žijí mezi lidmi, ale jsou od nich separováni pomocí velké zdi. Hlavní hrdina Lewis pracuje jako strážník u zdi a jednoho dne zjistí, že je sám napůl mimozemšťan. Sci-fi můžu takřka v jakékoliv podobě, a Britové navíc sci-fi seriály točit umí, jak jsme se v minulosti mohli již vícekrát přesvědčit.

Of Kings and Prophets (premiéra: 8.3.): ať to tu není jen samá fantastika, zmíním nový historický seriál, který bude nahlížet na biblické události z pohledu tří mužů - krále, pastýře a proroka. Největší hereckou hvězdou je Ray Winstone. Uvidíme, jak si seriál povede, má očekávání sice nejsou příliš vysoká, ale třeba budu mile překvapená.

Z již rozjetých seriálů nesmím zapomenout na druhou sérii výborného Daredevila, který první řadou nasadil laťku hodně vysoko, ale věřím, že má potenciál ji překonat. Už aby bylo 18. března!

Knihy

Arrow 1 (kolektiv autorů)

Komiks podle mého oblíbeného seriálu, který jsem navzdory jistému úpadku kvality doposud nepřestala sledovat. Jsem zvědavá, jak moc se příběh komiksu liší od seriálu.

Děti vánice (Tereza Matoušková)*

Nový fantasy román ze světa Podmoří vytvořeného Terezou "Temnářkou" Matouškovou, s jejímž jménem se na tomto blogu nesetkáváte poprvé. S Terčinou tvorbou jsem se doposud nikdy nespálila, proto si Děti vánice stoprocentně pořídím.


Knižnímu Doctorovi Who se v Česku poslední dobou daří, a já jsem za to ráda. Z vydaných knih mě doposud nejvíce zaujala Silueta, v níž rovněž vystupuje Dvanáctý Doctor, a jsem zvědavá, jak se povedla tato.


Herbert Lom je v ČR pravděpodobně nejznámější ze série filmů Růžový panter. Přiznám se, že o jeho životě téměř nic nevím, proto mě tato kniha na první pohled zaujala.


Kniha mě upoutala už svým názvem, a jakkoliv si o její věrohodnosti navzdory proklamované pravdivosti všech zpracovaných historických příběhů nedělám iluze, ráda bych si ji přečetla.

Neslyšno (Richelle Mead)

Richelle Mead píše čtivé knihy, v žánru fantastiky pro mládež se řadí k těm lepším autorkám. Hrdinkou její nové knihy je dívka žijící v horské vesnici, jejíž obyvatelé jsou neslyšící, a nyní začínají přicházet také o zrak...

Provazochodkyně (Simon Mawer)

Román britského spisovatele o ženě, která za druhé světové války působila jako agentka odboje a nyní se musí naučit žít v poválečném světě. Na dílo Simona Mawera jsem slyšela spoustu pozitivních názorů, ale doposud jsem od něj nic nečetla, tato kniha mě však anotací zaujala, tak proč nezačít s ní?

Události

Domesticon (4.-6.3.): nemůžu být všude, ale přesto na tento festival fantastiky, který se koná v Havlíčkově Brodě, aspoň upozorním.

Future Gate: sci-fi film festival, tudíž přesně něco pro mě. Festival se bude konat v Praze (3.-6.3.) a v Brně (17.-20.3.).

Trpaslicon (11.-13.3.): festival britského humoru, sci-fi a fantasy. O mé lásce k britské kultuře jsem na blogu psala mnohokrát, proto vás jistě nepřekvapí, že na festival do Prahy pojedu. Třeba se tam s některými z vás potkám. :)

Febiofest (17.-25.3.): pražský filmový festival s dlouholetou tradicí (od roku 1993). Přijedete se podívat?

Literární dílny KJM (24.3.): březnové setkání Literárních dílen, o nichž jsem psala v tomto článku. S kým z vás se na dílnách setkám tentokrát?

Na co se v měsíci březnu nejvíc těšíte vy? Zaujalo vás něco z tohoto článku?

* není stoprocentně jisté, jestli kniha vyjde ještě v březnu nebo až na začátku dubna, každopádně bychom se jí měli v blízké době dočkat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Joina | Web | 4. března 2016 v 5:34 | Reagovat

Ty festivali vypadají dobře :) A ty filmy taky nevypadají špatně. Tak ať všechno dobře zvládneš :)

2 Tereza Matoušková | E-mail | Web | 4. března 2016 v 13:24 | Reagovat

DV vyjdou na přelomu března a dubna. Do křtu 8. musí být hotová. :-)

3 Boudicca | Web | 4. března 2016 v 21:23 | Reagovat

Mě v březnu láká projekt Francouzské Aliance "La francophonie dans tous les sens" (kulinářské speciality, autorské čtení a nějaké další záležitosti) a 1. dubna bude další swing fever v Sonu. :)

4 Tlapka | E-mail | Web | 4. března 2016 v 21:29 | Reagovat

Zaujaly mě filmy, z nabízených Ave, caeser a ještě Zootropolis a Trabantem až do posledního dechu - na ten už mám zarezervované lístky. :-)

5 Lyra | E-mail | Web | 6. března 2016 v 9:54 | Reagovat

[1]:Díky. :-) Všechno to určitě nezvládnu, ale budu se snažit. :-)

[2]:Dobré vědět, díky za info. :-)

[3]:To zní také skvěle, doufám, že se potom podělíš o zážitky z obou akcí. :-)

[4]:Na Trabant jsem se též dívala, ale protože jsem neviděla předchozí filmy, nakonec jsem myšlenku na film jít zamítla. Zootropolis nezní špatně, ale osobně už jsem animáků poněkud přesycená. Každopádně si filmy užij. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama