Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Výhled na listopad 2016

4. listopadu 2016 v 13:08 | Vendula Kreplová |  Zaujalo mě
Listopad je z hlediska novinek, na něž se těším, poněkud chudší. Přesto jsem něco málo dokázala vybrat.

Filmy

Snowden (premiéra: 10.11.): podle skutečných událostí, v režii Olivera Stonea a s herci jako Joseph Gordon-Levitt a Zachary Quinto. Téma není zrovna můj šálek čaje, ale kvůli výše zmíněnému filmu možná dám šanci.


Příchozí (premiéra: 10.11.): sci-fi o příchodu mimozemšťanů. Tým odborníků se snaží zjistit, jestli mimozemšťané mají nepřátelské nebo mírové úmysly. Zajímavých sci-fi filmů není nikdy dost. Příchozí navíc lákají jménem režiséra (Denis Villeneuve má za sebou ceněné filmy jako Sicario: Nájemný vrah a Zmizení) i hereckým obsazením (Jeremy Renner, Amy Adams).


Fantastická zvířata a kde je najít (premiéra: 17.11.): návrat do dětství, které pro mě Harry Potter z velké části reprezentuje. Tentokrát se podíváme do New Yorku 20. let, a já se ztvárnění odlišného kouzelnického společenství, než jak jsme ho doposud mohli vidět, nemohu dočkat!


Planetárium (premiéra: 17.11.): prostředí továrny na sny, duchové, Paříž, 30. léta a Natalie Portman v hlavní roli. Tyto ingredience mi stačí k tomu, abych film se zájmem vyhlížela.


Bratříček Karel (premiéra: 17.11.): údajně nový pohled na Karla Kryla, mého nejoblíbenějšího českého písničkáře, jehož geniální texty obdivuji. V záplavě hraných filmů jde o oživení v podobě dokumentu.


Seriály

Stan Against Evil (premiéra: 3.11.): stárnoucí šerif začne společně s novou šerifkou lovit démony. Na seriál jsem zvědavá díky tomu, že má kombinovat humor s akcí.


The Crown (premiéra: 4.11.): britský seriál zkoumá začátek vlády současné královny Alžběty II. K seriálu mě přitáhla především herecká účast Matta "jedenáctého Doktora" Smithe.


Sweet/Vicious (premiéra: 15.11.): komedie o dvou vysokoškolačkách, které přes den studují a v noci nakopávají zadky padouchům. Může to být hloupost nebo fajn oddechová podívaná, uvidíme.


Události

RepliCon (5.-6.11.): veletrh fantasy a šermu proběhne v Praze. Milovníci historie si opět přijdou na své. :)

Whocon (18.-20.11.): čtvrtý ročník festivalu zaměřeného na seriál Doctor Who a sci-fi obecně. Reporty z předchozích let jste si mohli na mém blogu přečíst. Letos budu mít na Whoconu dvě přednášky, tak se přijďte podívat. :)

Festival francouzského filmu: již devatenáctý ročník tradičního Festivalu francouzského filmu se uskuteční ve více českých městech. V Brně pak ve dnech 23. až 30.11.

Zaujalo vás něco z tohoto článku? Na co se v listopadu nejvíc těšíte vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama