Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Literární deníček (8.8.-21.8. 2016)

22. srpna 2016 v 20:00 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
V kterou denní dobu se vám píše nejlépe? V mém případě je to večer/noc. Ale maximálně do půl dvanácté, potom už přestávám vidět na monitor a musím si jít lehnout. Opravdu nechápu, jak jsou někteří mí známí schopní psát třeba do čtyř do rána.

O co jde?
Každý den si zapíšu, na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu po kterou jsem se věnovala práci a nějakou osobní poznámku. (Pokud se ten den psaní nebudu věnovat, přeskočím.) Každé druhé pondělí večer seznam zveřejním.

S čím vstupuji do nového týdne?
Připravuji přednášky na Conec a snažím se neumřít. Letní počasí vážně není můj kamarád.

Pondělí 8.8.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: hodina večer
Rozsah: 6603 znaků

Rozepsala jsem si novou povídku do soutěže. Není ani zdaleka hotová, ale prozatím bych ji nejlépe charakterizovala jako viktoriánskou šílenost s nádechem steampunku.

Středa 10.8.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: hodina večer
Rozsah: 7482 znaků

Další část povídky hotová. Začínám mít pocit, že nedokážu napsat dílo, v němž by někdo nezemřel. No, to je život, předpokládám.

Pátek 12.8.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 18 minut v noci
Rozsah: 1218 znaků

Včera jsem byla na Conci (skvělé, mimochodem) a dneska jsem se zasekla a v noci napsala jen pár odstavců. Není každý den posvícení.

Neděle 14.8.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 47 minut v noci
Rozsah: 5027 znaků

Včera celý den na Conci (report bude). Dnes jsem dopsala zbývající scény a značně upravila předchozí část povídky, aby dávala smysl. Tímto ji oficiálně prohlašuji za hotovou, nechám ji pár dnů uležet, než se vrhnu na opravy, a mezitím začnu psát další.

Pondělí 15.8.2016

Pracuji na: revize starší povídky
Čas: 4 hodiny 10 minut (s přestávkou)
Rozsah: 34 333 znaků

Uf. Kompletně jsem přeložila celou povídku z angličtiny, trvalo to skoro čtyři hodiny, ale momentálně je hotovo. Ještě ji po sobě pročíst kvůli překlepům, ale to počká, teď si jdu dát pauzu.

Úterý 16.8.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 29 minut odpoledne (s přestávkou)
Rozsah: 4037 znaků

Načínám novou povídku, tentokrát spadající do fantasy. Úvodní scéna je hotová. Pokud se mi povede, tak jak si představuji, bude to pravděpodobně ta nejfantasknější věc, kterou jsem doposud napsala.

Pátek 19.8.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 27 minut v noci
Rozsah: 3147 znaků

Další scéna hotová. Psát tuto povídku není ani zdaleka tak jednoduché jako v ostatních případech, snad výsledek bude odpovídat snaze, kterou jsem do ní již vložila a ještě vložím.

Sobota 20.8.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 31 minut v noci
Rozsah: 4812 znaků

Výrazně jsem pokročila, první polovinu povídky mám napsanou určitě a pozvolna se blížím k závěru. Znovu se přihodilo to, co se mi při psaní stává běžně - původní představa, kterou jsem o vývoji děje měla, se poněkud pokroutila a změnila. Nevadí, inspiraci není radno omezovat, pokud se tedy zcela neutrhne ze řetězu, ale to už by byl jiný příběh.

Jak se předchozí dva týdny psalo vám?

Minulý záznam

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama