Povídky, básně, články o psaní, recenze na filmy a knihy - značka: zevnitř větší!

Vylepši svůj blog za 30 dní

30. dubna 2017 v 16:24 | Vendula Kreplová |  Výzvy a projekty
Neustále se snažím vymýšlet nové způsoby, jak svůj blog zdokonalit. Aby byl lepší, vás bavilo ho číst a mě ho bavilo psát. Proto když jsem narazila na výzvu, kterou na svých stránkách uveřejnila M. Phoenix, rozhodla jsem se zapojit. K jednotlivým bodům vždy přihodím krátký komentář, aby bylo vidět případný pokrok, který jsem v daném směru udělala. A pokud se rozhodnete zapojit, budu moc ráda a nezapomeňte mi v tom případě do komentářů napsat odkaz na svůj vlastní článek o této výzvě. :) Jdeme na to!


Den 1: Aktualizujte svou stránku "O mně" (nebo ji vytvořte, pokud ji ještě nemáte)
Osobně mi podobná stránka na mnoha blozích chybí, proto jsem ráda za každého člověka, který si s ní dá práci. Je dobré vědět, s kým máte tu čest, když dorazíte na nový blog/web. Profil by měl být ideálně umístěn tak, aby šel snadno najít - proto jsem ten svůj přidala hned pod záhlaví.
Poměrně nedávno jsem ho aktualizovala, ale přesto jsem ho znovu prošla. Přidala jsem doteď chybějící foto a odkaz na nově vytvořený livejournal s články v angličtině. Projela jsem všechny odkazy, jestli jsou funkční. Struktura článku jinak zůstala stejná, přijde mi takto přehledná, co myslíte?

Den 2: Zorganizujte si tagy a kategorie, zbavte se všech, které nejsou podstatné a řádně otagujte všechny vaše články.
Zrovna toto jsem již udělala a zredukovala počet rubrik na pouhých devět. Členění mi přijde dostatečně přehledné a rozmanité.
 • Aktuality - novinky na blogu, upozornění na přednášky, divadelní vystoupení atd.
 • Kulturní koutek - recenze, články převážně o knihách a filmech
 • Píšu, tedy jsem - vše, co nějak souvisí se psaním.
 • Poezie - moje básně. Co na to víc říct? Tuto rubriku bych mohla aktualizovat častěji, pravda, ale poslední roky se věnuji hlavně psaní prózy.
 • Próza - moje povídky, stoslůvky a další. Vycházejí zde hlavně věci, které nepíšu do soutěží a sborníků, takže frekvence přidávání je nižší. Mám ale pár nových kousků, které bych mohla uveřejnit, tak zůstaňte naladěni. :)
 • Výzvy a projekty - nejrůznější challenge, výzvy a projekty, ať už ty, na které jsem natrefila na internetu a zaujaly mě, nebo jiné, které jsem vymyslela sama. Pokud máte soutěživého ducha, tato rubrika je to pravé pro vás. :)
 • Zaujalo mě - přehledy zajímavých článků, nové filmy atd.
 • Z hereckého deníčku - nejnovější rubrika, vše, co nějak souvisí s herectvím
 • Z mého života - není to deníček v pravém slova smyslu, ale v této rubrice najdete osobní články, reportáže z conů, výletů, pravidelné bilancování minulých let... prostě vše, co považuji za natolik důležité, abych o tom napsala na blog.
Jak jde vidět, rubriky pro větší přehlednost seřazuji abecedně.

Den 3: Debordelizujte sloupek a zápatí. Pamatujte si - mějte tam jen to, co je relevantní a nezbytné pro váš blog.
Sloupek je poměrně stručný, obsahuje krátké uvítání na blogu (které by mělo být vlevo nahoře, protože tam se člověk při příchodu na novou stránku dívá jako první), seznam rubrik, nejdůležitější odkazy a počítadlo návštěv. Plus se v něm zobrazují avatary jiných blogů, protože jsem ten svůj zařadila do kategorie Literatura.

Den 4: Vyměňte fotografie a obrázky ve starých článcích za nové, které lépe odpovídají vaší "značce", konceptu.
Na blogu uveřejňuji až na výjimky (fotky vyfocené mými přáteli, popřípadě obálky ke knihám a screeny z filmů) vlastní fotografie, takže zde není moc co měnit. Myslím, že základ blogování tvoří uveřejňovat svou tvorbu a když už si něco vezmete odjinud (ilustraci, ne celé texty!), je samozřejmostí přidat odkaz na zdroj.

Den 5: Aktualizujte staré články novými titulky které jsou víc "SEO-friendly" (a chytlavější).
Tento bod vynechávám, protože nerada měním názvy jednou uveřejněných článků. Částečně proto, že potom se liší url článku a jeho název, což moje pedantská stránka špatně nese. :D Každopádně při pojmenování článku vždy usiluji o to, aby jeho název byl co nejvýstižnější a také co nejkratší, pokud možno. Dlouhé nadpisy na čtyři řádky nikoho nebaví, nehledě na to, že je vyhledávače s velkou pravděpodobností useknou (a když ne vyhledávače, tak titulní stránka blog.cz určitě).

Den 6: Zkontrolujte všechny články kvůli porouchaným odkazům a spravte je (tohle může trvat déle než den, záleží samozřejmě na tom, kolik článků jste už publikovali).
Zrovna nedávno jsem blog projela a odstranila nefunkční odkazy nebo je nahradila. Obzvlášť se to týkalo článků v blogovém seriálu "To nejzajímavější ze světa blogerů..." Lidi, přestaňte rušit své blogy! Je to škoda!

Den 7: Pořiďte si vlastní unikátní doménu (pokud jste to ještě neudělali) a aktualizujte odkaz na všech sociálních médiích.
Vlastní unikátní doménu zatím neplánuji, protože na to nemám čas ani peníze. Každopádně jsem si založila (zatím skrytý) blog na blogger.com, a vidím to tak, že se tam časem možná přesunu. I kdyby se to ale stalo, tento blog bych nesmazala, přece jenom je to kus mé historie, o který bych tuze nerada přišla.

Den 8: Vyplňte svému blogu v nastavení "Meta Descpription" neboli Popisek stránky a stručně a výstižně v něm popište, o čem je váš blog - tohle pomáhá se SEO.
Chvíli mi trvalo, než jsem objevila, kde se tento popisek na blog.cz vůbec dá vyplnit. :D Nakonec jsem zjistila, že jako popisek blogu nejlépe funguje motto, které již mám vyplněné. Stačí tedy vymyslet krátkou větu, která co nejlépe charakterizuje váš blog a máte to. Omezení je nějakých 160 znaků, tak to chce být kreativní, aby se člověk do daného rozsahu vešel.

Den 9: Osvěžte svému blogu design třeba s nějakou novou grafikou nebo kompletním novým lookem, pokud vám připadá zastaralý nebo nudný.
Přiznám se, že se mi design mého blogu líbí, takže ho v dohledné době měnit neplánuji. Vím, že nevypadá jako od profesionálního grafika, ale vytvořila jsem ho sama a stejný na jiném blogu nenajdete (už proto, že v záhlaví mám svoje fotky). :D Mám ráda, když z blogů jde vidět osobitost a myslím, že můj design tuto podmínku splňuje. Krom toho jsem se zamyslela a zjistila jsem, že jsem poměrně stálá, co se týče měnění designu blogu. Za dobu jeho existence se tu objevily i se současným designem celkem čtyři, a to jenom proto, že první dva zachycovaly jiné tematické zaměření blogu, které se později změnilo.
Co se týče designů obecně, víc se mi líbí ty minimalistické. Bílé pozadí, černé písmo... Ale pokud si někdo dokáže pohrát s opravdu složitým designem, taky ho dokážu ocenit. Jen se mi občas hůř načítá, ale to už je jiný příběh. :)

Den 10: Proberte se všemi články a zbavte se všeho, co nemá žádný přínos pro vaše čtenáře - skvělá příležitost zbavit se všech "výplňových" článků, článků o ničem nebo takových, na něž nejste úplně nejpyšnejší, ale neměli jste inspiraci, byli jste rozmrzelí apod. Informace o změnách designu a jiné aktuality z minulých let už taky nejsou moc aktuální…
Opět stejný případ jako u bodu 5. Nerada mažu staré články, protože netuším, kde jsem na ně všude mohla odkazovat a nechci, aby se po internetu povalovala hromada nefunkčních odkazů na můj blog. A ruku na srdce - sice se na mém blogu najdou nějaké články o aktualitách a podobně, ale je jich menšina a jsou navíc všechny bezpečně uklizené v jediné rubrice, takže koho nezajímají, může se jim bezpečně vyhnout a nemusí se bát, že na něj znenadání vyskočí někde úplně jinde. :D S tímto bodem a články psanými z rozmrzelosti by mohly mít problém spíš deníčkové blogy, ale ten můj svým zaměřením přece jenom leží někde jinde a u každého článku si dvakrát rozmyslím, než ho zveřejním.

Den 11: Vytvořte/obnovte všechny stránky, o nichž si myslíte, že je důležité mít je na svém blogu - oblíbené blogy, kontakt, prohlášení o autorských právech atd. (profil jsme vyřešili už v prvním dni).
Oblíbené blogy? Mám. Kontakt? Součást článku O mně. Prohlášení o autorských právech jsem jako jediné neuveřejnila, ale vzhledem k pojetí blogu je docela zřejmé, že nekopíruji články. Možná ho sem někdy přidám, ovšem hned to nebude.

Den 12: Oči jsou okna do duše. Tak si nahrajte novou profilovou fotku - a ujistěte se, že je to něco upřímného a milého, ať neděsíte čtenáře a ať jim dáte šanci si vás oblíbit i podle těch kukadel a pokud možno i úsměvu. Blogy s příjemnou profilovkou frčí a pokud se hodláte někdy s některými svými čtenáři setkávat, dávejte si pozor, ať je vaše foto aktuální hlavně kvůli nim, ať nemají šok.
Hotovo! Do článku O mně jsem nahrála aktuální fotografii, takže už se nebude stávat, že by se někdo podivoval, kam mi zmizely vlasy (ostříhala jsem si je) nebo něco podobného. :D

Den 13: Naplánujte si rozvrh obsahu blogu na příštích pár týdnů nebo měsíc, ať vždycky víte, co přijde dál.
Toto praktikuji již delší dobu. Mám v počítači uložený dokument se seznamem plánovaných článků, který sice není řazen podle času, ale obsahuje všechny příspěvky, které hodlám postupně napsat a uveřejnit. Vždy na začátku měsíce ho aktualizuji a promazávám, takže se nemůže stát, že bych zapomněla, co se na blogu již objevilo a co ještě ne.
Každopádně mohu doporučit takto postupovat, pokud nechcete v přispívání na blog mít guláš. Uvidíte, že vám podobný seznam přijde vhod.

Den 14: Přihlašte se o svůj blog na Bloglovinu, ať máte tam nad ním máte kontrolu a můžete využívat některé z jejich vychytaných pomůcek - třeba můžete automaticky nechat postovat všechny nové články na Twitteru a Facebooku.
Pokoušela jsem se o blog přihlásit, ale momentálně to nefunguje. Každopádně to do budoucna hodlám zkusit znovu, takže k tomuto bodu se rozhodně vrátím. Pokud byste chtěli můj blog na Bloglovinu sledovat, aby vám neušly žádné nové články, můžete tak učinit na této stránce. :)

Den 15: Začněte připínat obrázky z vašich článků na Pinterest.
Pinterest zatím nemám, takže jdu založit a zjistit, jak vlastně funguje... A hele! Já už účet na Pinterestu mám. Akorát jsem tam nechodila a zapomněla na to. :D Vykoumám, jak přesně se dají na Pinterest přidávat odkazy na články a vrhnu se na to.

Den 16: Založte si Google Analytics.
Google Analytics mám již založené z dřívějška. Jde o velmi užitečný nástroj jak sledovat, kdo k vám na blog chodí, proč tam chodí, co tam hledá, odkud tam chodí, jak dlouho tam zůstane... Prosté počítadlo návštěvnosti se mu ani zdaleka nevyrovná.
Kdyby vás zajímaly nějaké konkrétní statistiky z tohoto blogu... Zjistila jsem například, že většina návštěvníků (skoro 60%) se sem vrací více než jednou. Což je pozitivní, protože to znamená, že se jim tu asi líbí. Převažuje věková kategorie 25 let až 34 let. Nepřekvapivě většina návštěvníků pochází z České republiky (93%). A takto bych mohla pokračovat déle, holt je toho hodně, co jde skrze Google Analytics zjistit. Proto jestli GA ještě nemáte a zajímá vás, jaký typ návštěvníků chodí na váš blog, určitě se zaregistrujte.

Den 17: Zkuste editovat své fotografie různými způsoby, dokud nenajdete styl, který vám a vašemu blogu bude skvěle sedět.
Opět další bod, který vynechávám. Jak již zaznělo, nerada zasahuji do jednou uveřejněných článků a fotografií, pokud to není nutné. V minulosti jsem si nejednou takto rozbořila celou koncepci článku. Nikdy více! :)

Den 18: Nahrajte si favicon/avatar.
Ideálně takový, který vás bude něčím vystihovat. Prázdný rámeček, kde by mohl být obrázek, přece vypadá tak smutně, nemyslíte? Na blogu mám stejný avatar jako například na Československé filmové databázi - obrázek mého zvídavého očička. :D

Den 19: Stravte den (nebo kolik času máte) smysluplným komentováním na blozích podobného zaměření jako je ten váš - a nezapomeňte na sebe uvést odkaz!
Přiznám se, že tomuto se věnuji průběžně - čtu nové články a když mě něco zaujme a cítím potřebu se vyjádřit, tak zanechám komentář. U komentáře nechávám i odkaz na svůj blog, kdyby na něj někdo chtěl kliknout. Každopádně se v tomto směru řídím starou zlatou zásadou - když nemáš co říct, nenapadá tě nic chytrého, tak mlč. Aneb také: Je lepší mlčet a být považován za hlupáka než promluvit a ukázat, že jím jsi. :D

Den 20: Pokud jste se ještě nerozhodli, na jaké téma váš blog bude, vyberte si jedno dnes a soustřeďte se na to, ať je stěžejním bodem toho, o čem budete psát.
Témata mého blogu jsou jasná - psaní a kultura. Obě tyto oblasti jsou pro mě nesmírně důležité a nedokázala bych si vybrat jen jednu. Jde nicméně o důležitý bod. Když máte ujasněný směr, jakým chcete váš blog vést, máte vytvořenou koncepci, kterou usilujete o to naplnit, hned se vám píše snáz a je menší pravděpodobnost, že blog smažete v důsledku špatné nálady nebo blogové krize.

Den 21: Přidejte ke svému záhlaví popisek, aby návštěvník věděl, co přesně na vašem blogu očekávat.
Můj blog se v současné době jmenuje Literární a kulturní zvrhlosti, což mi vzhledem k jeho zaměření přijde docela výstižné. Literatura? Ta je jasná - moje povídky, básně, články o psaní. Kultura? Příspěvky o knihách, filmech, výhledy toho nejzajímavějšího na příští měsíc. A zvrhlosti? Řekněme, že zde se projevil můj sarkastický smysl pro humor, s nímž člověk při čtení tohoto blogu dřív nebo později nevyhnutelně přijde do kontaktu. :)

Den 22: Vyhraďte si pár hodin na vážný brainstorming ohledně nápadů na příští články. Opravdu se zamyslete nad tím, jaký druh článků by vašim čtenářům mohl nejvíc pomoct.
Pokud bych to vzala podle počtu komentářů, nejvíc se čtenářům líbí názorové články, příspěvky o knihách a filmech a výběry nejzajímavějších článků. Všechny tyhle zachovám a do budoucna plánuji pár dalších. Další věc, již delší dobu plánuji, je série příspěvků na téma zdravý životní styl a cvičení. Více hodlám na blogu psát o herectví. A tím ani zdaleka nekončím, takže se máte na co těšit. :)

Den 23: Napište si pár dobrých článků nebo námětů do zásoby na dobu, až budete mít psací krizi.
Pravidelně píšu články do zásoby, abych stíhala mou stanovenou frekvenci uveřejňování - (minimálně) jeden příspěvek za týden. Se svým tempem psaní mám vystaráno minimálně na čtvrt roku dopředu. :)

Den 24: Pročtěte si všechny svoje články a opravte všechny chyby, překlepy a pravopisné hrůznosti.
Články opravuji několik dnů po uveřejnění, takže překlepy by se tu snad neměly ve velké míře vyskytovat (chybička se samozřejmě vždycky najde). A proč až několik dnů po uveřejnění? Tou dobou si už článek tak detailně nepamatuji, tudíž je pro mě snažší odhalit případné chyby, které mi předtím unikly.
Pokud v libovolném článku narazíte na chybu, budu moc ráda, když mě na ni upozorníte, ať ji mohu opravit, děkuji. :)

Den 25: Nastavte si výdejní plán článků - chcete postovat jednou týdně, jednou denně…? Rozhodněte se a držte se toho.
Jak již zaznělo výše, moje stanovená frekvence přidávání je minimálně jednou týdně. Většinou přidávám nový článek o víkendu, ale občas i v průběhu pracovního týdne, to záleží na tom, jak zrovna stíhám. U tohoto bodu se zrovna nebojím, že bych ho nedokázala dodržovat, protože těch článků napsaných do zásoby mám opravdu dost a samotné opětovné přečtení článku a jeho následné zveřejnění zase tolik času nezabere.

Den 26: Navštivte sociální média a spojte se tam se svými kolegy blogery.
Odkazy na nové články pravidelně postuji na své Facebookové stránce a ve skupině Titulka, kam kdokoliv může přidat odkaz na své příspěvky, o nichž si myslí, že se mu povedly. Twitter sice mám, ale protože ho píšu v angličtině, na tento blog na profilu neodkazuji. A samozřejmě je tu potom ta varianta sledovat můj blog na Bloglovinu, kde se o každém novém článku záhy dozvíte. Vyplatí se na svůj blog odkazovat na více platformách, protože tak oslovíte širší publikum.

Den 27: Vyhledejte si články na témata jako tipy na blogování, lepší fotografování, SEO atd. a něco se přiučte.
Ne že bych články cíleně na toto téma vyhledávala pravidelně, ale občas mi nějaký zkříží cestu. :) Na pár z nich jsem odkazovala v pravidelném výběru nejzajímavějších článků. Stejným způsobem jsem natrefila například právě na tuto blogovou výzvu. Každopádně nejvíc se toho stejně naučíte psaním samotným a sebevětší počet přelouskaných příspěvků od jiných blogerů na tom nic nezmění.

Den 28: Nastavte si cíle, kterých byste rádi se svým blogem dosáhli, a rozhodněte se, jaké kroky je k tomu třeba podniknout.
Viz bod 22, v tomto případě se výzva opakuje. Jak již zaznělo, hodlám se zaměřit na články o zdravém životním stylu, cvičení a herectví a mimojiné na blog častěji přidávat ukázky své literární tvorby. Pokud se chci na blogu prezentovat jako spisovatelka, měla bych na tom zapracovat.

Den 29: Projděte všechny svoje články a ujistěte se, že jsou všechny fotografie stejné šířky jako text a zarovnané, aby všechno vypadalo uhlazeně a uspořádaně.
Tyto věci opět řeším už ve chvíli, kdy článek uveřejňuji, a hraji si s nimi tak dlouho, dokud s konečným výsledkem nejsem spokojená. Ono těch fotografií tu zase tolik nenajdete, přece jenom hlavně píšu, ale ty, co tu jsou, jsem vždy ladila tak, aby zapadaly do celkového pojetí článku.

Den 30: MÁTE TO HOTOVO! Dnes si (za odměnu :D) sami vymyslete list dalších třiceti věcí k vylepšování pro dalších třicet dnů. Pokud budete tímto způsobem pokračovat, nebudete mít problém dosáhnout jakéhokoli cíle, který si s blogem nastavíte. A vlastně nejen s blogem.
Až 30 věcí? Fíha, to bude problém. Nevím, jestli se vyškrábu až na třicítku, každopádně zde je seznam věcí, na nichž bych chtěla postupně pracovat:
 1. dokončit komentáře k přečteným knihám za rok 2016
 2. pravidelně točit videa na blog
 3. zpracovat náměty na články, které už mám dlouho na seznamu
 4. jakžtakž pravidelně přispívat na můj Livejournal
 5. a pravidelně psát na tento blog (co týden, to aspoň jeden článek)
 6. rozjet sérii o cvičení, sportu a zdravém životním stylu
 7. více psát o herectví
 8. pravidelně aktualizovat profilový článek, kdykoliv dojde k nějaké výraznější změně
 9. začít na blog přidávat více své literární tvorby + především ukázky z románu
 10. rozjet na blogu sérii rozhovorů s lidmi z kreativní a umělecké sféry činnosti
 11. propojit blog s Bloglovinem
 12. i nadále číst jiné blogy a nechávat se jimi inspirovat
 13. aktivně se zapojit do činnosti a projektů v Klubu snílků (zatím na to bohužel nebyl čas)
 14. a především... nezbláznit se z toho všeho, protože blogování by mělo být především o zábavě a ne stresu a povinnostech. :)
Jak se vám zamlouvá tato výzva? Zapojíte se také?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 BarbaraJane | Web | 30. dubna 2017 v 19:00 | Reagovat

To je super, že se snažíš svůj blog vylepšovat. Překvapilo mě, že jdou Analytics napasovat i na blog.cz, musím to pokoumat u sebe.

2 Boudicca | Web | 30. dubna 2017 v 20:06 | Reagovat

Krásná práce, Vendy! Koukám, že jednou skončíme na Blogspotu všichni. Já s tou myšlenkou koketovala asi rok a půl, než jsem přesun reálně uskutečnila. :-) Blog vedeme podobně systematicky: i já své články opravuji, mám zveřejňovací rozpis a snažím se dodržovat pořádek v řazení, na druhou stranu je ale pro mě psaní hlavně zábava, takže to až tak nehrotím. Co mě každopádně čeká, je udělat pořádek na starém blogu, a na to se tedy netěším vůbec. :-D

3 Čerf | E-mail | Web | 1. května 2017 v 1:24 | Reagovat

Nejsem zrovna příznivcem podobných "výzev" (hlavně ty body týkající se různých definovaných cílů a dlouhodobého plánování mě doslova děsí, kdybych to tak dělal, už by můj blog nejspíš neexistoval), takže určitě tvůj příklad následovat nebudu, čímž ale neříkám, že pár rozumných a užitečných bodů se v seznamu nenajde. Blog si píšu pro radost i jako určitý odraz doby, takže bych např. určitě neupravoval nic zpětně. Ale rozhodně držím palce, ať akce splní tvé očekávání a blog se vylepší přesně podle tvého přání :-).

4 Ijacek.007 | E-mail | Web | 1. května 2017 v 8:39 | Reagovat

No vyzva je to pekna nicmene vsechny body jsou jasne zname uz davno jde o klasicke rady a postupy jak podporit web a pomoct sve strance ve vyhledavacich. O prinosu nekterych bodu neni nutne premyslet u jinych bych to tak jasne nevidel. Ad tak ci tak je fajn ze se snazis postupovat dale a sve stranky porad vylepsovat. Je to druha nejdulezitejsi vec kazdeho autora hned po smysluplnem a kvalitnim obsahu. 8-)

5 Tlapk | E-mail | Web | 8. května 2017 v 17:07 | Reagovat

Po spatření titulku jsem zajásala a okamžitě mě zaujal, ale teď už tak nadšená nejsem. Myslím, že tahle výzva cílí na specificky zaměřené blogy, jejichž cílem je co největší publicita, což ten můj tak úplně není. :) Každopádně v pár bodech se inspirovat budu, to určitě.
Při mých současně zveřejněných 536 článcích se mi při každém "všechny články" hrůzou zježily vlasy na hlavě. :-D

6 Lyra | 20. května 2017 v 22:02 | Reagovat

[1]:Taky jsem to nevěděla, dokud jsem si před delší dobou nepřečetla na nějakém blogu. :D

[2]:Už to asi tak bude, možná jde o blogerský osud. :D Držím palce s děláním pořádku!

[3]:Děkuji. :-) Tomu rozumím, každý pracuje jiným způsobem a přistupuje k blogu trochu odlišně. :-)

[4]:Troufám si nesouhlasit. Je spousta lidí, kteří píšou blog, a ty základní principy neznají, takže napíšou třeba jeden článek za půl roku a pak se diví, že jim na blog nechodí čtenáři. Takže podobné výzvy mají dle mého názoru určitě smysl, aspoň pro méně zkušené blogery určitě.

[5]:Tak mě nenapadlo se na to dívat, myslím, že si z této výzvy může každý něco odnést, ať už usiluje o publicitu nebo ne. 536 článků je vražedné číslo, to bych taky nechtěla editovat, být tebou. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama