Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Festival Conec a Srpnový sjezd spisovatelů

9. srpna 2016 v 17:51 | Vendula Kreplová |  Aktuality
Ahoj,
dnes přicházím s dvěma novinkami, které by vás mohly zaujmout, pokud se v nejbližší době budete pohybovat v Brně a máte čas. :)

První z nich je brněnský festival fantasy a sci-fi Conec, který probíhá tento týden od čtvrtka do neděle. Mé zážitky z loňského ročníku si můžete přečíst zde, abyste případně věděli, do čeho jdete. :)

Oproti minulému roku mám letos na festivalu dvě přednášky, na které bych vás tímto chtěla pozvat. První z nich, Stará dobrá fantastika, proběhne ve čtvrtek 11.8. od 19 hod do 20 hod. Vydáme se v ní na výpravu za starými fantasy a sci-fi filmy, které většina lidí nezná.

Druhá přednáška nazvaná SOS! Těžký život začínajícího spisovatele se bude věnovat tomu, jak nelehkou existenci vede začínající český spisovatel. Pokud sami píšete, přijďte se rovněž ve čtvrtek od 20.30 do 21.30 pobavit a přihodit svoje zkušenosti. :) Obě přednášky jsou i jako akce na FB.

Aby literárna nebylo málo, příští týden v neděli (tj. 21.8.) od 15 hod proběhne v čajovně Chajovna akce pro všechny spisovatele a čtenáře - Srpnový sjezd (mladých brněnských) spisovatelů, o němž jsem již psala v tomto článku.

Účast prozatím přislíbili autoři nejrůznějších žánrů, např. urban fantasy, dark fantasy, dětské literatury a poezie, takže diskuze i autorské čtení by měly být velmi záživné. :)

Pokud sami píšete a chtěli byste se zúčastnit a něco přečíst, stále můžete! Stačí mi napsat sem do komentářů nebo na e-mail lyra-journal(a)seznam.cz.

Přijďte se seznámit s novými lidmi a pobavit se. :) Všechny vás ráda uvidím!

Lyra

P.S. Momentka z loňského ročníku Conce je dílem Michala Pospíšila, kterému tímto znovu děkuji za svolení fotku uveřejnit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Silwiniel | Web | 12. srpna 2016 v 15:49 | Reagovat

O tom jsem slyšela, kamarádka z blogu Mittalmar tam bude mít přednášku o Hobitech.Škoda, že to mám do Brna daleko a zrovna toho mám hodně, jinak bych se tam ráda podívala.

2 Lyra | E-mail | Web | 12. srpna 2016 v 22:15 | Reagovat

[1]:Je to škoda, na Conci bývají zajímavé přednášky i lidé, ale třeba ti to vyjde příští rok. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama