Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Psací plány na rok 2016

24. dubna 2016 v 18:56 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
Trochu se zpožděním vzhledem k tomu, že je duben, ale proč se nepodělit o to, co bych chtěla za letošní rok v oblasti psaní stihnout? Obzvlášť nyní je to na místě vzhledem k tomu, že literární deníček momentálně nestíhám. Klidně se zapojte také, můžeme se vzájemně motivovat, aby nám psaní šlo o to lépe od ruky. :)


Romány

Bratři krve
Mou knižní prvotinku - upírskou urban fantasy - mám v plánu podrobit následujícím krokům: autorské korektury, korektury betačtenářů, domluvit si ilustrátora, sehnat nakladatele. A taky konečně hodit na blog nějaké ukázky. Uvidím, kam až to povede.
Současný stav: autorské korektury jsou hotové, momentálně probíhají korektury betačtenářů.

Nový román
Chci napsat nový román. Nápadů jsem měla několik, nakonec jsem si vybrala humoristický fantasy román. S příšerou zvanou státnice na obzoru se mi vždy bude hodit odpočinout si u psaní něčeho odlehčenějšího. Tuto knihu bych chtěla letos stihnout celou, Bratři krve mi trvali přes rok, což bylo déle, než jsem očekávala.
Současný stav: mám napsáno přibližně 50 stran.

Básně

Sbírka básní
Dát dohromady sbírku básní vzniklých až do roku 2015. Materiál by rozhodně byl, možná k básním přihodím ještě pár krátkých prozaických textů (vesměs stoslůvek), ať je to rozmanitější.
Současný stav: básně i kratší texty bych měla, teď je jenom shromáždit a dát jim patřičnou formu.

Povídky

Soutěžení
Poslat minimálně tři povídky do literárních soutěží. Ráda bych to dotáhla na šest soutěží, ale kdybych nestíhala, tři budou muset stačit. Také by bylo fajn napsat nějakou povídku jenom tak, aniž bych ji plánovala poslat do soutěže. Poslední dva roky se mi to příliš nedařilo.
Současný stav: momentálně obeslány dvě soutěže. Od začátku roku jsem napsala tři povídky a upravila jednu starší, kterou jsem předtím (tj. asi v roce 2008) nedokončila.

Dokončit rozepsanou fanfikci
Takový vedlejšák na odreagování. Mám rozepsanou fanfikci, kterou by bylo dobré s ohledem na čtenáře dokončit.
Současný stav: zbývají mi napsat dvě části (z pěti).

Scénáře

HP
Dopsat scénář k filmové adaptaci Hladových přání, který Temnářce slibuji už dlouho. Nenechat ho ležet v šuplíku a dále na něm pracovat (což pravděpodobně bude znamenat ho přeložit do angličtiny).
Současný stav: první verze scénáře je hotová, plánuji se k němu vrátit po státnicích.

Krátký film
Plánuji napsat scénář ke krátkému filmu podle jedné mé povídky, který bych rovněž chtěla letos natočit, ale uvědomuji si, že to není příliš realistické. Napřed se zaměřím na scénář, pak se uvidí.
Současný stav: vybírám povídku, podle níž bych scénář napsala.

Zbytek

Divadelní hra
Ráda bych napsala kratší divadelní hru. Zatím vůbec nemám představu, o čem by mohla být, takže tento bod nechávám hodně otevřený.
Současný stav: zatím jsem na hře nezačala pracovat.

Co dodat, bude to nabitý rok. O mém postupu se budu průběžně zmiňovat v této rubrice, je načase začít chytat co nejvíce čtenářů do lasa. :) Jak vypadají vaše psací plány na letošní rok?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ad. | 24. dubna 2016 v 20:57 | Reagovat

Musela jsem se tak pousmát u toho prvního románu. Sehnat nakladatele, haha. Já také zkoušela vydat knihu, ale v ČR je bolestně málo nakladatelství, co vydávají takové téma. A to si z mé novely sedli všichni učitelé (jeden mimochodem vlastní malé nakladatelství, bohužel úplně jiné téma) na zadek. Já osobně to už v ČR vzdala, proto se mi líbí tvá naivní naděje, tak hodně štěstí.

2 Frána | Web | 24. dubna 2016 v 21:04 | Reagovat

Páni, to není málo cílů. Já jsem ráda, když za rok dokážu dopsat jednu dobrou povídku :D Budu držet palce, snad to klapne :-)

3 Lyra | E-mail | Web | 1. května 2016 v 17:49 | Reagovat

[1]:Nevím, jaké téma píšeš, takže nemohu posoudit, nakolik je tvá situace podobná mé. To, že si z novely sednou na zadek učitelé, ještě neznamená, že je dostatečně dobrá, aby vyšla. A i kdyby ano, to že se to nepodařilo v ČR tobě, neznamená, že dopadnu stejně. Kdyby tomu tak bylo, žádné české knihy by se nevydávaly, protože každý autor něčím začínal, někdy mu musela vyjít jeho prvotina. A o mou "naivní naději" se bát nemusíš, vím, že je těžké vydat knihu, mám dost přátel, kteří se pohybují v této oblasti, takže mám představu, do čeho jdu.

[2]:Děkuji za podporu, sama koukám, kolik jsem si toho naložila, ale to se zvládne. :-) Jedna dobrá povídka je slušný výsledek, však dobré povídky nerostou na stromech! :D

4 m. | 3. května 2016 v 1:58 | Reagovat

S básněmi jsem na tom stejně, už si to říkám roky, ale vůbec nevím, jak na to. A mám k tomu asi stejný přístup jako ke změně domény, takže se obávám, že pokud mě někdo nevezme za ruku a nevydá mi to, tak sbírka nebude :D

5 Lyra | E-mail | Web | 3. května 2016 v 8:33 | Reagovat

[4]:Tak se třeba zkus domluvit s někým, kdo taky píše poezii, a vydejte společnou sbírku, aby tě ten druhý člověk mohl k tomu dokopat. :D Pokud je mi známo, s vydáváním poezie v ČR je to hodně ošemetné, fakt se blbě prodává, pokud člověk není superznámý (a i potom se prodává hůř, než kdyby onen superznámý člověk napsal prozaické dílo), ale nemožné to pochopitelně není.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama