Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Literární deníček (20.-28.6. 2016)

11. července 2016 v 20:30 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
Pokračování literárního deníčku je oproti předchozím týdnům značně osekané, protože v období od 30. června do 10. července jsem byla na Festivalu Fantazie, kde na psaní vážně nezbyl čas ani síly. A to jsem si s sebou i vzala notebook, ale nakonec to jaksi nevyšlo. Třeba příště. :) Každopádně teď už jsem zpět doma a mohu se znovu vrhnout do psaní plnou silou!


O co jde?
Každý den si zapíšu, na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu po kterou jsem se věnovala práci a nějakou osobní poznámku. (Pokud se ten den psaní nebudu věnovat, přeskočím.) Každé druhé pondělí večer seznam zveřejním.

S čím vstupuji do tohoto týdne?
Chystám se na další dvoje přijímací zkoušky a doufám, že se mi neuvaří mozek ještě předtím, než odjedu na Festival Fantazie. Nemám ráda letní horké počasí!

Pondělí 20.6.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 65 minut odpoledne (s přestávkou)
Rozsah: 5555 znaků

Hezky se mi děj povídky rozvíjí, jen co je pravda. Nakonec jsem i lehce zabrouzdala do evropské mytologie, uvidím, kam mě to zavede. Mimochodem, takhle krásný počet znaků jsem neměla už dlouho. :)

Středa 22.6.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 26 minut v noci
Rozsah: 3873 znaků

Dneska jsem měla další přijímačky, které se navíc poněkud protáhly (čekala jsem skoro čtyři a půl hodiny, než si mě zavolali k pohovoru), takže na psaní už mi zákonitě příliš mnoho energie nezbylo. Přesto jsem si k povídce na chvíli sedla, dokončila rozepsanou scénu a vytvořila jednu zcela novou. Z hlavního hrdiny se stává čím dál větší svině, ale být na jeho místě, nejspíš bych se chovala podobně, takže se mu vážně vůbec nedivím.

Čtvrtek 23.6.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 26 minut v noci
Rozsah: 4634 znaků

Nevím, jestli je mé nadšení z nové povídky přirozené pro každého autora nebo jestli to značí, že by povídka mohla být fakt dobrá, až ji dopíšu a trochu vypiluji. Každopádně jsem z jejího psaní zatím nehorázně nadšená, a tak to má být, tak se mi to líbí, tak je to fajn. Po dnešních přijímačkách velmi brzo ráno (které jsem navíc neudělala) je pro mě psaní ten nejhojivější balzám na duši.

Pátek 24.6.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 27 minut v noci
Rozsah: 4289 znaků

Další scéna povídky hotová. Jde do tuhého. Hlavní hrdina teprve teď ukáže, že je zapotřebí ho brát vážně… a bát se ho.

Sobota 25.6.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 44 minut v noci
Rozsah: 7175 znaků

Další tři scény hotovy. Povídka je relativně krátká a přesto už v ní stihlo umřít deset lidí. Jak tak nad tím přemýšlím, to je na moje poměry ještě docela málo. Pomalu se blížíme k závěru, který samozřejmě bude řádně krvavý, jinak by to ostatně ani nešlo, co myslíte? :) Dneska jsem byla na skvělém setkání s kamarádem, který taky píše (i když poezii) a natolik mě to očividně nabilo inspirací, že jsem napsala zatím nejvíc za tento týden.

Pondělí 27.6.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 24 minut v noci
Rozsah: 4894 znaků

Za vším hledej ženu, říká se občas, a aspoň v této povídce to platí víc než dost. Už jen jedna scéna, a je hotovo, milí drazí.

Úterý 28.6.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 42 minut v noci
Rozsah: 9064 znaků

Povídka dopsána. Pominu-li skutečnost, že jsem ji chtěla mít hotovou už před pár dny (inu, spisovatel míní a život mění), jsem s ní vcelku spokojená. Tak schválně, jak si v soutěži povede.

Minulý záznam

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama