Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Literární deníček (14.-27.11. 2016)

28. listopadu 2016 v 20:00 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
Uvažuji, že literární deníček přejmenuji na psací a zahrnu do něj i recenze a články na blog. Důvod je ten, že jejich tvorbou trávím docela dost času, ale v literárním deníčku se to neodrazí, takže to pak vypadá, jako kdybych skoro nic neudělala. Ještě si to rozmyslím a uvidím. :)

O co jde?
Každý den si zapíšu, na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu po kterou jsem se věnovala práci a nějakou osobní poznámku. (Pokud se ten den psaní nebudu věnovat, přeskočím.) Každé druhé pondělí večer seznam zveřejním.

S čím vstupuji do dalšího týdne?
Blíží se Whocon, na němž přednáším, takže připravuji přednášky a nemám kvůli tomu tolik času na psaní, kolik by se mi líbilo. Navíc edituji starší texty, čímž se práce na nových projektech ještě víc zpomalila.

Pondělí 14.11.2016

Pracuji na: nový román + nová povídka + povídka do soutěže
Čas: přibližně hodinu a půl odpoledne
Rozsah: 1806 znaků + 8969 znaků + 3359 znaků

Nová povídka je hotová! Hurá! Sice jsem ji chtěla mít dopsanou už minulý týden, ale hlavní je, že jsem to stihla. Kromě toho jsem připsala pár odstavců k románu a rozpracované soutěžní povídce. U ní mi to bude ještě chvíli trvat, než se dopracuji až do konce.

Úterý 15.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: s přestávkami přibližně dvě a půl hodiny odpoledne
Rozsah: 11 783 znaků

Píšu ve škole, takže to jde pomaleji. Přesto jsem toho dnes stihla docela dost. Především jsem zabila další postavu, jupí! Už mi to literární vraždění začínalo chybět. :)

Středa 16.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: přibližně hodinu dopoledne
Rozsah: 3303 znaků

Opět píšu ve škole. Oproti včerejšku postupuji značně hlemýždím tempem, protože si v psaní musím dávat delší přestávky a také jsem se zrovna dostala k flashbackové části, kdy se vracím do minulosti, a je třeba vymyslet, co přesně ta bude dít, takže text nechrlím takovou rychlostí jako obvykle.

Pátek 18.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: přibližně dvacet minut v noci
Rozsah: netuším

Ve čtvrtek jsem dodělávala sobotní přednášku na Whocon a v pátek jsem se k psaní dostala jen na chvilku, a to až pozdě v noci.

Sobota 19.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: přibližně třicet minut odpoledne
Rozsah: 5898 znaků

Měla jsem volnou necelou hodinu před mou dnešní přednáškou na Whoconu, tak jsem si koupila kelímek černého čaje ("Earl Gray. Hot."), usadila se v bufetu a psala. Pořád ještě se spolu se svými hrdiny toulám v minulosti, a zatraceně mě to baví, ačkoliv jsem se toho předtím trochu bála (přece jenom nejsem historik, že ano).

Pondělí 21.11.2016

Pracuji na: povídka do soutěže + korektury povídky
Čas: přibližně třicet minut odpoledne
Rozsah: 4989 znaků + projela jsem povídku celou

Psát tuto povídku mě opravdu baví, tak jen doufám, že stejně tak bude následně ostatní bavit ji číst. Rovněž jsem udělala korektury jedné krátké povídky, což mi naštěstí vzhledem k její délce nezabralo moc času.

Úterý 22.11.2016

Pracuji na: korektury povídky
Čas: netuším
Rozsah: jsem přibližně v polovině

Zaměřila jsem své kritické očko na druhou soutěžní povídku. Prozatím jsem zvládla editaci zhruba půlky textu, snad se brzy dostanu i ke zbytku.

Pátek 25.11.2016

Pracuji na: korektury povídky
Čas: netuším
Rozsah: projela jsem ji až do konce

Dělám korektury druhé poloviny povídky. Nakonec jsem ji docela slušně osekala.

Sobota 26.11.2016

Pracuji na: povídka do soutěže
Čas: 27 minut v noci
Rozsah: 4263 znaků

Další úsek děje soutěžní povídky hotový. Pomalu se blížím k závěru, nakonec dost možná bude povídka kratší, než jsem původně plánovala. Ještě uvidím.

Minulý záznam


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama