Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Knihy: červenec 2016

22. dubna 2017 v 13:04 | Vendula Kreplová |  Kulturní koutek
V horkém červencovém počasí jsem přelouskala celkem jedenáct knih. Převážně šlo o oddechovou četbu, protože z čehokoliv složitějšího by se mi vzhledem k teplu pravděpodobně zavařil mozek. :)Zápalné oběti
autorka: Laurell K. Hamilton
série: sedmý díl série Anita Blakeová, lovec upírů

Zatím nejslabší díl série. Přijde mi, že čím více se autorka pouští do líčení Anitiných vztahů, tím nudnějšími se knihy stávají.


Hostina pro vrány
autor: George R. R. Martin
série: čtvrtý díl série Píseň ledu a ohně

Předchozí tři díly mě zaujaly více, v případě Hostiny pro vrány mi přišlo, že se autor příliš rozepisuje a děj se zase tolik neposune. Některé části mě pochopitelně bavily více, jiné méně, ale celkově kvalita oproti minulým částem lehce poklesla.


Sherlock Holmes: Hitlerův posel smrti
autor: Petr Macek

Sherlock Holmes po česku. Navíc značně zestárlý, neboť se děj odehrává v průběhu druhé světové války. Kniha nenadchne ani neurazí, samotný příběh se rozvíjí spíš zlehka a teprve v závěru jakžtakž nabere grády. Též mě během čtení opakovaně zarazilo, kolik toho Holmes a Watson navzdory svému pokročilému věku po fyzické stránce zvládají.


Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi
autor: Oatmeal

Komiks, který by si měli najít všichni milovníci koček a humoru obecně. V některých stripech a situacích se zaručeně poznáte, pokud máte doma chlupatého mazlíčka. Míra vtipnosti kolísá, ale já se většinou bavila.


První hrob napravo
autorka: Darynda Jones
série: první díl série Charley Davidson

Začátek detektivní fantasy série, jejíž hrdinka pracuje jako Smrtka a pomáhá mrtvým přejít na druhou stranu. Jde o vtipné a odlehčené čtení s hláškující hrdinkou, kterou je snadné si oblíbit. Jen ta (v tomto díle prozatím spíš načrtnutá) romance mi chvílemi přijde poněkud nucená, tak uvidím, jak se bude vyvíjet v budoucnu.


Saeculum
autorka: Ursula Poznanski

Od Poznanski jsem četla její první úspěšné dílko Erebos a později jsem se dostala i k Saeculu. Svým pojetím příběh zaručeně osloví všechny fantasáky, kteří zbožňují LARPY, roleplay, středověkou atmosféru a rádi čtou dobrodružné příběhy. Co mě na knize zaujalo nejvíc, je to, že se postupem času vyvine v něco jiného, než byste na začátku čekali. Nebudu psát víc, abych nespoilerovala, každopádně šlo o docela příjemné překvapení. :)


Osudová přitažlivost
autorka: Jaime Reed
série: první díl série Kronika kambionů

Poměrně sympatická young-adult s hrdinkou, která nejde pro uštěpačnou hlášku daleko, není žádná královna krásy a navíc pracuje v knihkupectví! (Kdo zná mou lásku ke knihám, chápe, proč jsem za to ráda). Samozřejmě nesmí chybět povinná dějová linka v podobě záhadného přitažlivého mladíka, se kterým hlavní hrdinka naváže vztah. Naštěstí knihu na rozdíl od řady dalších romantických fantasy příběhů odlišuje skutečnost, že vysvětlení Calebových (tak se ten záhadný krasavec jmenuje) schopností je poměrně originální, a navíc jsme v prvním díle jen nakoukli pod povrch, takže autorka si podle všeho schovává dost munice i pro pokračování.


Magické pouto
autor: Larry Correia
série: druhý díl série Grimnoirské kroniky

Po všem tom cukrkandlu Osudové přitažlivosti jsem potřebovala pořádně akční čtení, což Magické pouto do puntíku splňuje. Druhý díl si udržuje vysokou kvalitu, hrdinové jsou sympatičtí a atmosféra alternativních 30. let je vykouzlená na jedničku.


Sherlock: Archiv případů
autor: Guy Adams

Kniha určená všem milovníkům Sherlocka Holmese, převážně jeho moderní seriálové verze od BBC. Rozhodně nejde o špatné dílo, ale osobně jsem trochu zklamaná, protože jsem doufala v hlubší náhled do výroby seriálu, kterého se nicméně nedočkáme. Plusem jsou Sherlockovy vtipné poznámky rozeseté napříč celou knihou, v nichž se většinou špičkuje s Johnem nebo reaguje na další hrdiny seriálu.


Více než lidé
autor: Henry Kuttner

Kvalitní sbírka dvou sci-fi novel tematizujících nadpřirozené schopnosti. Více v recenzi na Dagonu.


Armagedon ve slevě
autorka: Seanan McGuire
série: první díl série InCryptid

Okouzlující urban fantasy rozvíjející propracovanou a zajímavou mytologii. Přičtěte k tomu atraktivní městské prostředí, sympatickou hrdinku, svižný příběh, a dostanete ideální fantasy oddechovku.

Zaujala vás některá z těchto knih? Chtěli byste si ji přečíst? Čtete v létě raději méně náročné knihy nebo počasí nemá vliv na váš výběr literatury?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 22. dubna 2017 v 14:49 | Reagovat

Z tvého výběru jsem četla jen Hostinu pro vrány :-)

2 Boudicca | Web | 23. dubna 2017 v 19:05 | Reagovat

Já to mám s výběrem knih přesně obráceně. Přes léto nemusím řešit četbu nutnou ke studiu, a tak se pouštím do hutnější klasické literatury. Z tvého výběru mě zaujalo Saeculum. :)

3 Daletth | Web | 25. dubna 2017 v 18:56 | Reagovat

První hrob napravo už mám celkem dlouho v merku, ale bojím se, aby to nebylo jen takové to současné typické urban cosi.

A docela mě překvapuje takové nadšení z Armagedonu ve slevě. To byla kniha, jejíž obsah jsem zapomněla asi dva po přečtení (a napsání recenze) :-D

4 Lyra | 29. dubna 2017 v 21:47 | Reagovat

[1]:Hostina je fajn, ale čekala jsem od ní malinko víc.

[2]:Zajímavé, jak k tomu každý přistupuje jinak. Saeculum by se ti mohlo líbit, je sice pro krapet mladší čtenáře, ale autorka buduje zajímavou atmosféru i příběh.

[3]:Hrob je fajn oddechovka, zkus ho, však to nejhorší, co se může stát, je, že se ti nebude líbit. Armagedon ve slevě mi zrovna sedl v době, kdy jsem potřebovala nějakou jednodušší četbu, ale zase tak nadšená, abych si hned našla další díly, jsem z něj nebyla. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama