Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Literární deníček (31.10.-13.11. 2016)

14. listopadu 2016 v 19:23 | Vendula Kreplová |  Píšu, tedy jsem
Literární deníček je oproti předchozím zápisům nabitý až po okraj. Tak to má být, tak se mi to líbí, tak je to fajn. :) A jak se psalo vám?

O co jde?
Každý den si zapíšu, na čem zrovna pracuji, počet napsaných znaků, dobu po kterou jsem se věnovala práci a nějakou osobní poznámku. (Pokud se ten den psaní nebudu věnovat, přeskočím.) Každé druhé pondělí večer seznam zveřejním.

S čím vstupuji do dalšího týdne?
Nelíbí se mi, jak psaní poslední dobou flákám, a tak jsem se rozhodla zkusit psát každý den, i kdyby jenom na chvilku. A protože začíná NaNoWriMo, do kterého jsem se zapojila jako KLeroy, mělo by mi s disciplínou výrazně pomoct.

Pondělí 31.10.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: přibližně hodina odpoledne
Rozsah: 6665 znaků

Ještě odhadem dvě podobné psací seance, a povídka bude hotová. Dnes jsem zjistila, že když se člověk nachází v místnosti, kde nefunguje topení, psaním se docela dobře zahřeje. Zima mě nutila klapat dál a dál, aby mi neodpadly prsty. Doporučuji vyzkoušet, zažíváte-li zrovna blok v psaní. :) Sice trochu drastické řešení, ale funguje!

Úterý 1.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: hodina 8 minut odpoledne (s přestávkou)
Rozsah: 6474 znaků

Kam až byste zašli, abyste ochránili někoho, koho milujete? Zranili byste kvůli tomu svého nejlepšího přítele? Hlavní hrdina řeší přesně toto dilema. A můžu vám prozradit, že následky nebudou vůbec hezké. :) Dnes jsem přesáhla hranici 150 stran a odhaduji, že jsem přibližně ve dvou třetinách knihy.

Středa 2.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: hodina 15 minut odpoledne (s přestávkou)
Rozsah: 8366 znaků

Docela solidně jsem se rozepsala, přesto by to mohlo být lepší. Ale co není, bude. :) Konečně jsem se také dostala k akční scéně. Zbožňuji akční scény! Vždycky si užívám je psát.

Čtvrtek 3.11.2016

Pracuji na: pohádka
Čas: 19 minut v noci
Rozsah: 3343 znaků

Pokračuji v pohádce. Dneska jsem napsala dvě scény. Na pohádce se mi líbí to, že píšu z pohledu mladé dívenky, a tak si můžu hodně hrát s náznaky, které hrdinka kvůli svému věku třeba správně nepochopí, ale zato dospělý čtenář si je vyloží úplně jiným způsobem.

Pátek 4.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 31 minut v noci
Rozsah: 4753 znaků

Hlavní hrdina zase lítá v průšvihu. Pomalu se z toho stává pravidlo. Tentokrát ale čelí mnohem větším potížím než předtím a dokonce ani já v tuto chvíli netuším, jak se z nich vyvleče. Ještě to bude zajímavé.

Sobota 5.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: hodina 7 minut odpoledne + 41 minut večer
Rozsah: 8244 znaků + 7157 znaků

Myslím, že dnes jsem se dostala k zlomovému bodu v příběhu. Odteď pro hlavního hrdinu půjde všechno jenom z kopce. Má se na co těšit - a vy, čtenáři, ostatně také. :)

O něco později jsem k románu ještě na chvíli zasedla. Docela se divím, že se hlavní hrdina ještě ze všeho, co se mu děje, nezbláznil. Být na jeho místě, většina lidí by už nejspíš byla šílenější než Harley Quinn.

Neděle 6.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 41 minut v noci
Rozsah: 7292 znaků

Napsala bych víc, ale opět jsem se k románu dostala až pozdě v noci. Ne že by to v mém případě bylo něco nového.

Pondělí 7.11.2016

Pracuji na: nová povídka
Čas: něco přes hodinu odpoledne
Rozsah: 10 094 znaků

Napsala jsem další část rozpracované soutěžní povídky. Řekla bych, že jsem přibližně ve třech čtvrtinách, tak snad ji brzy dokončím. Už teď je delší, než jsem čekala, ale o to se částečně postará editace, která bude následovat po dopsání.

Úterý 8.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 38 minut v noci
Rozsah: 7472 znaků

Určitě nikoho nepřekvapí, že zase píšu pozdě v noci a skoro u toho padám únavou. Naštěstí jsem i přesto zvládla napsat svou stanovenou denní dávku tisíc slov, takže můžu spokojeně zavřít dokument s novým románem a jít spát. :)

Středa 9.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 18 minut v noci
Rozsah: 3520 znaků

Po zkoušce v divadle se píše hůř, obzvlášť když se mi při psaní zavírají oči. Aspoň jsem si rozdělala novou scénu, kde se tentokrát hlavní hrdina vrtá v mysli někoho jiného.

Čtvrtek 10.11.2016

Pracuji na: nový román + povídka do soutěže
Čas: přibližně hodinu a něco málo v noci
Rozsah: 11 732 znaků + 1189 znaků

Hurá! Opět jsem poměrně výrazně pokročila vpřed. Netroufám si odhadovat, kolik mi ještě zbývá do konce, ale jsem na velice slibné cestě k němu. Navíc jsem si dnes rozepsala úvod nové povídky do soutěže. Jestli se povede tak, jak bych si představovala, bude to velice humorná, akční a cynická věc, přesně, jak to mám nejradši.

Pátek 11.11.2016

Pracuji na: povídka do soutěže
Čas: přibližně čtvrt hodiny v noci
Rozsah: 3590 znaků

Začátky nových příběhů občas bývají tou nejhorší částí, aspoň v tomto případě to platí. Pomalu se ale dostávám k jádru pudla.

Sobota 12.11.2016

Pracuji na: nový román + nová povídka + povídka do soutěže
Čas: přibližně dvě hodiny odpoledne
Rozsah: 10 536 znaků + 2243 znaků + 6179 znaků

Dneska jsem překonala svůj dosavadní listopadový rekord. Napsala jsem přes tři tisíce slov a výrazně pokročila ve všech aktuálně rozpracovaných dílech, především pak v novém románu. Psalo se mi snáz, protože jsem dnes trávila celý den v divadle, kde jsme večer hráli představení, a když se zrovna nezkoušelo nebo se neřešily další věci ohledně hry, tak jsem neměla na práci nic lepšího než psát. :)

Neděle 13.11.2016

Pracuji na: nový román
Čas: 27 minut v noci
Rozsah: 3895 znaků

Včera jsem byla produktivní nadmíru, dneska naopak příliš ne, uvidíme, jak si povedu příští týden. Každopádně jsem během uplynulých dvou týdnů zvládla psát opravdu každý den, jak jsem si předsevzala, tak mohu být spokojená. Mimochodem, aktuální počet stran románu čítá krásných 192. :)

Minulý záznam

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 14. listopadu 2016 v 19:36 | Reagovat

Máš toho opravdu spoustu :-)

2 Lyra | E-mail | Web | 18. listopadu 2016 v 21:59 | Reagovat

[1]:Už to tak vypadá. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama