Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

10 důvodů, proč bych byla dobrý chlap

8. října 2016 v 23:14 | Vendula Kreplová |  Z mého života
Občas přemýšlím nad tím, jaké by to bylo žít jako muž. A sem tam mě napadne, že já už vlastně chlap tak trochu jsem. Když ne tělem, tak chováním, zálibami a způsobem uvažování určitě. A protože chci zjistit, jestli to třeba někdo z mých čtenářů/čtenářek vidí podobně, podělím se s vámi o seznam deseti důvodů, proč bych byla dobrý chlap!

Tento článek je psán se značnou porcí nadsázky a zobecnění. Kdo ho proto bere stoprocentně vážně, má místo mozku gumovou kachničku. Děkuji za pochopení.


Důvod č. 1: Říkám, co si myslím
Slyšela jsem názory, že chlapi jsou mnohem přímější, nechodí okolo horké kaše tak jako ženy. To samozřejmě neplatí o všech, ale něco na tom bude, aspoň soudím-li dle exemplářů, které jsem doposud potkala. A vzhledem k tomu, že mám tendenci říkat otevřeně, co si myslím a rozčiluje mě vyhýbavost a výmluvy, jsem v tomhle dost jako chlap.

Důvod č. 2: Děti pro mě nejsou střed světa
Je mi 24 let. Spousta mých kamarádek či spolužaček ve stejném nebo dokonce mladším věku se vdávají, mají děti nebo aspoň žijí na hromádce s partnerem. Já nedělám nic z toho. Proč? Protože nechci. Můj postoj ke svatbě a dětem je přinejlepším neochotný. Nevylučuji, že se to jednou změní, ale prozatím jsou pro mě daleko důležitější kariéra a zájmy. Jsou ženy, které to mají podobně, ale bohužel společnost to často vnímá tak, že žena má mít děti nebo po nich aspoň má celým svým srdcem toužit, a když tomu tak není, no tak je, vážení, prostě divná. Kdežto u zarytých starých mládenců se to bere jinak.

Důvod č. 3: Neklevetím
Když mě někdo naštve, tak mu to řeknu. Nespřádám mu za zády plány strašlivé pomsty, nerozsévám o něm pomluvy. A kdybych se nebála, že mi někdo rozbije obličej, klidně bych lidi praštila, když mě naštvou (a párkrát jsem to v minulosti udělala). Prostě přímé a jednoduché řešení.

Důvod č. 4: Ráda bojuji
Bojová umění se stále více rozšiřují i mezi ženami, ale primárně jsou stále doménou mužů. Když to převedu do území mých oblíbených komiksových filmů a seriálů... Kolik máme v současné době superhrdinů? A kolik superhrdinek? Už víte, o čem mluvím? Situace se pozvolna mění k lepšímu, jenže zrovna v této oblasti je stále co dohánět. Čest všem výjimkám (ano, mluvím k tobě, agentko Carterová... kdybys byla chlap, třeba by ti po druhé sérii tvůj vlastní seriál nezrušili, což se ovšem nikdy nedozvíme).

Důvod č. 5: Cvičím... hodně
V současné době přibližně 5x týdně. Pravidelně od roku 2012. Kdybych byla chlap, s podobným nasazením už bych v kombinaci s mým zdravým životním stylem (žádný alkohol ani cigarety, racionální způsob stravování, dostatek spánku) měla svaly jako Kapitán Amerika. Jenže protože jsem holka, tak sice nějaké ty svalíky mám a jsem docela silná, ale... no, však si dokážete udělat obrázek sami, prostě to není ono a nikdy nebude.

Důvod č. 6: Nesnáším menstruaci
Ok, to hodně žen. Je to bolestivé, dlouhé a přináší to změny nálad. Jenže co s tím? Jedinou variantou je antikoncepce (neuznávám), těhotenství (viz bod č. 2) nebo menopauza (na což jsem moc mladá). Menstruace mě omezuje a nic mi nepřináší, snad kromě možnosti mít jednou děti, na niž nejsem příliš zvědavá, jak již zaznělo výš.

Důvod č. 7: Nepotrpím si na romantické příběhy
Lhala bych, kdybych tvrdila, že se nikdy na žádný nepodívám. Občas se u něj i nechám dojmout. Ale mnohem častěji mě najdete, jak sleduji/čtu sci-fi nebo drsný příběh, kde padá jedna mrtvola za druhou. Proč? Jednoduše mě to baví víc než stokrát omílaná historka o tom, jak on miluje ji a ona miluje jeho a celý svět je růžový a plný jednorožců poletujících po oblacích... Ble. Jen pro představu, zrovna teď čtu Aktivní kovy od Štěpána Kopřivy, kde hlavní hrdina jen na úvodních stránkách zkosí zhruba 200 lidí. Přesně to je příběh podle mého gusta.

Důvod č. 8: Neumím tancovat
Když dojde na tancování, mám obě nohy levé. Opět platí to, co jsem zmínila dřív: když to neumí chlap, je to ok. Když ženská nezvládá pohybovat se do rytmu hudby, tak je nemehlo. Dobrá, v tom případě jsem nemehlo, klidně se k tomu přiznám.

Důvod č. 9: Nebojím se pavouků
Pohled na pavouky mě nechává klidnou. Vlastně mě jakýmsi morbidním způsobem těší je likvidovat. Zatímco křehké jemné dívky ječí, když uvidí osminohou potvůrku, já hledám nejbližší noviny, kterými bych ji mohla zamáčknout.

Důvod č. 10: Dokážu uznat krásu ženy
Ujasněme si to ihned - nejsem lesba. Ženy mě nikdy sexuálně nepřitahovaly. To ovšem neznamená, že nedokážu uznat, když je žena krásná/sexy/má charisma. Proto mě mí známí, kamarádi a příbuzní občas mohou uslyšet pronášet hlášky typu: "Ta hrdinka/holka vypadá fakt dobře. Kdybych byla chlap, šla bych do ní." A už vůbec se neužírám závistí, když spatřím ženu, která je hezčí než já. Proč? Protože takové blbosti přece nebudu řešit. :)

Mohla bych vymyslet spoustu dalších důvodů, ale myslím, že tyto bohatě stačí. Shodneme se někde nebo si myslíte, že jsem úplně mimo mísu? :) Jsem otevřená diskuzi, ovšem jen zdvořile, prosím! :)

P.S. pokud by někdo stále měl pochybnosti o tom, že bych byla dobrý chlap, tak vězte, že mi doma občas říkají mužatka. A ne, neříkají mi tak z toho důvodu, že bych vypadala jako chlap nebo měla mužské pohlavní orgány. :D

 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 9. října 2016 v 7:07 | Reagovat

Taky nenávidím romantické příběhy, tanec mi nic neříká, a drby upřímně nenávidím :-D

2 Ann Taylor | Web | 9. října 2016 v 8:07 | Reagovat

Hmm... myslím, že právě tohle je problém, proč stále ještě existují některé genderové problémy, případně některé nepříjemné agresivní "feministky". Proč je pro všechno na světě nutné tohle označovat jako mužské vlastnosti a holku, která ráda "auta" jako holku, co je tak trochu chlap? Proč prostě není možné to vnímat tak, že je to holka, která ráda "auta"? Vždyť když má holka nebo kluk rád(a) malování, tak nikdo neřeší, jestli je z toho důvodu víc holka nebo víc kluk, tak proč sakra. Nikdy nepochopím, proč holka, která nemá ráda romantiku a naopak miluje sci-fi nemůže být v očích tolika holka se zálibou ve sci-fi, ale holka, která nemá ráda "holčičí" a je "víc kluk". Vždyť je to ptákovina. Bez ohledu na to, co tvrdí kvízy v bulvárních plátcích a "periodika s radami do života", vlastnosti typu oblíbený žánr, neoblíbené zvíře nebo osobnostní typ ohledně otevřenosti a sociálnosti nedefinují gender, ale krucipísek pořád jen ty samotné vlastnosti. Jo, tohle je něco, co mi vadí. Asi jako prohlašovat, že se můžu utlouct po melounu a kuřeti, tak jsem vlastně trochu černoch. Kéž už bychom se toho zbavili. Normálnímu člověku je to jedno, ale malá holka v těžký pubertě pak má nesmyslné mindráky.

3 Miloš | Web | 9. října 2016 v 8:28 | Reagovat

Chlapi také dost myslí na sex :)

4 beallara | Web | 9. října 2016 v 8:52 | Reagovat

Někdy mám místo mozku gumovou kachničku, to jako né že nééé, ale ohradím se k jednomu....moje životní zkušenost velí....muži jsou drbny, klevetí víc než ženy ...jen to umí lépe zpracovat, rozbijí si hubu a jdou spolu klevetit na pivo ;-)

5 Lyra | E-mail | Web | 9. října 2016 v 10:02 | Reagovat

[1]: V tom případě jsi podle uvažování hodně lidí taky zčásti chlap! Gratuluji! :D

[2]: Hele, já to taky nechápu, a nechci, aby tenhle článek vyzněl, že stereotypy schvaluji. Napsala jsem ho právě částečně kvůli frustraci z reálných hlášek, s kterými jsem se v průběhu života setkala. Třeba zrovna v případě těch dětí mi bylo reálně řečeno, že každá žena musí chtít děti, a když tomu tak není, tak s ní není něco v pořádku. Kdyby se lidé konečně přestali starat o to, co má kdo v kalhotách a víc je zajímalo, co má v hlavě, tenhle článek by nikdy nevznikl. :-)

[3]: Tak jasně, ale tady jsem nenarážela na sex, nýbrž na skutečnost, že ženám bývá přičítána povinnost mít rodinu a děti nebo je klást na první místo, kdežto u chlapů se na to nahlíží jinak.

[4]: To určitě, ale já jsem to myslela tak, že chlapi sice klevetí, baví se o ženských, kámoších, spolupracovnících apod., ale konflikty si vyřizují přímým způsobem, nedrží to tak často v sobě a nekují pikle nebo na toho člověka neplivají špínu před ostatními, nepomlouvají ho, nezakládají hate-blogy.... Samozřejmě výjimky se najdou.

6 Boudicca | Web | 9. října 2016 v 11:09 | Reagovat

Jé, tak to mě pobavilo. Tím spíše, že na tebe většina bodů opravdu sedí. :) Já jsem tedy ráda, že jsem holka, většinu genderových stereotypů na jedničku splňuji, takže ze mě by rozhodně dobrý chlap nebyl. :-D

7 Dragilia | E-mail | Web | 9. října 2016 v 12:48 | Reagovat

Pavoučí vrahu! (Dělám si srandu...)  Já s pavouky problém taky nemám. Obvykle je vynáším ven, nebo je prostě nechám zalést někam jinam. Za "víc chlapa" se však kvůli tomu nepovažuju. Možná proto, že dávný kamarád při pohledu na cokoli osminohého mohl z fleku dabovat křik Nazgûlů. :-D

Pár holek, které děti nechtějí, také znám. Obvykle k tomu mají ale své (racionální) důvody. Takže mi jejich přístup přijde mnohdy lepší než leckteré mnohonásobné matky, která by se o své miláčky ani pořádně nestarala.

Ps: Ty znáš někoho, kdo je z menstruace nadšen? O_O (Krom těch, co se právě děsí neplánovaného těhotenství...)

8 miky272 | Web | 10. října 2016 v 9:49 | Reagovat

Dobrý den,(možná to zní divně, ale jsem už takovej "dinosaurus "), dostala jsem se k Vašemu povídání přes svého zetě a myslím, že je velmi pěkné. A naprosto si nemyslím, že by jste měla být "chlap". Mám sice 3 děti a cvičení už taky moc neholduju,  ale zbytek toho co tu popisujete žiju celý život :-) Ano občas to byl, je a bude problém, přílišná upřímnost a přímost v jednání se u žen moc necení (taky jsem zůstala sama, protože si odmítám hrát na nemohoucí princeznu, takže jiná byla více žádoucí právě pro svou "zranitelnost" což můj manžel asi potřeboval :-D ale to je jiná historie, to sem nepatří ), ale kupodivu postupem času zjistíte, že je život jednodušší. Nemusíte si pamatovat co jste komu nabásnila, ve snaze se zalíbit, protože to neděláte. Kolem Vás zůstanou jen lidé, kteří to ustojí a tím je jasné, že se na ně dá spolehnout. Přeji Vám v životě hodně štěstí a pokud to jde ... možnost zůstat svá.
P.S. A pavouky taky nemusím sice hystericky neječím, ale hnusí se mi.

9 Elizabeth | Web | 11. října 2016 v 15:37 | Reagovat

Niekoľko bodov na mňa sedí. :D Každopádne skvelý článok, pobavil ma. Takisto neviem pochopiť, že keď má žena radšej tie chlapské veci, je skrátka divná. Ja som sa ako malá hrávala s autíčkami, milujem fantasy, netúžim po deťoch a ani po manželstve (som karieristka). Mám 21 a občas si vypočujem niečo ako "no, pomaly si môžeš založiť rodinu...". Občas by sa ľudia mohli zamyslieť nad tým, že niektoré ženy nemajú nutnú potrebu byť matkou.

10 Lyra | E-mail | Web | 13. října 2016 v 21:47 | Reagovat

[6]:Jsem ráda, že tě článek pobavil. :-) Pravda, zrovna ty jsi opravdu velmi dívčí, ale v tom nejlepším slova smyslu. :-)

[7]:Vlastně jsem tak trochu pavoučí vrah, něco na tom je. :D Kdyby mi nelezli do domu, nechala bych je být, ale jakmile jsou jednou uvnitř, musí holt počítat s tím, že s nimi naložím jako se všemi vetřelci - rozmáčknu a spláchnu do záchoda. :D
Ok, tvůj kamarád je výjimka, která potvrzuje pravidlo. :D
To je určitě pravda, lepší být bezdětná než mizerná matka. Některé ženy holt nejsou psychicky uzpůsobeny k tomu, aby měly děti.
Ne vyloženě nadšen, ale znám holky, které to berou jako přirozenou součást života a nijak to neprožívají. Především proto, že netrpí silnými bolestmi. Ale já už jsem kvůli menstruaci několikrát skončila v nemocnici, takže můj vztah k ní je ještě horší, než asi obvykle bývá.

[8]:Dobrý den, za ten pozdrav se nemusíte omlouvat, i dinosauři jsou na mém blogu vřele vítáni. :-) Mockrát děkuji za váš náhled, bylo fascinující dočíst se o pohledu někoho, kdo věci vnímá podobně a žije takto delší dobu. A děkuji za přání, zůstat svá je pro mě velmi důležité. :-)

[9]:Díky! Trochu jsem se bála, jak lidi k tomuto článku přistoupí, ale mile mě to překvapilo. Obávala jsem se, že ho třeba někdo nepochopí a začne mi tu nadávat nebo něco podobného. Jinak se zbytkem tvého komentáře souhlasím, nemám snad nic, co bych k němu doplnila (obzvlášť k tvé poslední větě). :-)

11 Kája | Web | 16. října 2016 v 8:27 | Reagovat

Často o sobě tvrdím, že jsem chlap. V některých tvých bodech se vidím. Ale asi mám do tebe daleko. :D

12 Tlapka | E-mail | Web | 16. října 2016 v 10:44 | Reagovat

V některých bodech se poznávám. A přidávám jedenáctku - "lososová je prostě růžová a tečka". :D
A přiznám se, že než na hezkého chlapa se radši podívám na hezkou ženu. Krásná ženská je prostě estetičtější než srovnatelný chlap. :D

13 Lyra | E-mail | Web | 19. října 2016 v 22:10 | Reagovat

[11]:Ale tak je to dobře, kdybychom byli všichni stejní, byla by to nuda. :-)

[12]:Dobrá připomínka, taky bych ještě pár bodů vymyslela, ale rozhodla jsem se omezit na desítku. Pravda, ženy dokážou být esteticky mnohem zajímavější než chlapi, i když výjimky se pochopitelně najdou. :D

14 Hrobárka | Web | 7. listopadu 2016 v 13:00 | Reagovat

Veľmi vkusné

15 wdenda | E-mail | Web | 7. listopadu 2016 v 16:37 | Reagovat

Cítím to stejně :D Pořád mi v okolí říkají, že bych se měla jako holka chovat a oblíkat. Nechci :D  Snad jen v tom cvičení se nevidím. :D

16 Extrovert | 7. listopadu 2016 v 18:20 | Reagovat

Úplně ti rozumím, ale doufám, že to neznamená, že jsem lesba :O :D (vím, inteligentní koment) :-?

17 Terez | Web | 7. listopadu 2016 v 19:04 | Reagovat

V některých bodech se dost poznávám :D Taky dost často posiluju a mám dojem, že poznat to není tak jak na klucích :(

beauty-brunett.blogspot.com

18 Brunet. | Web | 7. listopadu 2016 v 21:36 | Reagovat

vo všetkych bodoch som sa našla...

19 Christyne | E-mail | Web | 7. listopadu 2016 v 22:46 | Reagovat

Ahoj, na tvojí stránku sem zavítala poprvé a musím říct že v hodně věcech s tebou souhlasím.
Dost dnešních  ,,chlapů,, sou větší ženský než já, což je dcla smutný- vuči nim :D . Hrozně mě baví Krav maga (izraelský bojový systém), historickej šerm, jakej koliv adrenalin, na tancování sem taky levá a ani mě to nijak nezajímá. Posiluju (taky sem dost pyšná že udělám víc kliků než ti kluci od nás ze třídy a že mam lepší břicho jak všichni mí kámoši :D ), jezdím na motorce, nenosím sukně, nemaluju se (přijde mi to nepraktický a ještě bych kvuli tomu musela dřív vstávat). ... no prostě, já sem spokojená, dokonce sem si našla přítele kterej je semnou taky spokojenej, akorát mamka to za těch devatenáct let ještě nepřekousla :( ... což mě dcla mrzí.
Sry za menší slohovku, jen sem ráda že  je nás víc :D

20 M. | 8. listopadu 2016 v 6:41 | Reagovat

Tak se nech přeoperovat ;)

21 Kolin | E-mail | Web | 8. listopadu 2016 v 9:59 | Reagovat

MOC PĚKNÉ!
1) Jsem na tom stejně z toho důvodu, že prostě neumím lhát, když to zkusím, dopadne to katastrofálně! :-D O_O
2) Ano, jednou bych děti chtěla, ale až budu chtít já a ne moje okolí. Je mi 24 a polovina mých spolužáků a spolužaček je v manželství a/nebo má děti.
3) Jop, na to nemám čas. Když se sejdu s kamarádkami, máme si pořád rozumně o čem povídat...
4) a 5) No.. v tom zaostávám, ale věnuju dost času józe <3
6) Tak to souhlas! Nicméně už se s tím nepotýkám a je to teda paráda!
7) Růžové filmy - z toho bych blila! TOP je Harry Potter, Piráti z Karibiku, Fantastická 4 a tak. Prostě NORMÁLNÍ filmy :-)
8) Taky nejsem žádný taneční mistr... zvládám ploužák :-D
9) Pavouky považuju za roztomilá stvoření a ani je teda nazabíjím novinama - většinou je pouštím na svobodu.
10) S uznáním krásy jiné ženy taky problém nemám, přijde mi to normální, říct o někom "hm, jo ta je pěkná, má dobrej zadek" nebo tak něco..
Jsem taky tak na půl chlap ;-) :-D
BEZVA článek! Jen tak dál :-)
K.

22 Rien Toute | E-mail | Web | 8. listopadu 2016 v 11:36 | Reagovat

No, já taky ráda říkám co si myslím, nesnáším menstruaci, romantiku mám ráda jen čas od času, nebojím se pavouků a dokážu uznat krásu jiné ženy, ale chlap bych být nechtěla ani za nic :-D Mě se líbí ta teorie, že pro někoho jsem křehké stvoření (i když postavou teda moc nejsem :-D ), občas mi někdo podrží dveře, dokonce za mě zaplatí útratu v kavárně :-) Takže být ženská má i svoje výhody :-)

23 Tai Todd | 8. listopadu 2016 v 14:57 | Reagovat

Tak až na to cvičení si můžeme podat ruce :)

24 black | 8. listopadu 2016 v 15:22 | Reagovat

já nechápu, co je na těchhle věcech chlapskýho. vždyť není nikde daný, že když je člověk holka, tak nesmí cvičit a musí dennodenně bulet nad romantickejma příběhama. taky se nechovám jak princezna a přitom by mě ani nenapadlo říct, že bych měla bejt chlap.

25 Jack Godman | E-mail | Web | 8. listopadu 2016 v 15:49 | Reagovat

Nemyslím si, že by na tomhle vnímání světa bylo něco čistě chlaspkého. Pro mnoho chlapů bys naopak byla ideální partnerka.

V historii bys bez těchto vlastností nedokázala ani přežít :-D  Takže si myslím, že to spíše moc prožíváš.

26 Bublushka | Web | 8. listopadu 2016 v 17:06 | Reagovat

tak to jsme na tom celkem podobně- až na to bojové umění a cvičení- do toho mě nikdy nikdy nedonutí :D
taky si říkám co chci a co si myslím (pro to mě taky dost lidí nemusí)
romantiku mám ráda ale odsaď pocaď, radši ji mám ráda v nějakém akčním, fantasy nebo sci-fi příběhu- ty slaďárny a nedejbože dívčí romány nejsou nic pro mě
taky nerada klevetím a drbu a proto si s moc holkama nerozumím a mám spíš klučičí kamarády, taky neumím tancovat a k pavoukům necítím lásku, ale že bych kvůli nim ječela a utíkala z pokoje to ne (radši je vždy vyluxuju :D)
a abych to řekla antikoncepce na menstruaci moc nepomůže... mám ji a jediná změna byla že se mi konečně stabilizovala a mám ji míň, ale změny nálad mám furt a je mi blbě stejně :/
a ženskou krásu taky dokážu ocenit a někdy když jde fakt hezká holka tak se taky otočím :D
no takže jsem asi taky tak trochu chlap a vlastně mi to ani neva... ono to v dnešní době je stejně jedno ;) a ty jsi naprosto v pohodě ;)

27 Pražský poděs | E-mail | Web | 8. listopadu 2016 v 20:29 | Reagovat

Nikdy mě nenapadlo to takhle dělit...

28 Freea | Web | 9. listopadu 2016 v 11:22 | Reagovat

Ještě jsi zapomněla na stereotypy o řízení (a parkování) :-D

Jednou jsem někde četla článek, co muži nesnáší a závidí ženám řidičkám a naopak. No... říkejte mi Karle :D
Z ženské části splňuju jedinou věc - nebojím se zeptat se na cestu

29 Veronika | E-mail | Web | 9. listopadu 2016 v 13:08 | Reagovat

Krom toho, že necvičím 5x týdně a ráda se kouknu u depky na nějakej doják, bych taky mohla být chlap. Plus bych děsně chtěla čůrat ve stoje.

30 Viva | 9. listopadu 2016 v 14:44 | Reagovat

Prečo by si mala len tak ubližovať pavúkom a zabíjať ich bez nejakého zmysluplného dôvodu? Na tom nevidím nič mužské, len pokrytecké.

31 Lyra | E-mail | Web | 19. listopadu 2016 v 21:52 | Reagovat

[14]: Děkuji.

[20]: To by bylo sice možné, ale šlo by o poněkud drastické řešení, nemyslíš? :D

[22]: Tak jistě, být žena má svoje výhody, stejně jako být chlap, ale tady jde spíš o to, že mám vzhledem ke svému chování občas pocit, že by se mi žilo lépe jako chlapovi. :D

[24]: Tak jasně, tady jde spíš o to, že častěji bývají tyto vlastnosti přičítány mužům. Aspoň já jsem se tedy s podobným postojem ve svém okolí setkala, což ovšem neznamená, že to tak má každý.

[25]: Jak říkám, tento článek je psán se značnou nadsázkou. :D Jednoduše mi tak dlouho doma říkali mužatky, až se držadlo džbánu utrhlo a já se rozhodla zamyslet nad tím, co teda ze mě toho chlapa dělá. :D A je sice možné, že pro spoustu mužů bych tímto byla ideální partnerka, ale přijde mi, že kolikrát to opačné pohlaví spíš děsí. :D

[27]: To je možné, já občas přicházím s hodně divnými nápady. :D

[28]: Nemám řidičák, takže v tomto se neorientuji. :-)

[30]: Tady nejde o zabíjení pavouků, ale o to, že se jich prostě nebojím. :-) Což aspoň u dívek v mém okolí nevídám tak často.

[15]:[17]:[18]:[19]:[21]:[23]:[26]: Bohužel není v mých silách odpovědět na každý komentář zvlášť, každopádně vám chci poděkovat za vaše reakce a říct, že jsem ráda, že nejsem jediná, kdo to má podobně. :-)

[29]: To čůrání ve stoje mě tedy zrovna neláká, ale každopádně mě těší, že to máme podobně. :-)

[16]: Neboj, myslím, že to z tebe lesbu opravdu nedělá. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama