Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Conec 2016

15. října 2016 v 16:48 | Vendula Kreplová |  Z mého života

Aneb čím se baví Black Widow, když zrovna nekosí záporáky

Letos pro mě byl Conec, pravidelně pořádaný brněnský festival pro fanoušky sci-fi, fantasy, orientu a seriálů, trochu jiný než loni, kdy jsem se ho zúčastnila poprvé (článek zde). Největší rozdíl pravděpodobně spočíval v tom, že jsem se statečně zařadila mezi přednášející.

Na Conec jsem vyrazila na dva dny, ve čtvrtek a v sobotu. Na čtvrtek, úvodní den conu, byly naplánovány obě mé přednášky. Vyrazila jsem proto s dostatečným časovým předstihem. S tak dostatečným, že jsem dokonce stihla i předchozí program Jak to mělo skončit, kde se pouštěla videa z oblíbené série HISHE.

Dobře naladěná jsem se postavila publiku a představila jim Starou dobrou fantastiku - fantasy a sci-fi filmy z nejranějšího období kinematografie. Většina diváků se podle všeho s takto starými snímky doposud nesetkala, bylo proto zajímavé sledovat jejich reakce. Vypadalo to, že se jim přednáška líbila. Akorát jsem trochu neodhadla vhodný počet snímků a několik musela při promítání vynechat.

Krátce jsem si oddechla a pak vyrazila na mou druhou přednášku SOS! Těžký život začínajícího spisovatele. Atmosféra naprosto super, sešla se skupina lidí, kteří se nebáli podělit o své názory. Díky účasti profesionálního spisovatele Honzy Kotouče bylo možné si poslechnout i názor z "druhé strany bariéry". Přednáška se z původně plánované hodiny protáhla na 90 minut, a stejně jsme ani zdaleka nevyčerpali všechna možná témata k hovoru. :)

Obě přednášky považuji podle názorů publika i mého vlastního dojmu za zdařilé a ráda si je třeba někdy zopakuji na jiném conu.

V sobotu jsem se bavila čistě jako divák…. A cosplayer. Ano, celý den jsem na conu pobíhala jako Black Widow z Avengers. A protože lidé poznávali, o koho jde, očividně se mi kostým povedl (nebo jsem se prostě ocitla ve správné, dostatečně šílené společnosti :).

Myslím, že jsem program zahájila ve dvanáct hodin, kdy jsem byla na Hrom do Poličky - Jak nakupovat comicsy. Následovala nezbytná pauza na svačinku a poté jsem doběhla na Psaní na veřejnosti? dvou nesmírně vtipných pánů, Přemysla Krejčíka a Jana Svitáka, kteří se podělili o zkušenosti z psaní knihy Šest nevinných, kterou takřka v přímém přenosu tvořilo hned šest spisovatelů. Následně jsem si nemohla ujít tradičně výbornou přednášku Františky Vrbenské Co jsme to hrdinovi provedli - nejbrutálnější akce autorů. Pominu-li skutečnost, že Františka prostě umí vyprávět a publikum dokázala strhnout na celé dvě hodiny, potvrdila tato přednáška to, co jsem věděla už předtím, tj. že my spisovatelé dokážeme být strašné bestie! :)

Trochu se zpožděním jsem dorazila na Temnářčino povídání Ztraceni v Podmoří o jejím vlastním fikčním fantasy světě. Následně se konala Literární dílna, jíž jsem pouze přihlížela a krmila svůj nenasytný žaludek. Potom jsem spolu s větší skupinkou přátel a známých vyrazila ven, kde se konverzovalo a popíjelo.

Večer a svou účast na Conci jsem zakončila ve společnosti takových spisovatelských es jako již zmíněná Tereza Temnářka Matoušková, Františka Vrbenská, Lucie Lukačovičová, Hanina Veselá, Petra Štarková a Honza Kotouč. Napřed proběhla Hromadná beseda s autory sci-fi a fantasy, kterou moderoval Temnářčin přítel a pokládal velmi inteligentní a nevšední otázky. Víceméně ve stejném složení se pokračovalo i v případě Literárního brainstormingu, kterému jsem většinou tiše přihlížela, protože na rozdíl od výše zmíněných mi doposud žádná kniha nevyšla (ale brzy…!). Poté už jsem vyrazila domů a mohla si na vrub přičíst další skvělý prázdninový zážitek.

Pokud stále váháte, jestli na Conec vyrazit, určitě to zkuste. Setkáte se se starými známými, uděláte si nové, vyslechnete fascinující přednášky, potkáte spoustu cvoků v kostýmech… a hlavně si na chvíli oddechnete od normálního světa. A co může být lepšího?

Na závěr přikládám pro zpestření pár fotek:


Metafikce v akci aneb někdo fotí mně, jak fotím spisovatele (foto: Lucie Lukačovičová)

Šestero statečných (zleva Tereza Matoušková, Hanina Veselá, Františka Vrbenská, Lucie Lukačovičová, Petra Štarková a Jan Kotouč)

Moje Black Widow v plné kráse

Pomalu vytváříme tradici aneb repete fotografie z loňského ročníku. Zleva já, Temnářka a Dragita. No, neřekli byste, že jsme rok od roku krásnější? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama