Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Filmový deníček (červen-červenec 2016)

10. září 2016 v 20:34 | Vendula Kreplová |  Kulturní koutek
Letošní červen pro mě byl zajímavým obdobím. Nejdříve jsem státnicovala, poté dělala přijímací zkoušky na magistra… a nakonec si začala užívat zaslouženého odpočinku. Což je fáze, která doteď neskončila. :) Jinak se jí také říká prázdniny. A když už jsem si našla čas na odpočinek, proč si nepustit zajímavý film? Za oba měsíce dohromady jsem zhlédla celkem osmnáct filmů.

Červen

Pýcha, předsudek a zombie (2016)
Myslela jsem, že to bude horší, ale jakmile jsem přestala uvažovat nad tím, jak moc se film odchyluje od knižní předlohy (kterou mám ráda), začala jsem si ho užívat. Elizabeth jako drsná hrdinka kosící zombíky má něco do sebe a ani ten pan Darcy s tváří Sama Rileyho nebyl špatný (i když Colin Firth v mých očích zůstává nepřekonán, a ten ani nemusel zabíjet). Plusem je ohromně roztomile otravný pan Collins Matta "jedenáctého Doctora" Smithe. Jen mám dvě připomínky: 1) scénu s poodhalenými ňadry si mohli odpustit, 2) co měl sakra znamenat konec? Takhle to přece nemůžou uzavřít!

Husí kůže (2015)
Jakožto začínající spisovatelka jsem si tento film vychutnala o to víc. Co se stane, pokud dlouhá léta píšete horory, jenže všechny ty roztomilé příšerky jsou jaksi skutečné, a když z vašich knih utečou do světa, musíte je zastavit? Odpověď zní - stane se slušná porce zábavy a pár napínavých scén v tomto nápaditém a kreativním filmu. Takto se má točit rodinná fantasy. Plusový bodík za Kena Marina, který mi bůhví proč celou dobu připomínal Nathana Filliona, ale stejně se na něj koukalo dobře.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)
Tento film asi nemá cenu představovat. No, je to fajn, Han Solo je sympaťák, nějaká ta hláška se též našla, ale popravdě SW v mých očích hravě předstihuje Star Trek. K řadám nadšených fanoušků Hvězdných válek se nepřipojím.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)
O něco lepší než epizoda IV. Hlavně kvůli Darth Vaderovi, kterého je v pokračování podstatně víc. Mám ráda Darth Vadera (a vůbec s tím nemá co dočinění ten sexy sípavý hlas a černý obleček). A samozřejmě… jsem tvůj otec, Luku.

Warcraft: První střet (2016)
Asi je něco špatně, když mě na celém filmu nejvíc bavil inside joke, že Ruth Negga a Dominic Cooper, kteří jsou zde manželé, v seriálu Preacher hrají bývalé milence a spolupracovníky. Warcraft není špatný film, po stránce akčních scén a hlavně umírání postav potěší, ale vůči divákům neznalým hry je minimálně ze začátku poměrně nepřívětivý. Podobné množství hrdinů je prostě těžké ukočírovat, o to větší čest vůči hercům, protože pár z nich přesto zvládne přirůst k srdci. Prostě fajn fantasy oddechovka, která krásně vypadá a na konci si ponechává pro další pokračování otevřená ne dvířka, ale rovnou celá vrata (nebo snad portál?).

ČERVENEC

Bohové Egypta (2016)
Fajn fantasy oddechovka, na kterou spousta diváků nadávala, ale já jsem si ji užila. Jasně, v ději se našly logické díry, ale herci byli výborní (Nicolaj-Coster Waldau je skvělý i s vydloubnutým okem), po vizuální stránce se na to koukalo krásně a o humor i napětí ve filmu nebyla nouze. Já jsem spokojená, vážení.

Hardcore Henry (2015)
Střílečka natočená z prvního pohledu. Originální pojetí je fajn, s "dějem" je to horší. Film jede ve stále stejné linii, a nebýt způsobu, jakým je natočen, za chvíli by svým opakovaným schématem začal nudit. Musím nicméně pochválit konec, který nabídne docela zajímavý twist ohledně postav.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)
První díl se mi líbil víc, ale pokračování nebylo špatné. Hrátky s časem můžu v takřka jakékoliv podobě. Navíc… barvičky! Krajina zaplněná fantastickými stvořeními a věcmi! Dítě uvnitř mě jásá a dospělý divák protentokrát mhouří oči nad všemi slabými okamžiky i děravými místy v logice příběhu.

X-Men: Apokalypsa (2016)
Aneb film, který by si klidně mohl dát podtitul: A kopněme si do Magneta. Vážně, film si pro sebe nekrade nikoliv překvapivě nepříliš zajímavý záporák, ale starý známý Eric "Magneto", který trpí jako zvíře. Vážně, proč mu to dělají? Herecké výkony stále na vysoké úrovni, obzvlášť v případě hlavní dvojice James McAvoy (Profesor X) a Michael Fassbender (Magneto). Ale ani ta spoustou diváků zavrhovaná Sophie Turner jako Jean Grey mi nevadila. Film mě bavil, navzdory délce jsem se u něj nenudila a myslím, že si obnovená X-Menovská série stále zvládá udržet slušnou úroveň. Nejlepší scéna? Jednoznačně Sweet Dreams a záchrana na poslední chvíli á la Quicksilver!


Králova zahradnice (2014)
Film, který měl na víc, asi takto bych ho nejlépe vystihla. Děj se táhne, Kate Winslet v hlavní roli působí vyčerpaně a bez života, ústřední romance příliš nefunguje… Díky bohu za Alana Rickmana, režiséra a představitele francouzského krále v jedné osobě, který sice ve snímku vystupuje pomálu, ale kdykoliv se objeví, dokáže ho svou přítomností oživit (obzvlášť ve scéně záměny identity).

Slídil (2014)
Jestli jsem dřív měla pochyby o tom, jestli by Jake Gyllenhaal dokázal zahrát Jokera (nakonec ho stejně nehrál, škoda), po zhlédnutí tohoto filmu mě přešly. Lou Bloom je dokonale ukázkový psychopat, který obratně manipuluje lidmi okolo sebe. Díky odpudivému a přesto fascinujícímu hlavnímu hrdinovi a atraktivnímu prostředí médií se vyplatí tento film zhlédnout. Obzvlášť pokud chcete blíž nahlédnout do mysli absolutní lidské zrůdy.

Dáma ve zlatém (2015)
Solidní snímek, který dějově nenabídne nic moc nového, občas se táhne, ale díky skvělé Helen Mirren a snaživému Ryanu Reynoldsovi v hlavních rolích zvládne zabavit. Druhá světová válka a bolest, kterou způsobila na srdcích mnoha lidí, je očividně stále aktuální a fungující téma.

Z for Zachariah (2015)
Výborné komorní sci-fi, které si vystačí jen s třemi herci. Názorná ukázka toho, že vytvářet si pouta k lidem, s nimiž jste se setkali v důsledku katastrofy, není zrovna nejlepší nápad. Ústřední trojice - Margot Robbie, Chiwetel Ejiofor a Chris Pine - odvádí výborné výkony a film na začátku zaujme a nepustí až do konce. Pořekadlo za málo peněz hodně muziky zase jednou prokázalo svou pravdivost.

Zbrusu Nový zákon (2015)
Vrcholně originální film, který ani na minutu nenudí a zaujme každého, kdo má smysl pro podivno. Potěší již samotná myšlenka, kdy se dcera Boha (který má daleko do mírného bělovlasého stařečka) rozhodne uprchnout a rozešle všem lidem na Zemi SMS s datem jejich úmrtí. Nic pro náboženské fanatiky, ale já jsem se bavila královsky a všem vřele doporučuji!

Iracionální muž (2015)
Woody Allen si tímto filmem opět vybral slabší chvilku. Příběh by mohl být zajímavý, kdyby se film neutápěl v nicneříkajících dialozích a přidal na černém humoru. Navíc mě příliš neuchvátila ani jedna z hlavních postav - Emmu Stone mám docela ráda, ale zde mi její hrdinka přišla chvílemi otravná, a Joaquin Phoenix působí spíš unaveně než jako charismatický muž, kterému by se měla kolem krku vrhat jedna žena za druhou.

Eso v rukávu (1951)
Kirk Douglas v hlavní roli zpočátku bezohledného novináře je výborný, konec zapůsobí, film názorně ukáže, jak necitelní lidé dokážou být, ale to nezastře fakt, že by to celé mohlo ubíhat svižněji.

Už je tady zas (2015)
Vedle Zbrusu Nového zákona opět zvláštní film. Co by se stalo, kdyby se Adolf Hitler probral ve 21. století a rozhodl se, že znovu ovládne Německo? Napovím vám - napřed by to bylo vtipné, ale postupně by se děly stále mrazivější věci. Film je ideální pro všechny přemýšlivé diváky, kteří rádi uvažují, co by se stalo, kdyby…? Už je tady zas kombinuje prvky hraného a dokumentárního filmu, díky čemuž působí o to realističtěji.

Zaujal vás některý ze zmíněných filmů a chtěli byste se na něj podívat? Popřípadě viděli jste již některý z nich? Pokud ano, jak se vám líbil?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor | Web | 10. září 2016 v 21:04 | Reagovat

S Warcraftem to vidím stejně. Nebylo to vůbec špatné, objevily se tam postavy, co jsem si oblíbila, ale jelikož neznám hru a tak ani pozadí, přišlo mi to strašně... rychlé a nevysvětlené. A Nikolaj jako Horus prostě... Nikolaj mohl být cokoli, ten chlap se mi líbí! :D A ještě, žes mi připomněla Hitlera, už to chci stáhnout jakou dobu, pak v pátek v autobuse mi to nějací kluci připomněli znova a zase nic, teď už to jdu stáhnout okamžitě :D

2 Kelly | Web | 11. září 2016 v 8:54 | Reagovat

Z tohohle všeho jsem viděla akorát Hvězdné války, a i když se mi líbily asi o něco víc než tobě, za oddaného fanouška bych se taky úplně neoznačila. Než bych si dala SW maraton, to už si radši dám Star Trek: TOS maraton. :D
A ještě tedy Slídila (ačkoliv jsem musela chvíli přemýšlet, protože to mám zafixované v originálním názvu :D) a musím souhlasit, Gyllenhaal je zkrátka něco a asi jen málokdo by to dokázal zahrát TAK dobře.

3 Nikki Allen | Web | 11. září 2016 v 20:13 | Reagovat

Zbrusu nový zákon jsem teď dostahovala a nemůžu se dočkat :)

4 Lyra | E-mail | Web | 14. září 2016 v 21:55 | Reagovat

[1]:Přesně tak, já hru taky neznám, a chvílemi jsem se příliš neorientovala, co se tam děje, tedy hlavně ze začátku. Nikolaj je prostě skvělý, ať hraje kohokoliv. Už je tady zas je rozhodně zajímavý film, sice ne pro každého, ale myslím, že tobě by se zrovna mohl líbit, tak pak dej třeba vědět, co na něj říkáš. :-)

[2]:Moje slova! Stokrát radši TOS než se znovu dívat na SW. Nightcrawler (já to klidně napíšu v angličtině, no problem, i když mi to hrozně připomíná tu postavu z X-Menů :D) je velmi intenzivní film a Gyllenhaal v něm exceluje.

[3]:Tak ať se líbí! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama