Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Literární deníček (22.8.-4.9. 2016)

5. září 2016 v 20:30 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
Pomalu se blíží začátek školy (a ti méně šťastní již do ní vyrazili). Zbývají mi poslední dva týdny svobody, tak je využiji třeba... k psaní! :)

O co jde?
Každý den si zapíšu, na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu po kterou jsem se věnovala práci a nějakou osobní poznámku. (Pokud se ten den psaní nebudu věnovat, přeskočím.) Každé druhé pondělí večer seznam zveřejním.

S čím vstupuji do nového týdne?
Řeším rozpracovaný román, píšu povídky do soutěže a občas taky spím a jím, aby se neřeklo.

Pondělí 22.8.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 32 minut večer
Rozsah: 4347 znaků

Vyvíjí se to dobře. Vidím to tak, že už jen jedno další podobné psací sezení, a povídku dokončím.

Úterý 23.8.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 27 minut v noci
Rozsah: 3182 znaků

Beru to zpět. Bude to chtít aspoň ještě jeden večer navíc, abych povídku dopsala. Dnes jsem aspoň vytvořila další scénu.

Čtvrtek 25.8.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: 40 minut v noci
Rozsah: 6270 znaků

Dnes jsem výrazně pokročila, ale povídka doposud není hotová, ještě mi zbývá napsat jedinou scénu. Zítra, snad zítra!

Pátek 26.8.2016

Pracuji na: revize Bratrů krve
Čas: 55 minut odpoledne
Rozsah: netuším, projela jsem to celé

Dneska jsem se vrhla na revize staršího románu, zapracovala do něj poznámky od mého kamaráda, který mi udělal beta-reading, a opravila chyby, které se mi nepodařilo vychytat při předchozích čteních. Už jsem zase o krok dál a je to fajn pocit. :) Na podzim se bude posílat do nakladatelství!

Pracuji na: nová povídka
Čas: 39 minut v noci
Rozsah: 6701 znaků

Hurá! Nebylo to jednoduché, ale povídka je hotová. Teď ji nechám uležet (bohužel kratší dobu než by se mi líbilo), a pak se vrhnu na opravy. Každopádně se mi zamlouvá, napsala jsem ji víceméně tak, jak jsem si na začátku představovala, i když zrovna tento příběh by šlo rozpracovat i ve větším formátu než v pouhé povídce.

Sobota 27.8.2016

Pracuji na: revize povídky
Čas: 39 minut v noci
Rozsah: netuším, projela jsem ji celou

Povídku se mi podařilo zestručnit o celou stranu. Momentálně tedy čítá krásných devět stran. Některé věci jsem pozměnila poměrně výrazně, ale základní koncept a vývoj příběhu zůstal stejný.

Neděle 28.8.2016

Pracuji na: revize povídky
Čas: 26 minut večer
Rozsah: netuším, projela jsem ji celou

Další drobné úpravy a zestručnění. Povídka se mi v současné době zamlouvá víc než předtím, snad si totéž pomyslí i zkušební čtenáři.

Pondělí 29.8.2016

Pracuji na: revize druhé povídky
Čas: 55 minut večer
Rozsah: netuším, projela jsem ji celou

Zkrácení zhruba o stranu a půl. Může se zdát, že to nic není, ale pro výsledný dojem z povídky to udělá hodně. Navíc jsem opravila jeden zásadní nelogický nedostatek v příběhu.

Úterý 30.8.2016

Pracuji na: revize druhé povídky
Čas: 36 minut v noci
Rozsah: netuším, projela jsem ji celou

Třetí a finální fáze hotova. Ještě trochu jsem povídku osekala a doladila závěr, na kterém se mi předtím stále něco nezdálo. Teď už jsem s ním ale víceméně spokojená, a to je hlavní. :)

Sobota 3.9.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 39 minut v noci
Rozsah: 4833 znaků

Předchozí tři dny jsem si dala pauzu, a mezitím se rozmýšlela co dál. Nakonec jsem se rozhodla napřed dopsat rozpracovaný román a poté se vrhnout na další projekty. Dneska jsem napsala dvě scény.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Johnny | Web | 17. září 2016 v 16:36 | Reagovat

zaujímavý nápad... môj literárny denníček by však vyzeral asi trochu inak :D xx.xx. dnes som dostal vynikajúci nápad na príbeh, xx.xx. dnes sa mi nechcelo, spravím to zajtra, xx.xx. dnes som nebol doma, spravím to zajtra, xx.xx. dnes som sa rozhodol, že sa do toho pustím, napísal som dva slová a musel to vzdať, lebo by som otrieskal notebook o stenu, xx.xx. dnes som si predsavzal, že každý deň pred spaním napíšem jednu stranu. Od zajtra, xx.xx. dnes som nenapísal ani slovo... máš predstavu? Asi hej, verím, že väčšina ľudí, čo píše to pozná. Ale vieš, čo máš ešte? Môj rešpekt

2 Lyra | E-mail | Web | 4. října 2016 v 21:58 | Reagovat

[1]:Hm, to by byla daleko zábavnější forma literárního deníčku než ta moje. :D Každopádně mám pocit, že respekt není na místě, nepíšu ani zdaleka tolik a tak často, jak bych chtěla (tj. každý den).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama