Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Filmový deníček (srpen 2016)

23. října 2016 v 22:00 | Vendula Kreplová |  Kulturní koutek
V srpnu jsem řešila jiné věci a tak jsem na filmy oproti jiným měsícům koukala méně. Přesto se mezi nimi našlo hned několik výborných děl, která stojí za zhlédnutí.


Kolonie (2015)
Hned začátkem měsíce jsem natrefila na výborný film! Kolonie vychází ze skutečných událostí a zavádí nás do sekty, kam hlavní hrdinka pronikne, aby zachránila svého přítele. Nemá to ale vůbec jednoduché. Film ani na okamžik nenudí, uteče jako voda, je napínavý a intenzivní, a navíc výborně herecky obsazen. Nejvíc pozornosti na sebe strhávají Emma Watson a Daniel Brühl. Pokud jste naladěni na drama, které zapůsobí a dlouho utkví v paměti, neváhejte ani vteřinu!

Lovec: Zimní válka (2016)
Vydařenější než první díl Sněhurka a lovec, nicméně stále rozvláčné a přinejlepším průměrné. Po vizuální stránce se ovšem na film dívá dobře a herecké obsazení, kterému navzdory obsazení Chrise Hemsworthe dominují dámy Jessica Chastain, Charlize Theron a má oblíbenkyně Emily Blunt stojí za to. Jednou se na tuto fantasy oddechovku podívat dá, ale neočekávejte nic světoborného.

Zápisník jedné lásky (2004)
Moje cynické já tentokrát ustoupilo do pozadí a dovolilo mi se dojmout u tohoto krásného romantického filmu, ze kterého sice získáte solidní náběh na cukrovku, ale víte co? Občas neuškodí zhlédnout něco podobně hřejivého. Obzvlášť když v tom hrají Ryan Gosling a Rachel McAdams, a celé to má příjemně retro nádech. Víc se mi líbily scény z minulosti, dějová linka v přítomnosti už přece jen příliš silně tlačila na pilu, o závěru ani nemluvě.

Odebrat z přátel (2014)
Horor se zajímavým vizuálním ztvárněním - celý se odehrává na ploše počítačů hlavních hrdinů. Tato forma funguje překvapivě dobře a ozvláštňuje jinak stokrát omletou historku o pomstě ze záhrobí. Pokud jste fanoušci hororů, na Odebrat z přátel mrkněte. Příběhově sice nenabízí nic nového, ale zato po stránce podání jde zase o něco trochu jiného.

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)
Co se divák dozví z tohoto poněkud rozvláčného dokumentu? Za a) Karel Zeman byl génius, a za b) dokázal kreativně řešit natáčení svých trikových filmů. Na 102 minut je to málo. Radši si pusťte nějaký Zemanův snímek, uděláte lépe.

Světáci (1969)
Tato stará česká komedie se u mě poněkud minula účinkem. Jistě, pár vtipných momentů se našlo, ale jako celek mě nezaujala. Už kvůli hereckému obsazení, jemuž vévodí legendy jako Jiří Sovák a Vlastimil Brodský, ovšem zhlédnutím filmu nic nezkazíte.

11.22.63 (minisérie, 2016)
Recenze na tuto výbornou adaptaci románu Stephena Kinga najdete na Dagonu.

Její komorník (1936)
Carole Lombard jako rozmazlená bohatá slečinka a William Powell v roli jejího komorníka a objektu milostného zájmu. Z hollywoodských romantických komedií této doby jde o slabší kousek.

Úžasná událost (1936)
Zato Úžasná událost ze stejného roku je úplně jiná káva! Frank Capra se právem stal jednou z režisérských legend. Jde o hřejivý, humorný a zároveň dramatický film, v němž předvádí výborný výkon Gary Cooper. Jeho hrdina přijíždí z malého městečka do New Yorku poté, co po bohatém příbuzném zdědí 20 milionů. Když dojde ke střetu hrdinova osobitého vnímání světa s pokryteckými obyvateli NY, je o zábavu postaráno. A co teprve když se do věci vmísí ambiciózní novinářka v podání Jean Arthur… Vřele doporučuji, tento film rozhodně nezestárl a stále dokáže oslovit!

Zaujal vás některý z těchto filmů? Chtěli byste se na něj podívat?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukáš | Web | 27. října 2016 v 15:53 | Reagovat

film Kolonie s Emmou Watson můžu jedině doporučit - vynikající

2 Lyra | E-mail | Web | 27. října 2016 v 23:24 | Reagovat

[1]:V tomto případě se shodneme, také film mohu jedině doporučit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama