Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Literární deníček (11.-24.7. 2016)

25. července 2016 v 22:26 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
Pokračování literárního deníčku za minulé dva týdny. Ráda bych psala každý den, ale stále mi to nevychází. Uvidíme, jak to dopadne příště. :) Jak se psalo vám?


O co jde?
Každý den si zapíšu, na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu po kterou jsem se věnovala práci a nějakou osobní poznámku. (Pokud se ten den psaní nebudu věnovat, přeskočím.) Každé druhé pondělí večer seznam zveřejním.

S čím vstupuji do tohoto týdne?
Vrátila jsem se z Festivalu Fantazie, na kterém jsem vůbec nepsala, a znovu se chystám vrhnout do práce na mém novém románu. Psalo by se mi lépe, kdyby nebylo takové vedro, ale holt nemůžu mít všechno. :)

Úterý 12.7.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 36 minut v noci
Rozsah: 6591 znaků

Dostávat hlavního hrdiny do jedné zapeklité situace za druhou mě neuvěřitelně baví. V dnešní scéně si tak například nepřímo domluvil rande, aniž by tušil, jak k tomu došlo v prvé řadě. Být dospívající je holt těžké.

Mimochodem, dnes jsem dosáhla dalšího mezníku - šedesát stran románu je hotovo!

Středa 13.7.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 64 minut večer
Rozsah: 11 618 znaků

Právě u nás leje jako z konve. Mělo by očividně pršet častěji, zdá se, že to má výborný vliv na mou produktivitu. Nepamatuji si, kdy naposledy jsem za jedinou hodinu napsala tolik znaků.

Čtvrtek 14.7.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 34 minut v noci
Rozsah: 4874 znaků

Oproti včerejšku má výkonnost značně poklesla, aspoň jsem ale dokončila rozepsanou scénu. V jejím závěru se hlavní hrdina ocitá v pokoji s objektem svého zájmu, s nímž má zakázáno si cokoliv začít. Nechtěla bych být na jeho místě.

Neděle 17.7.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 37 minut v noci
Rozsah: 7978 znaků

Předchozí dva dny mi bylo špatně, takže jsem nepsala. Dneska jsem se malinko zmátořila a znovu k románu sedla. Citové scény mi kupodivu jdou psát, ačkoliv jsem ve skutečném životě asi stejně tak romantická jako Sherlock Holmes. Asi to mám dobře obkoukané z filmů… nebo jsem prostě geniální. Ráda bych se přikláněla k té druhé variantě. :) A to nás to nejemotivnější teprve čeká! Hlavní hrdina nebude mít tucha, co se na něj sneslo.

Středa 20.7.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 52 minut večer
Rozsah: 7039 znaků

Psát srdceryvné rozhovory je hrozná otrava. Aspoň dokud do hry nepřihodíte trochu toho sexuálního napětí a duševního vysílení, to se pak hned pracuje snáz. :)

Pátek 22.7.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 51 minut v noci
Rozsah: 9691 znaků

Píši pozdě v noci a padám únavou, ale přesto se mi daří docela výrazně pokročit v ději. Kéž by to každý den šlo podobně. Mimochodem, dneska mi Word napočítal celkem 149 941 znaků románu. Kdo z vás pozná, proč je tohle číslo vtipné? :)

Sobota 23.7.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 85 minut večer
Rozsah: 11 095 znaků

Uf, nebylo to lehké, ale dokončila jsem rozepsanou značně dlouhou scénu. Poučení z ní? Půjčovat si od někoho meč, když s ním neumíte zacházet, fakt není dobrý nápad. Hlavní hrdina se o tom velmi brzy přesvědčí na vlastní kůži.

Neděle 24.7.2016

Pracuji na: dvě drabble na téma týdne
Čas: 17 minut v noci
Rozsah: 1034 znaků

Chtěla jsem se odreagovat u něčeho kratšího a tak jsem vyplodila dvě drabble na současné téma týdne Nikdy se nezastavit, jedno v angličtině a druhé v češtině. Nejde o žádná veledíla vzhledem ke spěchu, v jakém vznikla, ale v rámci možností jsem s nimi spokojená. České si již můžete na tomto blogu přečíst, anglické na mém cizojazyčném blogu uveřejním v brzké době.

Minulý záznam

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michelle | Web | 26. července 2016 v 20:29 | Reagovat

Páni, hodně štěstí při psaní románu. Motivovala jsi mě!

2 Lyra | E-mail | Web | 27. července 2016 v 10:36 | Reagovat

[1]:To moc ráda slyším, také držím pěsti, ať se ti psaní daří. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama