Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Literární deníček (5.9.-18.9. 2016)

19. září 2016 v 20:11 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
Doufala jsem, že toho poslední dva týdny před začátkem školy stihnu napsat víc, ale protože jsem řešila rukopis knihy, nakonec se to nepovedlo. Holt třeba příště. :)

O co jde?
Každý den si zapíšu, na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu po kterou jsem se věnovala práci a nějakou osobní poznámku. (Pokud se ten den psaní nebudu věnovat, přeskočím.) Každé druhé pondělí večer seznam zveřejním.

S čím vstupuji do dalšího týdne?
Snažím se nemyslet na to, kolik věcí bych měla udělat. Bohužel se mi to příliš nedaří.

Čtvrtek 8.9.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 41 minut v noci
Rozsah: 6230 znaků

Další dvě scény hotovy. Už mám tip na to, kterou postavu budou čtenáři nejvíc nesnášet. Ale když ona to myslí dobře, jak se později ukáže. Starat se o takové dva ňoumy by zmohlo i někoho daleko trpělivějšího.

Pátek 9.9.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 46 minut v noci
Rozsah: 7471 znaků

Děj pozvolna graduje a vztahy mezi hlavními hrdiny se mění… k horšímu. Spojte to s nuceným vězením, v němž se nově ocitli, a recept na katastrofu máte hotový.

Pondělí 12.9.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 41 minut v noci
Rozsah: 7951 znaků

Vážně bych se měla odnaučit psát tak pozdě. Tvořím těsně před spaním a potom jsem vždy úplně vyšťavená a akorát tak zralá na to padnout do postele a spát jako zabitá. No jo, jenže v tuhle dobu se mi píše nejlíp, takže už asi jiná nebudu… Jak jste na tom vy? Jste spíš ranní ptáčata, která toho nejvíc napíšou před obědem, nebo se naopak řadíte mezi sovy a před setměním si s psaním ani neškrtnete?

Středa 14.9.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 20 minut v noci
Rozsah: 2010 znaků

Dneska je to chabé. Ráda bych řekla, že se situace v nejbližších dnech zlepší, ale znám se, a vím, jak těžce mě podobné pařáky zmáhají. Každopádně se aspoň mohu těšit na to, až mi příští týden začne škola, protože jako správný student-prokrastinátor nejvíce píšu, když bych měla dělat něco jiného. :) Každopádně tento román hodlám mít do konce roku dopsaný, děj se co děj.

Čtvrtek 15.9.2016

Pracuji na: příspěvky do soutěže
Čas: 41 minut v noci
Rozsah: 500 slov

Pět stoslůvek, sto slov na každou, všechny na stejné zadání a přesto jinak. Jsem na ně zvědavá, holky jedny, jak si v soutěži povedou.

Pátek 16.9.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 22 minut v noci
Rozsah: 3059 znaků

Další scéna hotová. Opět se v ní prokazuje pravdivost starého známého tvrzení, že chlapi jsou z Marsu a ženské z Venuše. A to i v případě, že se bavíme o nadpřirozených potvorách, tam to funguje stejně.

Sobota 17.9.2016

Pracuji na: povídka do soutěže
Čas: 23 minut odpoledne
Rozsah: 3161 znaků

Úvodní scéna povídky je hotová. Podobný nápad mi ležel v hlavě už dlouho, ale zpracovat ho jsem se dokopala až teď díky jedné literární soutěži.

Minulý záznam

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama