Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Literární deníček (17.-30.10. 2016)

31. října 2016 v 20:21 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
To se to krásně píše, když je venku ošklivé počasí. A nebo ještě lépe, když byste měli dělat něco jiného než psát. Ano, prokrastinace v tomto případě funguje spolehlivě! :)

O co jde?
Každý den si zapíšu, na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu po kterou jsem se věnovala práci a nějakou osobní poznámku. (Pokud se ten den psaní nebudu věnovat, přeskočím.) Každé druhé pondělí večer seznam zveřejním.

S čím vstupuji do dalšího týdne?
Dělám úkoly do školy, koukám na filmy a obecně se věnuji takovým těm ošklivým nudným věcem, kterým se říká běžné činnosti.

Pondělí 17.10.2016

Pracuji na: pohádka
Čas: netuším, ale moc to nebylo
Rozsah: 1080 znaků

Napsala jsem si další krátkou scénu k mé anglické pohádce. Asi se jí budu věnovat dlouho, protože uvažuji nad každou větou, ale zatím mě to baví, tak proč ne. :)

Čtvrtek 20.10.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 39 minut večer
Rozsah: 6463 znaků

O dalších tisíc slov víc a děj se znovu posunul dopředu. Stejně jako v případě minulého románu se mi z knihy pomalu stává fantasy detektivka, což jsem původně nezamýšlela, ale nevadí. Improvizace je fajn, pokud si ji tedy autor nenechá přerůst přes hlavu, a to rozhodně nedovolím. :)

Pátek 21.10.2016

Pracuji na: korektury společného díla + psaní společného díla
Čas: 26 minut v noci
Rozsah: 4336 znaků

Načínám třetí kapitolku společného díla. Krom toho jsem po nevlastní sestřičce opravila předchozí část, zatím tedy jenom gramatické chyby, o stylistice se můžeme hádat, až bude dílo dopsané. :)

Sobota 22.10.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 18 minut v noci
Rozsah: 3994 znaků

Další dvě scény hotové. Dneska jsme měli dlouhou zkoušku v divadle (zítra hrajeme představení), takže na psaní moc času nezbylo, ale aspoň na chvíli jsem k němu přesto zasedla.

Pondělí 24.10.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: netuším, ale tipla bych to na něco mezi půlhodinou až hodinou odpoledne
Rozsah: 7458 znaků

Rozepisuji si novou povídku, kterou bych chtěla poslat do soutěže. A protože jsem ve škole a nemám co dělat, tak postupuji dopředu poměrně rychle. Kéž by se mi takhle psalo každý den!

Úterý 25.10.2016

Pracuji na: korektury prvního románu
Čas: 14 minut v noci
Rozsah: projela jsem to celé

Zanesla jsem do románu korektury od dalšího beta čtenáře. Moc jich nebylo, takže jsem s tím byla za chvilku hotová, ale přesto jsem díky úžasné Melanii vychytala hned několik mušek, kterých jsem si předtím nevšimla.

Pátek 28.10.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 26 minut v noci
Rozsah: 4992 znaků

Další dvě scény hotové. Kdybych netvořila tak pozdě, napsala bych víc, ale takto to bude muset pro dnešek stačit.

Neděle 30.10.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 40 minut v noci (s přestávkou)
Rozsah: 6342 znaků

Dnešní psací hodinka je další důkaz toho, že i když se člověku do psaní původně nechce, nakonec se může docela solidně rozepsat. Dalších tisíc slov a tři nové scény hotové. Opět jsem si rýpla do Stmívání, ne že by šlo o nejhorší dílo o upírech, které jsem kdy četla (to ani zdaleka), ale Stmívání má bohužel tu nevýhodu, že je víceméně univerzálně známé, takže představuje vděčný zdroj vtipů. :)

Minulý záznam

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elis | Web | 2. listopadu 2016 v 23:03 | Reagovat

To hledím, že si všechno zapisuješ, to mne vůbec nenapadlo, ale proč ne, je vidět, že jsi pečlivá a to je dobrá vlastnost...

2 Lyra | 4. listopadu 2016 v 21:56 | Reagovat

[1]:Děkuji. :-) Literární deníček sice nebyl můj nápad, ale ta myšlenka se mi tuze líbí. Především proto, že mi napomáhá udržovat disciplínu v psaní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama