Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

V jednom kole

13. listopadu 2016 v 17:30 | Vendula Kreplová |  Aktuality
Za poslední měsíce se toho událo mnoho a ještě víc se dít bude. Proto jsem si řekla, že by neuškodilo sepsat článek, v němž vás seznámím se všemi novinkami a přihodím upozornění na pár akcí, které by byla škoda minout. :)


Divadlo

Jak již na blogu víckrát zaznělo, jsem členkou ochotnického divadelního spolku DivOch. V prosinci proběhnou dvě představení, na která bych vás chtěla pozvat. V sobotu 10.12. budeme hrát pohádku Manonus Perfectus v Bohuslavicích (u Kyjova). Představení trvá necelou hodinu, začátek je v 16 hodin, vstupné 50 . Hra by se vám mohla líbit, pokud máte smysl pro sarkastický humor. :)

O necelý týden později, v pátek 16.12. proběhne představení hry Lakomec v Židlochovicích. Začátek v 19 hodin, vstupné shodně 50 Kč. Opět určeno pro diváky, kteří se chtějí pobavit u hezké komedie.

Fénixcon

Ve dnech 2. až 3.12. se uskuteční tradiční brněnský festival Fénixcon určený pro všechny milovníky fantastiky. Stejně jako u Whoconu (viz níže) platí, že pokud byste se na Fénixconu chtěli sejít a popovídat si, jsem všemi deseti pro. :)

Film a televize

Momentálně plánuji natáčení studentského krátkého filmu podle mé povídky Sourozenecká láska. Pokud byste se chtěli zúčastnit natáčení, které bude probíhat v Brně a blízkém okolí, napište mi na e-mail lyra-journal@seznam.cz. To neplatí pouze pro herce, ale i kompars a štáb, tak se neostýchejte a pište. :)

Nedávno se odvysílala epizoda seriálu Soudní síň, v níž jsem si zahrála. Epizoda Boj o syna je dostupná v archivu televize JOJ Family, kde se na ni můžete v případě zájmu podívat. :)

Miss ČR

Letos jsem se rozhodla přihlásit do soutěže Česká Miss 2017. Působím jako herečka, píšu, nechávám se občas fotit, jsem zvyklá vystupovat na veřejnosti, sportuji a pravidelně cvičím, učím se několik jazyků... tak proč to nezkusit? Navíc chci dokázat veřejnosti, že dívka může být krásná, i když nemá dlouhé blonďaté vlasy, velká prsa a neváží čtyřicet kilo i s postelí. :) Pokud byste mě chtěli podpořit, můžete dát like mému veřejnému soutěžnímu FB profilu, což mi pomůže v potenciálním postupu do semifinále. Děkuji. :)

NaNoWriMo

Letos jsem se po několikaletém váhání rozhodla vyzkoušet NaNoWriMo. O co jde? Cílem projektu je se překonat a během listopadu napsat 50 000 slov románu a ideálně ho též dokončit. Jestli se též účastníte, klidně si mě přidejte do Writing Buddies a můžeme se vzájemně hecovat. :) Na stránce jsem jako KLeroy.

Pevnost

Věrna svému životnímu mottu - Když něco chceš, tak o to požádej. Nejhorší, co se může stát, je, že tě odmítnou. - jsem napsala do redakce mého nejoblíbenějšího časopisu Pevnost, jestli bych pro něj nemohla psát. Dopadlo to dobře a od října přispívám do filmové sekce. :)

Praha ve 100 slovech

Podařilo se mi uspět v literární soutěži Praha ve 100 slovech, kde jsem se probojovala mezi dvanáct nejlepších finalistů. Moje dílo se tak objevilo ve sborníků vybraných textů. Ještě jsem bohužel sborník nedržela v ruce, tak nevím, který z mnou zaslaných příspěvků v něm otiskli nebo jestli náhodou všechny (poslala jsem jich pět), ale i tak jsem za umístění ráda. :)

Sraz spisovatelů a čtenářů

V neděli 20.11. v brněnské čajovně Chajovna proběhne sraz spisovatelů a čtenářů, který pořádám. Jde o druhý sraz podobného ražení, první jsem zorganizovala v srpnu a podle všeho se účastníkům líbil. :) Sraz začíná v 15 hodin. Více detailů na Facebookové události akce. Pokud máte rádi literaturu a třeba i sami píšete, přijďte se podívat, rozhodně to bude stát za to!

Whocon

Již počtvrté se koná brněnský festival Whocon, který se kromě seriálu Doctor Who zaměřuje především na sci-fi a Sherlocka Holmese. Letos budu mít na festivalu dvě přednášky, na které vás rovněž chci pozvat.

První z nich, soutěžně zaměřená Hrajeme si s Doctorem, proběhne v pátek 18.11. od 18 do 19 hodin. Druhá přednáška Sto podob Sherlocka Holmese se uskuteční následující den, v sobotu 19.11. mezi 15 a 16 hodinou. Pokud na přednášky přijdete, ráda vás uvidím. :) Budu se na Whoconu pohybovat celý pátek a sobotu, tak kdybyste se chtěli potkat a popovídat si, stačí napsat na můj e-mail a domluvíme se. :)

Co máte na nejbližší dobu naplánováno vy? Uvidím vás na některé ze zmíněných akcí?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tlapka | E-mail | Web | 1. prosince 2016 v 15:08 | Reagovat

Páááni, ty jedeš. Gratuluju k psaní do Pevnosti! :) Jaké bylo natáčení Soudní síně? Mamka na to kouká a občas se fakt nestačíme divit, co za tipy tam herci mistrně vystihnou. :-D
O NaNoWriMo slyším poprvé, asi si to zkusím střihnout za rok nebo během nějakého jiného měsíce, zní to jako skvělá výzva! Znám ještě jednu bloggerku, jejíž text se do 100x Prahy  dostal, tak jste se tam možná potkaly. :) Sborník vypadal dobře, moc se mi líbil už samotný nápad.

2 Boudicca | Web | 1. prosince 2016 v 20:57 | Reagovat

Docela mě mrzí, že jsem propásla ten chajovnový sraz, minule to bylo super. Ještě jednou gratuluji k Pevnosti a k Praze ve 100 slovech (zvlášť, když máš tak úžasné místo!). Na vernisáž knihy jsi nejela? :)

3 Lyra | E-mail | Web | 3. prosince 2016 v 22:05 | Reagovat

[1]:Děkuji, jsem vážně ráda, že se mi to povedlo. :-) Natáčení bylo fascinující, nikdy předtím jsem pro televizi netočila, ale vlastně je to v něčem hodně podobné jako pro divadlo.
Pokud se do NaNoWriMo příští rok zapojíš, dej vědět a můžeme se vzájemně hecovat. :-) Bohužel jsem na vyhlášení do Prahy nemohla jet, takže jsme se nepotkaly. Ty jsi sborník viděla? Jak vypadá? Já ho totiž pořád nemám. :D

[2]:Je to škoda, ale naštěstí budou další srazy, příští předběžně plánuji na únor, tak třeba ti to tentokrát vyjde. Děkuji! :-) Na vernisáž jsem bohužel nemohla jet, sice jsem chtěla, ale zrovna ten den jsem byla v práci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama